Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    а на бюрото ми чака "Их послал на смерть Жуков?"- за унищожението на 33 армия под Вязма

    Comment


      Здравейте. От известно време търся, без никакъв успех, Духът на дипломацията от Стоян Петров - Чомаков. Ако някой може да помогне за намирането й, (книгата е на издателство ЛИК и е изчерпана от много години), ще съм му изключително признателен. )

      Comment


        Здравейте!Док Холидей, прочетох цялата тема и виждам,че познаваш доста литературни произведения,и ако може да ми дадеш някакво мнения за петологията на Токораз Исто(ако някой друг може да ми помогне да заповяда),защото се чудя дали да си я купувам,но в нета няма много отзвуци от нея и още не съм сигурен дали да си я набавя,за да не се окаже пълен бълвоч.Мерси предварително!

        Comment


          Моля ви ,някой ако може да ми даде линк!Искам да намеря добра книга за живота на Анибал,но немога да открия.Който може да помага.Благодаря

          Comment


            тук можеш да четеш на руски "Hannibal" - Harold Lamb

            а тук, можеш да четеш пак на руски книгата на И.Корабльов "Анибал" - книгата е издавана на български 1984 г. Предполагам, че може да се намери по библиотеките.


            ето нещо и на английски:
            The Ghosts of Cannae: Hannibal and the Darkest Hour of the Roman Republic
            By Robert L. O'Connell
            Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

            Comment


              Мерси Томек,но руски незнам грам.Виж с английският се справям добре.Но аз искам книгат за подарък,така,че който може да помага...

              Comment


                В такъв случай те устройва антикварната книгата на Корабльов, на български, която не била рядкост, днес питах на Славейков, защото сам се заинтересувах. Или смело се хвърляш и поръчваш нещо новичко на английски. Ако не търсиш строго историческо, пробвай с тази: http://www.bookdepository.co.uk/Prid.../9780385722490
                много я хвалят, но е историческа литература, фикция, а не научен труд. цената също е добра, а доставката е безплатна.
                Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                Comment


                  имах една безсънна нощ със "Сбогуване със Шанхай" на Анжел Вагенщайн,но книгата е страхотна и си заслужава всяка минута със нея,а книгите на Торкоаз Исто са доста прпритенциозни,но аз не си падам по книги в който нещата се идиализират прекалено ,включително и засягащи българската история.Между другото и двамата автори са пловдивчани-просто за информация

                  Comment


                    The Cambridge History of Greek and Roman Warfare

                    Два части са, едната се занимава с гърците и възходът на Рим, другата с късно-републиканския и имперския период на Рим. Има качен втория том на http://rutracker.org/forum/index.php
                    Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                    Comment


                      Щеменко, Генералният щаб през войната, 1982 (Москва, 1968). Интересна, добре написана книга. Мога да се обзаложа на голяма сума, че не е писана от арм. ген. Щеменко

                      Има и свежи моменти: "Практическа формула за разчета на силите и средствата за оборудване на позиция със заграждения от бодлива тел: един батальон, един час, един километър, един тон, един ред. А шегобийците я бяха преиначили: един сапьор, един топор, един ден, един пън"

                      Comment


                        "Българският Великден" на Тончо Жечев. Срам несрам, но книгата я имам отпреди близо 30 години. Беше останала у нашите, след като се бях изнесъл от там. Дълго я търсех, наскоро я взех и сега съм завладян от магията на онова време. Преди това сдъвках томовете на Златарски. На ред е Симеон Радев и строителите.

                        Comment


                          Препрочитам "Пепелища" на Стефан Жеромски. Някои го наричат полския Толстой. Гледах пак и филма на Анджей Вайда по книгата.

                          Comment


                            Сбогом на оръжието на Хемингуей и да питам на Дьониц мемоарите къде мога да намеря?

                            Comment


                              Книгата на Г. Ледиг - Die Stalinorgel, от Милитера.ру - преведено заглавие "Сожженные дотла".
                              Сайт «Военная литература», работающий с 2001 г., собрал в себе множество текстов, имеющих отношение к военной истории и истории войн, и постоянно пополняется новыми материалами. Среди них -- первоисточники, архивные материалы, документы, мемуары, исследования, проза и поэзия, биографические работы, пропагандистские материалы, статьи, альтернативная военная история, книги по истории техники и оружия, уставы и наставления, устная история, детская военная литература, карты и схемы, военная периодика и многое другое.


                              Просто се потресох.
                              "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                              Comment


                                Сверхсекретные войны СССР. Первая полная энциклопедия. “ Энциклопедия спецслужб“ (Александр Окороков)
                                - до средата съм, досега доста интересни неща, особено за израелските войни...

                                Comment

                                Working...
                                X