Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Пилот на Щука" - Ханс-Улрих Рудел

    Comment


      Някой от тук да е почитател на Анри Троая? В моменти започвам неговата книга "Балерината от Санкт Петербург". Предварително обаче минах неговите биографии на Николай Първи, Николай Втори, Екатерина Велика, Петър Велики, Павел Първи, Александър Втори, Чехов, Иван Грозни. За мен това просто е един изключителен автор. Жалко че не са сетили да го наградят с Нобелова награда.

      Comment


        Чудесен е, да. Той има и хубави разкази и романи (примерно "Грембоск").
        Троая обаче е неточен или поне повърхностен в историческите си биографии. Все пак са много интересни за четене.
        "Иван Грозни" е особено драматична. Всъщност "Екатерина Велика" май е най-добра от царските биографии.
        Има и такива за руски писатели. Тази за Чехов ми е любима, изглежда, че Троая е бил голям любител на тоя автор.
        Луд на шарено се радва - цивилен блог

        Comment


          В момента чета:
















          :lol: :lol: :lol:

          Скоро предстои да подхвана и:






          Comment


            gregorianus написа Виж мнение
            Тази за Чехов ми е любима, изглежда, че Троая е бил голям любител на тоя автор.
            Чехов е много талантлив, наскоро прочетох повечето от разказите му. Биографията му също е интересна. Но пък винаги ми е действал някак си натъжаващо и то повече от всички останали автори, на които някога съм попадал.
            A strong toun Rodez hit is,
            The Castell is strong and fair I wis...


            блог за средновековна балканска история

            Comment


              Миротворците някак през времето взе да ме дразни.

              Агеев, Роман с кокаин - искам време да я прочета.

              Дочаках да пуснат допечатка на Camera Lucida и си взех On Photography от Сюзан Зонтаг, която книга (удивително) има българско издание (от 1999 г.). Това ме потресе. Трябваха ми години да дочакам Барт, нямам нерви за Зонтаг, ще сричам.

              Излезе Метафора и памет на Синтия Озик (откъс ТУК). Чакам да си я взема с нетърпение.

              Comment


                Оръжия на възмездието

                Comment


                  зонтаг я има на български, но не съм си я намерил. имам я на пдф

                  хареса ли ти месията от стокхолм на озик? ако да, канелените магазини на бруно шулц ) едва си я намерих. и то на български

                  роман с кокаин е супер. в капитал лайт имаше рецензия за нея навремето. около историята на написването й има много забавни неща, които за съжаление, не са истина.

                  днес свърших с непосилната лекота на битието. следи от това четене могат да се намерят на едно друго място.

                  сега ми се чете дж францен или лорънс норфък. утре се връщам в страсбург и там ме чакат много неща.

                  обърни внимание на димитър аврамов и на предстоящите томове на бланшо.

                  Comment


                    барон дьо Грим написа Виж мнение
                    Някой от тук да е почитател на Анри Троая? В моменти започвам неговата книга "Балерината от Санкт Петербург". Предварително обаче минах неговите биографии на Николай Първи, Николай Втори, Екатерина Велика, Петър Велики, Павел Първи, Александър Втори, Чехов, Иван Грозни. За мен това просто е един изключителен автор. Жалко че не са сетили да го наградят с Нобелова награда.
                    Не ме кефи този автор. Малко на конвейр пише книгите и нито една не е задълбочено изследване, а по-скоро книгите му са кратки биографии за масовия читател.

                    Comment


                      В момента чета "Черният лебед" на Насим Талеб и "Стратегия" на Базил Лидъл Харт. След това ме чака "Обединени в омразата" - изследване за връзката на световната левица с тиранията и терора.

                      Comment


                        Смърт и изгнание: етническо прочистване на османските мюсюлмани 1821-1922
                        "Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход."
                        - МУСТАФА ШАРКОВ -

                        ---------------------------------------------------------------------


                        www.ottomanbul.blogspot.com - Османски паметници на територията на България

                        Comment


                          "Възможно най-пълният пътеводител на галактическия стопаджия"

                          Comment


                            Терзи, какво е мнението ти за книгата на Маккарти. Прочетох я преди няколко месеца и меко казано не останах очарован от "обективността" на автора. На места има толкова фактологични грешки, че дори не заслужава критика.
                            They march in full battle dress
                            With faces grim and pale
                            Tattered banners and bloody flags
                            Rusty spears and blades...

                            Comment


                              viking heart написа Виж мнение
                              Терзи, какво е мнението ти за книгата на Маккарти. Прочетох я преди няколко месеца и меко казано не останах очарован от "обективността" на автора. На места има толкова фактологични грешки, че дори не заслужава критика.
                              да, прав си и аз забелязах много грешки и неумеснти коментари от негова страна(особено теорията му за арменският геноцид)(според мен), но не можем да отречем фактите които отбелязва с реални документи. с една дума неговия коментар е пристрастен, но там където са посочени източниците (според мен) няма как да се оспорят

                              едит: аз не обръщам внимание на неговия коментар, а искам да разбера за реалните жертви в империята.

                              н
                              "Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход."
                              - МУСТАФА ШАРКОВ -

                              ---------------------------------------------------------------------


                              www.ottomanbul.blogspot.com - Османски паметници на територията на България

                              Comment


                                Мустафа Шарков и дружба "Родина" в чепинско
                                "Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход."
                                - МУСТАФА ШАРКОВ -

                                ---------------------------------------------------------------------


                                www.ottomanbul.blogspot.com - Османски паметници на територията на България

                                Comment

                                Working...
                                X