Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    песен на орр

    Карпов . Да се залови жив.
    За тези който не са я чели ....много интересна книга ,предполагам поне враг пред портата сте гледали много по-интересно е.....
    С изпънати напред ръце пулсира в кръв едно сърце пулсира и крещи без глас България е жива в нас.
    На три морета граници ще бием България ще бъде земен рай ,победно знаме гордо ще развеем на хаоса ще сложим край.

    Comment


      Mehmed II fatih написа
      В момента чета " Диктаторите " от Костас Варналис. Много гадории, много поквара, много... нямам думи да я опиша какво се е случвало в древен Рим
      Прочети Клавдий тухле ,но доста интересно......
      С изпънати напред ръце пулсира в кръв едно сърце пулсира и крещи без глас България е жива в нас.
      На три морета граници ще бием България ще бъде земен рай ,победно знаме гордо ще развеем на хаоса ще сложим край.

      Comment


        Клавдий е художествена бозица, доста доукрасена и натруфена. За Рим Дванайсетте цезара, както каза Гоги.
        Аз препрочитам сега Цицерон, поради липса на друго
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          А QUO VADIS DOMINE бозичка ли е според тебе ?
          С изпънати напред ръце пулсира в кръв едно сърце пулсира и крещи без глас България е жива в нас.
          На три морета граници ще бием България ще бъде земен рай ,победно знаме гордо ще развеем на хаоса ще сложим край.

          Comment


            Хех Александър, че както тръгнахме от Сенкевич и до Дюма ще стигнем :lol: :lol: :lol:

            "Аз, Клавдий" и "Божественият Клавдий" са хубави книжки но не и да ги взимаш за 100 % истина - просто роман... С QUO VADIS нещата стоят по същия начин

            Comment


              Собственост и власт - новият прочит

              Абсолютно :tup:
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                Не съм и си помислял да твърдя обратното .но все пак са овлекателно четиво ......а в момента чета История на България от БАН издадена в два тома 56-та година като изключим новата история е добро четиво....
                С изпънати напред ръце пулсира в кръв едно сърце пулсира и крещи без глас България е жива в нас.
                На три морета граници ще бием България ще бъде земен рай ,победно знаме гордо ще развеем на хаоса ще сложим край.

                Comment


                  То и "Фараон" на Болеслав Прус е велика книга но 75 % от нещата в нея са измислица - добре че авторът сам си ги признава иначе аз нямам как да знам кое е истина и кое не е. Някой път ще взема да препиша една две страници и да ги сложа да видим дали ще ви харесат.

                  Comment


                    "Велизарий"- добро четиво за свободното време!
                    ..И кажи ми ти страннико,
                    чувал ли си звук,
                    по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                    Comment


                      Erich Von Manstein написа
                      То и "Фараон" на Болеслав Прус е велика книга но 75 % от нещата в нея са измислица - добре че авторът сам си ги признава иначе аз нямам как да знам кое е истина и кое не е. Някой път ще взема да препиша една две страници и да ги сложа да видим дали ще ви харесат.
                      Ами нали темата е за литература не за историческа достоверност,започнах Ремарк да препрочитам...идеята е да препоръчаш на някого книга без оглед на това дали е исторически обоснована ,а дали е интересна като четиво не можеш да отречеш ,че QUO VADIS e интересна
                      С изпънати напред ръце пулсира в кръв едно сърце пулсира и крещи без глас България е жива в нас.
                      На три морета граници ще бием България ще бъде земен рай ,победно знаме гордо ще развеем на хаоса ще сложим край.

                      Comment


                        Brave New World (Prekrasniat Nov Sviat) si pripomnih vchera, zeh si nekakvo novo izdanie na Ohluv Po Strumnoto na Strugacki, pishe "necenzurirana versia" i da vidim kakvo shte reche tova.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          Александър, ето ти един списък от мои любими книги които въобще не претендират за историческа достоверност. Тоест някои претендират... но до известна степен и аз предвидливо ще ги отбележа в края

                          1) Синухе Египтянина/Мика Валтари /романче за Египет - в една друга тема говорих за това.
                          2) Швейк - това е КНИГАТА поне според мен
                          3) На Изток от Рая - може би книгата на века...
                          4) стихотворенията на Брехт
                          5) Майстора и Маргарита - няма нужда от коментар
                          6) всичко на Хашек ама наистина всичко!
                          7) всичко на Твен (Туейн) - същото! Абсолютно всичко!
                          8 ) от съвременните автори на сапунени авторчета харесвам книжките на Джефри Арчър и по-специално - "Търговецът"
                          9) Хайнхрих Щол "Мечтата за Троя" (биография на Шлиман)
                          10) 6те тома на Дойл за Шерлок Холмз Задължително 1,2 и 4 том
                          11) Разказите на По но те са ми една загадка донякъде и трябва да ги чета по-сериозно
                          12) и Вонегът но само някои неща.
                          14) Карел Чапек но и той ми е малко странен - виж "Книга апокрифи" и "Хордубал"
                          15) К.В. Керам - "Богове гробници и учени" - това е без коментар
                          16) всичко на Кристиан Жак - ако ти се четат захаросани сапунени романчета от френски професор по египтология - смятай че това са книгите
                          17) "Роден съм да живея в самота" - писмата на Франц Кафка
                          18 ) Ървинг Стоун - "Гръцкото съкровище" (биография на Шлиман но от по-късните години а "Мечтата за Трой" е за целия му живот)
                          19) "Галилео Галилей" - Ерих Шьонебек май се казваше автора
                          20) навремето четох пиесите на Бърнард Шоу и ми бяха харесали сега не знам
                          21) Уилям Голдмън - "Златният Храм" - тази книга е хмм ВЕЛИКА
                          22) стиховете на Емили Дикинсън .... неповторими
                          23) Йовков...

                          Това са първите които ми идват наум... Между другото, Александър, от тук исторически или свързани малко или много с историята са 1,2("Швейк" хмм това е странна работа ) ,9,15,16,18 и 19 ако се сетя още ще добавя.

                          Comment


                            v momenta 4eta "plodut na me4tite"na Geoge Madan.Interesno 4etivo za subitiq v Moldaviq po vremeto na voinata na Petur 1(moskovskiq zar)sre6tu osmanskata imperiq.
                            уважавай смелите,те са солта на земята

                            Comment


                              Бюро жалби

                              Brave New World наистина ме впечатли, особено като се има в предвид, че прогнозата на автора за бъдещето май е започнала да се сбъдва, поне по отношение на културата (по-специално в една определена държава, няма да казвам коя е).

                              Наскоро започнах отново да чета "Децата на Арбат" на Анатолий Рибаков. Тази книга доста сполучливо е съчетала историческото и художественото в себе си, стилът на автора е много добър, и никъде не открих моменти, които биха предизвикали сериозни съмнения по отношение на реализма. Цялостно погледнато, четивото заслужава да бъде прочетено от всеки ценител на руската литература.

                              "На изток от Рая" отдавна ми е привлякъл вниманието, но още не съм започнал да го чета поради опасенията ми от опасността да се привържа прекалено към героите. На този етап предпочитам нещо по-леко, а за този роман са ми казали именно обратното (на мен лично ми е достатъчно да го погледна чисто визуално за да се убедя :lol: ).
                              Truth will save the world

                              Comment


                                най-интересното е, че Прекрасният Нов Свят е писана някъде в края на 20те май
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X