Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    boilad написа Виж мнение
    Най-накрая дойде ред и на: "Метро 2033"
    Уникална книга - доказва, че руската фантастична школа е традиционно ненадмината при пресъздаването на анти и дистопични общества. Идеята е много добре представена с мрачна ,реално обхващаща, читателя атмосфера на света...

    Иначе в момента съм подхванал Американски богове - добре поднесена оригинална история...
    Анархист-Диктатор

    Comment


      Приключих "Фенрир", втората книга от поредицата 'Капан за върколаци'. Горещо препоръчвам на всеки който има интерес към скандинавската митология

      Comment


        "Името на вятъра" - наистина нова дума във фентъзито. Може би защото съм по-възрастна, но ми харесва как непрекъснато са на дневен ред и финансовите въпроси - в случая - как да се изкарват пари за таксата за следващия семестър в магическия Университет...
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          Чета си аз в момента "Афганеца" на Фредерик Форсайт , в контекста на засилените мерки за сигурност в дипломатическите миси в арабския свят , но очите ми боде един "обратен" гранатомет РПГ-7В от корицата . Няма ли да се научат да питат , мамка му


          ПП
          Петя, баба ти е възрастна ! ти просто си ... зряла !
          Last edited by Todor Pavlov; 16-08-2013, 16:57.

          Comment


            "The battle for Spain: the Spanish Civil War 1936-1939" Antony Beevor. Книгата се води едно от най-добрите и пълни изследвания на конфликта и може би най-популярното. Написана е сравнително обективно, като забелязах лек про-анархистки уклон. Гражданската война е демитологизирана и са показани последователно предисторията, предпоставките , хода на военните действия, борбата на пропагандния и дипломатическия фронт, международната намеса, жестокостите и на двете страни и нововъведенията във военното дело. Авторът е използвал гигантско количество информационни материали - историографията и бележките заемат 1/4 от обема на книгата. Освен това текстът е написан на увлекателен и разбираем език.
            Силно препоръчвам на всеки, който се интересува от тематиката и особено от един от най-противоречиво оценените конфликти на 20 век.
            Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

            Comment


              "Вълкодав" - Мария Семьонова
              Liberte, egalite, fraternite
              Viva la revolution
              Zalmoxis написа
              Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
              http://hristoen4ev.blogspot.com/
              dibo написа
              Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
              - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

              Comment


                Крос-културната търговия през вековете
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  Click image for larger version

Name:	15244.jpg
Views:	1
Size:	48.6 КБ
ID:	537436

                  Имам я от две години и едва вчера намерих желание да я почна. Очаквам много като се има предвид филма.

                  Comment


                    ,,Възходът на Атон" на Пол Дохърти от поредицата ,,Древноегипетски загадки". Чета и истинската версия на ,,Тютюн".

                    "Най-тежкият грях спрямо ближните ни не е омразата, а безразличието ни към тях. Това е същността на безчовечността."

                    Джордж Бърнард Шоу

                    Comment


                      Покрай Ултиматорията на Даниц се сетих за една книжка, не зная дали е споменавана преди, но си заслужава четенето - HMS Ulysses. Ето и линк - http://en.wikipedia.org/wiki/HMS_Ulysses_%28novel%29 Доста интересно четиво и определено помага за вживяване в ролята.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        Пилот написа Виж мнение
                        Покрай Ултиматорията на Даниц се сетих за една книжка, не зная дали е споменавана преди, но си заслужава четенето - HMS Ulysses. Ето и линк - http://en.wikipedia.org/wiki/HMS_Ulysses_%28novel%29 Доста интересно четиво и определено помага за вживяване в ролята.
                        Жив да си! Отгоре на всичко е от един от любимите ми писатели (Кукла на Верига, Оръдията на Навалон и доста други). За съжаление я няма за Киндъл, ама си я поръчах на хартия(един цент на старо от амазона+доставка).
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Най-добрата е на Маклейн!

                          Comment



                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              Жив да си! Отгоре на всичко е от един от любимите ми писатели (Кукла на Верига, Оръдията на Навалон и доста други). За съжаление я няма за Киндъл, ама си я поръчах на хартия(един цент на старо от амазона+доставка).
                              Няма я? Аз я ИМАМ на киндъла.

                              Comment

                              Working...
                              X