Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    С.Николов написа Виж мнение
    Приключенията на добрия войник Швейк.

    тук таме на някой места почнах да притичквам до тоалетната да не се изпушам от смях
    И аз я чета в момента, макар че на мен ми е по-скоро тъжна отколкото смешна...

    Comment


      Най-накрая си събрах двете части на "Мемоари"-те на княз Юсупов. След тях задължително "Петербургските дневници" на З. Гипиус.

      Comment


        "Мисли и откъслеци" - принц Шарл-Жозеф дьо Лин
        Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

        Comment


          Точно "в момента" чета форума "Бойна слава".

          Comment


            найс найс .. аз съм в края на "Името на розата",детективския мотив е малко поизхабен ама като цяло ме вкарва в средновековието

            Comment


              ЗА РОМАНА "МИРИС НА ВРАГ" НА ПЛАМЕН ГРИГОРОВ

              ПОЕТЪТ ПЛАМЕН ГРИГОРОВ ЛОГИЧНО СТИГНА ДО ПЪРВИЯ СИ РОМАН. ЗАСЕГА ОТЗИВИТЕ ЗА НЕГО ОТ ЧИТАТЕЛИТЕ И КРИТИКАТА СА ОТЛИЧНИ. СЮЖЕТЪТ Е ИНТЕРЕСЕН, ИЗПЪЛНЕН С ОБРАТИ И НЕОЧАКВАНО РАЗВИТИЕ НА СЪБИТИЯТА. ГЛАВНИЯТ ГЕРОЙ Е БИВШ КОМАНДОС ОТ БЪЛГАРСКО АНТИТЕРОРИСТИЧНО ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ, НАДАРЕН СЪС СИЛА, СЪОБРАЗИТЕЛНОСТ, ЧЕСТНОСТ И ПАТРИОТИЗЪМ. НО НОВОТО ВРЕМЕ ИМА НОВИ ЗАКОНИ. ГЕРОЯТ ПОПАДА В СВЕТА НА ГОЛЕМИЯ БИЗНЕС И ГОЛЕМИТЕ ПАРИ, НА СМЪРТОНОСНИТЕ СХВАТКИ И УДАРИТЕ ПОД КРЪСТА, НА МОКРИТЕ ПОРЪЧКИ... КАК ЩЕ УСПЕЕ ДА СЕ СЪХРАНИ СПАС В ТОВА МЪРТВЕШКО БЛАТО...

              СТРУВА СИ ДА СЕ ПРОЧЕТЕ КНИГАТА.
              ТЕЛЕФОНИ ЗА ПОРЪЧКА: 02/9574012, 0887 490 238

              Comment


                По принцип чета една камара исторически писания и разсъждения от разни интернет форуми и автори. В момента се боря с "Именник на българските князе" на Стефан Чурешки, но ми идва доста объркано.

                Наскоро изслушах руската версия на Баудолино. Много интересен и особен роман, някаква приказна плетеница от факти, разсъждения и фантазии.

                Също така четох "Historische Variationen" от Sebastian Haffner. Интересно четиво. Препоръчаха ми и други негови книги.

                Иначе в бекграунд режим чета историята на Златарски. Може да ми отнеме повече време да я прочета отколкото той да я напише

                Comment


                  Препоръчайте четиво за Южна Африка по времето на апартейда. Икономически възход, международна изолация, разделението на бели/черни?
                  Интересува ме тази тема, но не съм запознат в детайли с нея.

                  Comment


                    Дойде ми книжката!

                    Comment


                      "Пловдив през Средновековието" на Ани Данчева-Василева.
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        Днес си взех и това:



                        от Ориндж, излгежда обещаващо, има и доста добри фотографии. И цената не е лоша: 38лв.

                        Comment


                          ranger написа Виж мнение
                          Препоръчайте четиво за Южна Африка по времето на апартейда. Икономически възход, международна изолация, разделението на бели/черни?
                          Интересува ме тази тема, но не съм запознат в детайли с нея.



                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            Попаднаха ми Спомените на Гудериан.....Първо Руско Издание от 1953-та ...Специално издание за Танковата Академия и Генералният Щаб,като Самото Руско издание е пълен превод от Първото Англоезично от 1952-ра ..

                            Страхотна книга,като се има предвид че е била предназначена само за Висшите офицери и генералитета....даже си има и гриф "Не для Продажи!"

                            Comment


                              Сега чета трета част "Пустош" на поредицата на Стивън Кинг "Тъмната кула".

                              Иначе някой знае ли освен трите книга, които излязоха наскоро на Свен Хасел (Легионът на прокълнатите, Монте Касино и Веригите на смъртта), дали се очаква нещо негово да излезе на нашия пазар скоро? Бях видял някъде, че той има около 18 негови книги все за войната.
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                Shelenberg написа Виж мнение
                                Сега чета трета част "Пустош" на поредицата на Стивън Кинг "Тъмната кула".

                                Иначе някой знае ли освен трите книга, които излязоха наскоро на Свен Хасел (Легионът на прокълнатите, Монте Касино и Веригите на смъртта), дали се очаква нещо негово да излезе на нашия пазар скоро? Бях видял някъде, че той има около 18 негови книги все за войната.

                                не съм чел нищо от него--но доста приятели от Чужбина дават приятни отзиви за него.Разбира се ако е този за когото мисля-Ветеран е от Немската Армия и книгите му се отличават с изключителна достоверност и автентичност--предполагам е същият Хесел?

                                Comment

                                Working...
                                X