Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Скоро в една тема стана дума за "Сътворението" на Гор Видал и реших да си го припомня. Като оставим настрана литературните достоинства, прави впечатление невероятната историческа прецизност за художествена творба. Четох, че през 2002 г. е издадена разширена версия на романа, дано по някое време да се появи и на нашия пазар...

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      Скоро в една тема стана дума за "Сътворението" на Гор Видал и реших да си го припомня. Като оставим настрана литературните достоинства, прави впечатление невероятната историческа прецизност за художествена творба. Четох, че през 2002 г. е издадена разширена версия на романа, дано по някое време да се появи и на нашия пазар...
      Да, Гор Видал определено изпипва историческите детайли до степен до която повечето автори, стремящи се към това, могат само да мечтаят.
      A strong toun Rodez hit is,
      The Castell is strong and fair I wis...


      блог за средновековна балканска история

      Comment


        Византийска теокрация на Стивън Рънсиман.Интересно книжле.
        Historia vitae magistra

        Comment


          "Асасините" на Бърнард Луис. Авторът е изтъкнат познавач на историята на Близкия и Средния изток, проследява историята на шиитската секта в Иран и Сирия.

          Comment


            Иван Асен II написа Виж мнение
            Византийска теокрация на Стивън Рънсиман.Интересно книжле.
            Рънсиман е "мастер" Аз пък чета "Борджиите" на Роберто Джервазо - поредният съществен пропуск, който откривам в собствената си библиотека Що се отнася до Бърнард Луис - него го слагам общо взето в същата категория автори като другите двама, споменати в поста ми. Което според мен поставя въпроса: необходимо ли е да навлизаш чак толкова дълбоко в материята, че неминуемо да се удавиш в нея или е по-добре да притежаваш един по-широк поглед, който да ти изясни цялостната картинка?
            A strong toun Rodez hit is,
            The Castell is strong and fair I wis...


            блог за средновековна балканска история

            Comment


              Ромел - Вълшебникът на пустинята

              Comment


                bonebiter написа Виж мнение
                Ромел - Вълшебникът на пустинята
                От коя книжарница си я купи , на каква цена ?


                П.С. В момента чета "Кой кой е в Третият Райх" Харесва ми повече от "ХИТЛЕР какъвто го познавах" защото е написана по-добре и увлекателно .
                Загива само онзи който се е примирил с поражението !
                Ханс Улрих Рудел

                Comment


                  Бял шум на Дон ДеЛило, но всякакви неща ме отвличат от нормалното четене.

                  Купих си (т.е. намерих време да открия) две хубави томчета с есета от Петер Надаш и Збигнев Херберт.

                  Comment


                    Twolf от един мол във Варна мисля че беше Varna towers. Иначе я има и в Хеликон Между другото в Хеликон има доста такива военни книги.. примерно Achtung Panzer на Гудериан, само че тя е тази със спомените му, не оригиналния Achtung Panzer, "Проиграни победи" на Манщайн.. тя от всички най ми хареса, "Пилот на Щука" от Рудел я имат също.. Сега мисля да си взема една за Дьониц.. Иначе книгите са повечето по 2 части, всяка по 12-13 лева

                    Comment


                      нещо по различно от темата,но заслужаващо определено внимание "Прекрасният нов свят"-антиутопия или просто поглед към недалечното ни бъдеще http://famapublishers.com/authors_se...20ХЪКСЛИ

                      Comment


                        красимир червенков написа Виж мнение
                        нещо по различно от темата,но заслужаващо определено внимание "Прекрасният нов свят"-антиутопия или просто поглед към недалечното ни бъдеще http://famapublishers.com/authors_se...20ХЪКСЛИ
                        Добро попадение, аз пък наскоро се насладих на "Омон Ра" на Пелевин.
                        A strong toun Rodez hit is,
                        The Castell is strong and fair I wis...


                        блог за средновековна балканска история

                        Comment


                          "Пиратите на Америка" от Джон Ексвемелин - един от пиратите участвали в превземането на Панама от Морган...
                          но това го знаете разбира се
                          Чел съм я сигурно над 10 пъти... кажи речи почти всяка година от както я имам :-)

                          Comment


                            с риск да стана нахален бих ви предложил издадената от историческия музей в пловдив история на 9 пехотен пловдивски полк.Книгата е преиздадена,не е фототипна,а точно преиздадена на оригиналната история от 1937г.Музея е организирал и експозиция с експонати свързани с полка.Книгата струва 10 лв.и може да се намери чрез самия музей http://www.historymuseumplovdiv.org ,а иначе нещо друго не толкова професионално, но добро за четени е "Степни богове" от Андрей Геласимов http://knigabg.com/index.php?page=book&id=23608 Страхотен съвременен руски роман за Изтока и Запада(пародоксално ,но това в романа е Русия!)

                            Comment


                              "Военные действия на море во время японо-китайской войны"
                              Н. Кладо
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                "Записки от подземието" на Достоевски.
                                A strong toun Rodez hit is,
                                The Castell is strong and fair I wis...


                                блог за средновековна балканска история

                                Comment

                                Working...
                                X