Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    araslan написа
    Тия дни на морето прочетох "Облеклото и въоръжението на древната българска воиска" на Геза Фехер.Бива ама нищо което да не знам.За обща култура.Сега се връщам на "Сказанието.."
    Случайно тази книга я имам в ориганал.Т.е. изданието от преди 9-ти септември
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      на Фехер или на Дончев?
      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

      Comment


        Е няма как да е на Дончев

        "Сказание..." е наистина нещо велико, най-добрата историческа книга, която съм чел. Помня как седмици след като я бях започнал сънувах как препускам на кон сред необятни степи...
        PEACE & LOVE

        Comment


          Сан-Стефанский договор...

          Прочетох отново "Фараон" на Прус и се убедих че е добра книга. Сега довършвам "Мечтата за Троя" биография на Шлиман. Наумил съм си да науча откъси от "Илиада" та като ида до Чанаккале да прескоча и до Хисарлъка за да видя развалините. Снощи минах съвсем близо и много ме е яд че не можах да мина баш през Троя...
          Както и да е -ще ми се да отворя тема за да поразправя на аудиторията какви ги върших...

          Comment


            А не угодно ли вам убиратсья от сюда...

            оф отгоре се изцепих яко надявам се да няма сърдити на глупостта ми
            ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

            Comment


              Почти свършик "Сказанието" и на моменти книгата е адска ама е с 400 500 страници повече от колкото би трябвало.То са описания то са сравния които в началото са интригуващи но по някое време писват защото се съмнявам на някой да му е забавно нещата да се развиват като в сапунен сериал.Сега ще видим "Предречено от Пагане" за какво става дума пък трябва и да завърша книжлето на г-н Фехер.
              ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

              Comment


                Аз сега чета "Голи сред вълци" от Бруно Апиц. Това е роман за живота в Бюхенвалд през последните години на ВСВ. Авторът сам е бил затворник в концлагера, защото е участвал в комунистическата съпротива.

                Всеки проблем има цивилизовано разрешение.

                Comment


                  Благодарение на Компировски! (още един път мерси) се сдобих с невероятната книга - "Zweiter Weltkrieg" от Mathais Faerber. 520 страници преди всичко цветни снимки от войната от германска гледна точка. Невероятно качество и невероятно евтино.

                  Благодаря, Компировски!

                  Comment


                    Araslan написа
                    на Фехер или на Дончев?
                    На Фехер. На Геза Фехер имам оргиналът
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      Византия срещу България!

                      Свършик "Сказанието..." днес почнах "Предречено от Пагане".Книгите доста се различават.Произведението на В.Мутафчиева е доста по лесно смилаемо и с по различни аспекти.Мен лично Антон Дончев повече ми допада...
                      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                      Comment


                        Прочетох "Железният светилник" и започнах "Тютюн". Нещо не може да ме грабне - не че е лоша книга, просто не е точно това което си мислех... Но както казват воаьорите - ще видим

                        Comment


                          "Тютюн" го четох още в училище когато кандидатствах първо защото беше задължителна книга но после стата интересно(до колкото интересен може да бъде някакъв вид български сапунен сериал)
                          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                          Comment


                            Какво искаш да кажеш, с това че "Тютюн" е сапунен сериал?
                            "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                            И други затворници
                            нека четат пред вратите
                            нашата памет остъклена
                            с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                            Comment


                              Малко фентъзи: Поредицата за Стражите - от цикъла "Света на Диска" от Тери Пратчет. Доста добри книги. Хумора е як, а като вникнеш по - дълбоко разбираш, че засяга и сериозни теми...



                              ...
                              ..И кажи ми ти страннико,
                              чувал ли си звук,
                              по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                              Comment


                                Ами има сериозни наченки на сапунен сериал:житейска история на богато семейство предугаждат се реплики и действия ала бала.Пък комунистическата цензура...блах как да ми хареса роман където образите на долни бандитчета каквито са партизаните са идеализирани до немай къде а образът на способния младеж който успява да се издигне от нищото е очернен?Като видя думите партизанин(главен герой а?) и комунист ми е ясно всичко...Жалко...А днес прочетох романа на Вера Мутавчиева и не ми хареса особено има доста фактически неточности и като цяло е насочен към широката аудитория а не към хард фенове...
                                ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                                Comment

                                Working...
                                X