Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Да попитам ,някой знае ли книга,която описва добре превземането на Константинопол от турците?

    Comment



      Стивен Рансимен. "Падение Константинополя в 1453 году"
      на адреса има връзки и към други четири книги

      Comment


        Или направо на български си я намери в библиотеките или по кашоните.
        Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

        Comment


          В момента чета книгата на Вячеслав Миронов "Аз участвах в тази война" става дума за щурма на Грозни през първата Чеченска война. Просто великолепна книга.
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            Джемал Кафадар - Канстръкшън ъф ди Отоман Стейт. Интересно що съвременния харвардски професор използва "отомански" при положение, че е турчин (и стипендиант на Коч фемили), както и Вазов, Захари Стоянов и др., а на мен в университета ми зачертаха "отомански" в една курсова работа. Това справедливо ли е?
            A strong toun Rodez hit is,
            The Castell is strong and fair I wis...


            блог за средновековна балканска история

            Comment


              Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
              Джемал Кафадар - Канстръкшън ъф ди Отоман Стейт. Интересно що съвременния харвардски професор използва "отомански" при положение, че е турчин (и стипендиант на Коч фемили), както и Вазов, Захари Стоянов и др., а на мен в университета ми зачертаха "отомански" в една курсова работа. Това справедливо ли е?
              Университетът е странно място, където изказването на собствено мнение много много не се толерира. Би ли ни казал, кой е извършил тази корекция?

              Comment


                Stan написа Виж мнение
                Университетът е странно място, където изказването на собствено мнение много много не се толерира. Би ли ни казал, кой е извършил тази корекция?
                Не бих, защото винаги съм мразел клюкарките и доносниците, но не виждам абсолютно никакъв проблем с използването на термина както сега, така и преди 10 години. Ако са искали да бъдат 100 % коректни значи и те трябва да пишат навсякъде османли/османлъ и пр. И защо?
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  " Gothi, qui et getae" ( Готи, сиреч гети ) на Юлия Хаджи Димитрова, един малко по-различен поглед към историята на Тракия, Близкия изток и Европа.

                  Comment



                    Краят на американската ера
                    Не се подвеждайте по заглавието, авторът е професор по международни отношения в университета "Джорджтаун" и е бил член на Съвета за национална сигурност през първия мандат на президента Клинтън. Бях я преглеждал когато излезе у нас, но сега я чета малко по-обстойно. Тъй като е излязла през 2005 г., е интересно да се видят някои от прогнозите на автора, по-специално за икономиката. А и тъй като представлява доста обстойно проучване, съдържа не една и две интересни връзки към произведения на други автори в областта на историята, политиката и икономиката.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Сега чета книгата на Кремена Желязкова - "Наричаха го Спаич", става дума за живата торпила Димитър Списаревски.
                      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                      Comment


                        "СС войските в бой" - Паул Хаусер

                        Comment


                          „Z-та световна война”



                          Не съм стигнал още и 1/3, но е ужасяващо добре написана!
                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            Икономика на Третия райх - Адам Туз

                            Comment


                              Петко Бочаров ''Картини от три Българии''. Невероятни мемоари на живата легенда на българската журналистика. Силно препоръчвам книгата.

                              Comment


                                От Бочаров можеш да научиш само как да се нагаждаш към всяка власт.
                                Last edited by Телеграф; 09-05-2012, 05:08.

                                Comment

                                Working...
                                X