Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Говори ли ви нещо името на Николай Перумов? Е, сега препрочитам за н-ти път неговото продължение на "Властелина...". Наистина, много ми харесва... и ми навява добри спомени. Всъщност някой да го е чел?!? Също така, има ли известно друго продължение?
    "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

    И други затворници
    нека четат пред вратите
    нашата памет остъклена
    с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


    Comment


      Книжка на Н. Перумов съм чел и определено не ми хареса - далеч е от Толкин. Имам чувството, че е уловил само епичността и то не напълно, затова пък е наситил произведението си с безсмислена баталност и героизъм. Стила също не ми допадна. Но това си е лично мнение .
      Инак съм чел една алтернатива по "Властелина...", която е много по-добра и напълно се доближава до оригинала, макар и много да се различава от него. Става въпрос за "Последный кольценосец" на Кирил Есков. Книгата е много добра и я препоръчвам на всеки - може да се намери в библиотеката на Мошков (lib.ur) - там си имал раздел с книгите на Есков (и останалите си заслужават).

      Comment


        Хм, в момента чета Пратчет. Както и във всеки друг момент всъщност, просто тоя човек ме забавлява повече отколкото каквото и да било друго четиво, та си го преговарям основно на неравни интервали от време В случая е "Малки богове" една от най-добрите му книги според мен, която въпреки че я знам почти наизуст продължава да ми е интересна... Иначе между другото се опитвам да разбера какво толкова намират хората в Стивън Кинг, прочетох няколко негови книги, както и доста разкази и изобщо не мога да разбера как изобщо това може да интересно на някого, просто не разбирам...
        А и преди седмица-две се хванах да чета Ремарк та засега съм само на "На западния фронт нищо ново"и "Обичай ближния си" ама доста ми допадна та сигурно ще го довърша целия
        <<..........>>

        Comment


          Прочетох " На западният фронт нищо ново " преди седмица и определено ми допадна . Ина-
          че в момента сьм се концентрирал вурху " Фердинант Лисицата " от Ст. Констант . Инте-
          ресна е , но определене не е наи-добрият пример за биография . В последно време ме впе-
          чатлява и френската школа по психологическа история , която акцентира вурху анализа
          на социално устройство , религиозни норми и култура в опита си да изгради пьлномащаб-
          на картина на дадена цивилизация ( не мога да не спомена " Мит и мислене у древните
          гьрци " на проф. Жан-Пиер Вернан ) .
          А ако си наложа достатьчно воля , смятам да прочета и " Одисей " на Джойс . Макар , че
          като гледам обема и това ще си е цял литературен подвиг .

          Comment


            Ами в момента чета "Тайните служби през ВСВ" на Вилхем Ритер фон Шрам. Книгата е от две части и сега чета първа част и съм прочел 60 страници и съм много очарован книгата е супер интересна. Пък и ще гледам да я прочета защото нали ще се мъча и да пиша за форумното списание по този въпрос - разузнаването Иначе вчера си купих "Фермата на животните" на Джордж Оруел но ще видя кога ще мога да я прочета. А другата му известна книга "1984" за нея просто нямам думи просто е върхът.
            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

            Comment


              Аз мисля да си потърся "Сказание за хан Аспарух,княза Слав и жреца Терес" на Дончев.Пожелайте успех.
              ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

              Comment


                Тази книга съм я чел и да ти кажа честно не ми допадна.Ако имаш възможност я потърси в антикварните книжарници на пл.Славийков
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  Влиянието на Морската Сила на Историята на Мехен.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    araslan написа
                    Аз мисля да си потърся "Сказание за хан Аспарух,княза Слав и жреца Терес" на Дончев.Пожелайте успех.
                    И на мен не ми харесва особено. Като става въпрос за хан Аспарух аз най-харесвам "Предречено от Пагане", въпреки че тя е по-скоро художествена отколкото историческа, все пак ми е една от любимите книги.
                    Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш...

                    Comment


                      "Предречено от Пагане" съм е чел преди доста време и почти нямам спомени от нея.Имаше обаче ч нещо от нея което много ме изкефи.Момента когато Аспарух седи на коня си и гледа преминаващите му сънародници и се старае да запомни всяко лице мисля че Велизарий го попита как може да запомни хиляди лица и ханът му отговори че му предстоят хиляди дни с тях или нещо такова.Просто се е запечатал момента от книгата в паметта ми.Ако е намеря ще е прочета пак ама след преместването долу в гаража е такава бъркотия че и аз мога да се изгубя така че ще видим.
                      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                      Comment


                        Чела съм я толкова пъти, че мога да изброявам любими моменти /и да ги цитирам почти правилно/ до утре, но може би най-ми харесва когато Аспарух и Велизарий чакат от другата страна на Дунав да пресече народа и Велизарий казва "Трябваше да си оставиш вратичка назад..." "Точно това не бива - казва Аспарух - идват дни в живота на човек, седем или тридесет в който той трябва да вземе жизненоважни решения. Или ще възродим държавата българска, или.... не друго или няма". Може би не е точно така, но това е общия смисъл.
                        Това май не е много по темата, за което се извинявам
                        Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш...

                        Comment


                          Вчера прочетох първите 100тина странички от "Сказанието" и да ви кажа стилът ми допадна точно се развива повествованието като разказ на древна легенда.Предречено от Пагане" ще почака около месец.Айде като се върна от морето ще кажа повече впечатления от "Сказанието".
                          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                          Comment


                            Аз пък твърдо съм на "западно фентъзи" като набързо прочетох двете саги на Реймънд Фийст.Иначе книги като "1984" са класика...
                            "На рилеца герой
                            титан калимански,
                            герой от Булаир
                            с гърди от желязо
                            и воля от гранит."

                            Comment


                              Истории на държавите

                              Подпоручик Христосков написа
                              Аз пък твърдо съм на "западно фентъзи" като набързо прочетох двете саги на Реймънд Фийст.Иначе книги като "1984" са класика...
                              Книгата "1984" е наистина великолепна просто препоръчвам всеки, който има възможност да я прочете.
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                Тия дни на морето прочетох "Облеклото и въоръжението на древната българска воиска" на Геза Фехер.Бива ама нищо което да не знам.За обща култура.Сега се връщам на "Сказанието.."
                                ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                                Comment

                                Working...
                                X