Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Вярвай или ще те убия" на Александър Николов- препрочитам си я.
    A strong toun Rodez hit is,
    The Castell is strong and fair I wis...


    блог за средновековна балканска история

    Comment


      Тороказ Исто

      Здравейте,
      Вчера търсейки една книга случайно попаднах на един автор - Тороказ Исто и неговата книга "Ятагани меч". Книгата е исторически роман в пет части. Разказ за живота на двама братя, разделени един от друг; единият става еничар, а другият става хайдут.

      Истинското име на автора е Стоян Цветкашки.

      Дали някой е чел нещо от автора и да сподели впечатленията си от книгата му?

      Предварително благодаря
      ,,Човек и добре да живее, умира и друг се ражда. Нека роденият по-късно, като гледа този надпис, да си спомня за оногова, който го е направил. А името на архонта е Омуртаг кан сюбиги. Нека Бог да го удостои да преживее сто години.”

      Comment



        "Испанският път към Империята" от Henry Kamen. Изглежда обещаваща. Авторът е любител на военната история и идеята за книгата е тръгнала от разглеждането на едно сражения край Сен Кантен, през 1557 година. Книгата е руски превод на оригинала.
        Last edited by messire Woland; 08-07-2009, 11:24.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Comment


            "Рагтайм" на Доктороу - един от най-добрите исторически романи, които съм чел.
            A strong toun Rodez hit is,
            The Castell is strong and fair I wis...


            блог за средновековна балканска история

            Comment


              От доста време се каня, но поради една или друга причина все не ми е оставало време, та мисля тия дни да се запозная с творчеството на братята Стругацки. В библиотеката има доста неща, което малко ме поучуди, предвид попюлярността на авторите из нета. Интерес представляват за мен и биографиите на Троая.
              Иначе днес започнах "Баба Климентина" от Пашанко Димитров.

              Comment



                Боговете!!!

                Comment


                  Привършвам "Жени" от Чарлз Буковски
                  Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                  Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                  Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                  Comment


                    Георг Острогорски - "История на Византийската държава".

                    Comment


                      Днес завърших книгата на Михаил Кононов "Голата пионерка" и вече най накрая почвам да чета "Историята на ВСВ" от Базил Лидъл Харт.
                      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                      Comment


                        "Кратка история на Испания" на Фернандо Гарсия де Кортасар и Хосе Мануел Гонсалес Весга

                        Comment


                          Уинстън Чърчил и Балканите на Ив.Илчев и Г.Гунев
                          Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                          Comment


                            Някой да е чел българския (?) автор Е.Антонов? Току що попаднах на някакви негови книги. Бих искал да чуя мнението Ви за този автор и книгите му. Лично аз не бих се обвързал с конкретен коментар, защото не съм чел неговите книги и заради това се обръщам към вас. Книгите му са сложени в раздел история, но малко ме съмнява дали са точно за там.
                            http://www.book.store.bg/c/p-p/c-144...e-antonov.html. Тази книга най-ме очуди.
                            Та някой да има мнение за автора и книгите му? Благодаря.

                            Comment


                              Мисля, че е достатъчно да погледнеш в описанието на книгата, за да ти стане ясно, че е абсолютна и пълна простотия. Аз лично не бих си губил времето за такива книги, но всеки си решава сам за себе си.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                Жузе Сарамагу - "Възпоминание за манастира", ама нещо не ме грабва особено.
                                A strong toun Rodez hit is,
                                The Castell is strong and fair I wis...


                                блог за средновековна балканска история

                                Comment

                                Working...
                                X