Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Stug3 написа Виж мнение
    не съм чел нищо от него--но доста приятели от Чужбина дават приятни отзиви за него.Разбира се ако е този за когото мисля-Ветеран е от Немската Армия и книгите му се отличават с изключителна достоверност и автентичност--предполагам е същият Хесел?
    За същия става дума, наистина книгите му са добри или поне на мене ми харесват. А дали книгата "СС-Генерал" се явява продължение на предишните му три не съм сигурен, защото той пише малко разпокъсано за времевия период, но може и да бъркам.

    И да питам за един друг писател Лео Кеслер някой чувал ли го е и чел ли е нещо от него, защото като му гледам какви книги пише май е нещо като Свен Хасел - http://www.fantasticfiction.co.uk/k/leo-kessler/
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      вчера минах през една книжарница в която често се отбивам и пак се отнесох ....


      1.Българо-Турските Военни отношение-1914-1918
      2-София през Вековете-2-ри том
      3-България в ПСВ сборник 2-ри том-"Немски Документи"
      4-Българска военна история 10-15 век
      5-Западните покрайнини в документи -Сборник 1878-1975

      Comment


        Български хроники-том 4-Стефан Цанев
        Физика на невъзможното-Мичио Каку

        Comment


          Stug3, благородно ти завиждам, щом можеш да си го позволиш

          Comment


            Stug3 написа Виж мнение
            4-Българска военна история 10-15 век
            Тази на Димитър Ангелов и Б. Чолпанов, нали?
            A strong toun Rodez hit is,
            The Castell is strong and fair I wis...


            блог за средновековна балканска история

            Comment


              Чета поредицата за Стен, малко не по ред - 7, 4, 5, 6 сега
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Каква е тази поредица за Стен?

                Comment


                  Kramer написа Виж мнение
                  Stug3, благородно ти завиждам, щом можеш да си го позволиш

                  не ми завиждай......така става защото май съм мръднал.днес бая размислих и стигнах до това заключение --при положение че времената не са от най-цветущите ,съм се олял направо оня ден....
                  е днес пак се олях--ама то накрая съвсем ще зацапам свещите...


                  Тази на Димитър Ангелов и Б. Чолпанов, нали?
                  именно...Всъщност тя не е много скъпа -пък и има доста схеми,чертежи и т.н...

                  Всъщност да си призная честно --скоро ми попадна една монография от 1935--

                  *"несъществуващият" Български пограничен и защитен ров"-та идеята ми е да направя сравнение между двете книжки -особено по тази Военно-Инженерна Тема и да видя има ли разлики/прилики в обясненията...


                  а днес си взех Всички устави ,наставления и окръжни на "Родна Защита" от 1928--от доста време го дебна да видя верно ли е чак толкоз "черна" тая организацийка))плюс още няколко книжки но те са за часовници,стрелба и парни котли --

                  Comment


                    KG125 написа Виж мнение
                    Каква е тази поредица за Стен?
                    Много благи, книжлета от Алан Кол и Крис Бънч, на издателство Бард.
                    Фантастика.
                    "...а крилете биват всякакви-каза враната..."

                    Comment


                      Уф, едната я четох в българския вариант, превода е ужасен. Добре, че си намерих останалите в оригинал.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Ясно, мерси, господа Отдавна не съм посягал ктъм добро фентъзи.

                        Преводите наистина могат да са чутовни. Снощи по Хистори ченъл Одоакър беше станал на Одоварка....

                        Ще ни накарат насила да четем оригинали ...

                        Comment


                          ahileas написа Виж мнение
                          Много благи, книжлета от Алан Кол и Крис Бънч, на издателство Бард.
                          Фантастика.
                          Mmm любимата ми поредица! Превода никак не е лош с изключение на "Отмъщението на прокълнатите". Там като дойде революцията, преводача трябва да го изправят до стената. Иначе наскоро си взех "Краят на Империята" за Киндъла и в момента и се наслаждавам.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            KG125 написа Виж мнение
                            Ще ни накарат насила да четем оригинали ...
                            Ако ще се бориш да четеш нещо непреведено си вземи "The Lost Fleet". Поредицата започва с "Dauntless" и са 6 книжки. Най-добрата космическа фантастика, която съм чел някога, а аз съм чел МНОГО фантастика.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              Mmm любимата ми поредица! Превода никак не е лош с изключение на "Отмъщението на прокълнатите". Там като дойде революцията, преводача трябва да го изправят до стената. Иначе наскоро си взех "Краят на Империята" за Киндъла и в момента и се наслаждавам.
                              И аз я започнах снощи.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Ще ме запалите на стари години, ей....


                                Amazon написа Виж мнение
                                Ако ще се бориш да четеш нещо непреведено си вземи "The Lost Fleet". Поредицата започва с "Dauntless" и са 6 книжки. Най-добрата космическа фантастика, която съм чел някога, а аз съм чел МНОГО фантастика.
                                По-добра от "Звездни дневници", "Марсиански хроники" и "Соларис"?

                                Comment

                                Working...
                                X