Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Май повечето им книги имат точно такава насоченост, антиутопии показващи крайностите до които може да стигне човешката цивилизация.

    Попаднах на няколко доста интересни интервюта на Борис Стругацки - заслужават си да бъдат прочетени.




    Както и преди 30 години, моята страна - и светът също, са пълни с гадости, хората се измъчват и убиват един друг, бъдещето е забулено с опасна пелена, петролната криза надвисва отново, а термоядреният синтез и досега не е усвоен. А ето че вече се задава и ислямисткият фактор... Новият свят не е добър, не е уютен, не е привлекателен.

    Comment


      Започнах Умберто Еко - "Как се пише дипломна работа"
      И паралелно ще чета и някой сборник с разкази на Стивън Кинг, още не съм решил кой точно, може би "Татик".
      Liberte, egalite, fraternite
      Viva la revolution
      Zalmoxis написа
      Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
      http://hristoen4ev.blogspot.com/
      dibo написа
      Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
      - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

      Comment


        Аз почнах тази:



        Много е хубава, препоръчвам я на всички от форума...
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
          Аз почнах тази:



          Много е хубава, препоръчвам я на всички от форума...
          Ееей, никой не се върза вее, бахти, честит първи април все пак !
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment



            Ние сме широко скроени хора, вярно, изглеждаше доооста подозрително, но пък всеки си има вкус.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              И аз реших че малко си се смахнал, но си казах че не е моя работа
              Въобще не стоплих, че е първоаприлска шега.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                И аз реших че малко си се смахнал, но си казах че не е моя работа
                Въобще не стоплих, че е първоаприлска шега.
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  Отначало си помислих че е първоаприлска шега, но после като потърсих информация за книгата и видях че историята се развива по времето на Френската революция, реших че може пък наистина да ти е харесала, все пак това е интересен исторически период

                  Comment


                    Преди време по стечение на обстоятелствата попаднах на английски писател маринист, пишещ за наполеоновото време. Книжката беше на английски и в началото я четох с речник, но после беше толкова увлекателна, че пропусках речника. Действието се развиваше в Средиземно море.
                    Ако някой се сеща за автор и книга, помагайте. Ще ми бъде интересно да я потърся на български или в краен случай да препрочета на английски.

                    Comment


                      Матросов, сещам се само за Патрик О`Брайън (ако се сещате за филма "Командир и господар" - неправилно преведен, щото трябва да е всъщност "Капитанът", но както и да е - той е по негов роман - те са цяла серия). Като слушам описанието, трябва да е той.

                      Comment


                        Да. Точно. При това е първата книга - Master and Commander, която не съответства на филма. Интересно, че изглежда в България не е превеждана тази поредица. А в амазон са по 11.50 долара. Май ще мамя пак Амазон.

                        Comment


                          Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
                          Ееей, никой не се върза вее, бахти, честит първи април все пак !
                          Хе-хе. От тези съм запомнила само "Джасинта" на Катлийн Уинзор - много интересна трактовка на Ада.
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Аз в момента чета "За кого бият камбаните" на Хемингуей, доста интересно написана и за сега не съм забелязъл някакви пропагандни моменти, което много ме радва, защото рядко съм попадал на обективни книги, когато става въпрос за комунисти и фашисти.
                            P.S.
                            Това е първата книга на Хемингуей, която чета.
                            "Hit First, Hit Hard and Keep on Hitting" - sir Jackie Fisher

                            Comment


                              Ендо Сюсако, Самурай (рус.) - художествен разказ за японската мисия в Мексико ("Нова Испания") и Ватикана. Тех.бел., ако решите да четете по линка - "писмата" на свещеника се повтарят с друг шрифт.
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                gollum написа Виж мнение
                                О, това ми звучи много добре. Дали ги има някъде за (извинявам се) теглене? Бих ги прочел.

                                ПП Збигнев Херберт не съм го пробвал досега, но ще трябва да поправя този пропуск.
                                Извинявай, чак сега поглеждам. Мога постепенно да ти дам за четене на хартия и Херберт, и биографиите от Мъри. За теглене - просто не знам.
                                Луд на шарено се радва - цивилен блог

                                Comment

                                Working...
                                X