Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    W. Shakespeare-Henry V

    Comment


      История на ВСВ - Базил Лидъл Харт , Пърл Харбър - Николай Яковлев

      Comment


        "Живях при диктаторите на 20-ти век'' от Горан Готев, спомените на бившият кореспондент на БТА от арабския свят през 60-те-70-те години.
        Определено има какво да се научи.

        Comment


          Разказите на Дино Будзати - елегантно и мъдро четиво, което същевременно е забавно.
          Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

          Comment


            Мичио Каку, "Физика на невъзможното", книга точно като за нашия форум
            Голъм ми я препоръча преди няколко дни и веднага щом свърших предишната книга, я захванах тази.
            Авторът е физик и пише и разсъждава интересно и увлекателно за това какво от фантастичните филми и книги е възможно да се постигне и какво - малко вероятно или невъзможно. Препоръчвам я на всички, които имат интереси в областта на науката, защото освен тези разсъждения, авторът ни разхожда и из историята на разни открития. Въобще - интересно и приятно четиво.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              messire Woland написа Виж мнение
              Мичио Каку, "Физика на невъзможното", книга точно като за нашия форум
              Голъм ми я препоръча преди няколко дни и веднага щом свърших предишната книга, я захванах тази.
              Авторът е физик и пише и разсъждава интересно и увлекателно за това какво от фантастичните филми и книги е възможно да се постигне и какво - малко вероятно или невъзможно. Препоръчвам я на всички, които имат интереси в областта на науката, защото освен тези разсъждения, авторът ни разхожда и из историята на разни открития. Въобще - интересно и приятно четиво.
              Woland, благодаря за Физиката. Определено изглежда и звучи свръх интересно. Има я в Читанка в електронен формат. Вече е изтеглена на таблета и тия дни мисля да я "изям" с кориците
              Analog man...

              Comment


                Мда, определено е интересно и е хубаво, когато човек попадне на нещо такова. В книгата има и цитати, като този, който много ми хареса:
                "Ако първоначално една идея не звучи абсурдно, няма надежда тя да се осъществи.", Алберт Айнщайн
                Или:
                "Когато един изтъкнат, но възрастен учен твърди, че нещо е възможно, той почти със сигурност е прав. Когато твърди, че нещо е невъзможно, твърде вероятно е той да греши." на Артър Кларк.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  NocturaL написа Виж мнение
                  "Ние бранихме тебе София"

                  От къде си я купи или намери, питам защото аз лично от много време я търся.
                  Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                  Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                  Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                  Comment


                    Интерисувам се , дали някой не чете в момента (или е чел някога) някоя хубава книга свързана с Гръцката , Римската ,Скандинавската митология.Ако може да препоръча някоя .
                    Аз иначе в момента чета "История на априлското въстание 1876" ( К. Косев , Н. Жечев , Д. Дойнов ).

                    Comment


                      Николай Кун. Старогръцки легенди и митове
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        Това почти го бях научил наизуст
                        A strong toun Rodez hit is,
                        The Castell is strong and fair I wis...


                        блог за средновековна балканска история

                        Comment


                          Започнах "Четвърта въздушна" на маршал Вершинин. Засега изглежда обещаващо - едни покъртителни селски картини, мъката на мужиците в Царска Русия и т.н. Горе-долу приятен стил. По-нататък чаквам нечовешки подвизи, ще се жалвам в съответните теми

                          Comment


                            "Възвишение" - Милен Русков


                            Много интересно и приятно четиво. Събитията около Арабаконашкия обир, разказани от първо лице на "възрожденски" български. При вглеждане си личат съвременни теми вкарани в тогавашната действителност, но това не дразни.
                            Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                            Comment


                              това е литература
                              какво значи съвременни теми?

                              Comment


                                Имах предвид отношението към "европейското" и "местното", индивида и обществото, народопсихология, етнография и тн. (дори връзката живот-смърт). Не че някои от въпросите не са перманентно съвременни за нас, но това вече е друга тема.
                                Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                                Comment

                                Working...
                                X