Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аз си пре...препрочитам това:
    Любима книга!
    Зарад тоз катил се научих да чета преди мноого години. Е, книжката беше по различна: Голям формат, с един центурион(май) отпред, много красива рисунка! Казваше се "Рим", или "историята на Рим", не помня...
    Някакъв детски вариант беше! Издирвам я заради сантименти от известно време, ама ядец!
    Attached Files
    И най дългия път има своята първа стъпка...

    Comment


      Тази биография на Анибал действително не е лоша - и аз съм я чел.
      A strong toun Rodez hit is,
      The Castell is strong and fair I wis...


      блог за средновековна балканска история

      Comment


        Пиратите - Жан-Пиер Моро

        Comment


          zdr

          100 Велики тайни на Втората световна война

          Comment


            здр

            Сталин-Дворът на червения цар -Саймън Монтефиоре уникална книга

            Comment


              Бланшо вече си го взех (т.е. и четирите томчета и наистина са много хубави издания), а Месията я довършвам, другата трябва да я проверя.

              Рецензията в Капитал за Роман с кокаин съм я чел, ама как, следя и другите следи от четения )))

              Кое томче на Димитър Аврамов?

              А вчера си купих новото издание на Филип Рот - Гърдата. Много ме изненада, че са превели така бързо и Въпросът на Финклер.

              Comment


                Medieval Greece на Cheetham, много увлекателна книжка.
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment




                  Проф. Симон Паяслиян от Бостънския университет поднася кратък, ала богат и многостранен обзор на две и половина хилядолетия история. Четири са големите теми, върху които съсредоточава изследователските си усилия: геополитическите съперничества между Изтока и Запада, арменската култура, политическото ръководство и борбата за национално оцеляване.

                  От възникването на арменските династии и появата на независима държава, покръстването и създаването на арменската азбука, през геноцида по време на Първата световна война, до провъзгласяването на новата Република Армения в 1991 година - авторът не пропуска нито един значим епизод от водовъртежа на интриги, остри сблъсъци и тежки изпитания. Арменската история винаги е била - и в древността, и в съвремието, от цар Арташес ² през 80-те и 70-те години на ²² век преди Христа до ХХ столетие и рухването на Съветския съюз - ожесточена битка за сигурност и устояване при нерядко трагични обстоятелства на силен и достоен народ, който ревниво пази и брани своя облик и самосъзнание.

                  Днес си я взех !
                  Last edited by Henry Sinclair; 12-03-2011, 20:12.
                  Войната е лека за зрителите...

                  Comment


                    „Гражданската война в САЩ 1861-1865“

                    Comment


                      "Кръстоносци" на Сенкевич.

                      Comment


                        das reich ss написа Виж мнение
                        „Гражданската война в САЩ 1861-1865“
                        на прoф.А.Пантев? Доста е добра.
                        Войната е лека за зрителите...

                        Comment


                          Енциклопедия Българска Еротика
                          "Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход."
                          - МУСТАФА ШАРКОВ -

                          ---------------------------------------------------------------------


                          www.ottomanbul.blogspot.com - Османски паметници на територията на България

                          Comment


                            Преди дни препрочетох, за кой ли път, "Речни заливи".
                            Потресаваща е!

                            Comment


                              Аз малко в страни от темата.Но искам да попитам някой може ли да ми препоръча,книга за живота на Архимед.Изобретенията,които е създал живота му и т.н.????!!!...Благодаря предварително...

                              Comment


                                Аз се чудя къде мога да си намеря трилогията на Константин Симонов за войната: Живи и мъртви", "Хората не се раждат войници" и "Последно лято". Някой да е срещал някъде по сергиите да ги продават? :roll:

                                Comment

                                Working...
                                X