Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Суворов/Резун сам по себе си не е достоверен източник, ако посочва някъде откъде е взел съответните числа, то може да се направи проверка в източника, дали цитата е верен. Но подобно обсъждане не е за тази тема.

    Comment


      Заклинатель змей - исторически роман за Омар Хаям
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Сетих се за една страхотна поредица и реших да я споделя, ей тъй, от доброта
        Авторът е Бернард Корнуел, книгите се казват "Крал на зимата", "Враг на Бога", "Господар на войната", издадени са на български някъде из 90-те доколкото си спомням. Всъщност книгите ги има и on-line:



        Жанрът е исторически роман, а основата е епосът около крал Артур, но в една доста реалистична ранно-средновековна среда. Фентъзи елементи почти липсват, но затова пък има изключително детайлно описани бита на бритите и саксите и особено сраженията. Доста исторически книги съм изчел и битките, описани от Корнуел, слагам в челната тройка заедно с тези описани от Сенкевич и Антон Дончев.
        Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

        Comment


          Някой да има идея дали в Бг се продава тази книга http://www.amazon.com/War-Rats-David.../dp/055358135X ?
          Или ако знаете от къде мога да си я изтегля. Аз лично не намерих.

          Comment


            Вчера си свалих поредната порция интересни книжки, сред които тази:
            "German Armor Rarities" от Michael Sowodny
            И веднага попаднах на тези две интересни машинки, от периода около 1939:


            това са немските "автострадни танкове", ако използваме терминологията, появила се покрай дейността на Резун

            А това си е просто интересно, пробите се правят в Тирол:

            Това горе било за да не замръзва екипажа
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Да допълня за книгата - за съжаление, текстовете са кратки, главно се залага на илюстрации. В края има по-подробни данни за две машини, за които не бях чувал - танковете "Мечка" ("Bär", реално е самоходно оръдие, не танк) и "Лъв" ("Löwe"). Ако съм ги превел правилно де, за мечката съм сигурен, дотолкова си спомням от немския
              Та, тия две машини са съответно с:
              тегло: 120 т. ; 90 т.
              оръдие: 305 мм L/16 ; 150 mm L/40
              налягане върху почвата, кг/см2: 1.13 / 1.0
              двигател: 700 к.с. / 800 к.с.
              макс. скорост, км/ч: 20 / 23
              предна/странична броня, мм: 130/80 / 120/100
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Томек написа Виж мнение
                Сетих се за една страхотна поредица и реших да я споделя, ей тъй, от доброта
                Авторът е Бернард Корнуел, книгите се казват "Крал на зимата", "Враг на Бога", "Господар на войната", издадени са на български някъде из 90-те доколкото си спомням. Всъщност книгите ги има и on-line:



                Жанрът е исторически роман, а основата е епосът около крал Артур, но в една доста реалистична ранно-средновековна среда. Фентъзи елементи почти липсват, но затова пък има изключително детайлно описани бита на бритите и саксите и особено сраженията. Доста исторически книги съм изчел и битките, описани от Корнуел, слагам в челната тройка заедно с тези описани от Сенкевич и Антон Дончев.
                Една от най-добрите, да, и моето мнение съвпада с твоето.

                Аз иначе сега чета "На изток от рая" на Стайнбек и я намирам доста готина
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
                  "На изток от рая" на Стайнбек я намирам доста готина
                  Аха
                  Само че поведението на Кати е необяснимо за мен.

                  Comment


                    Сега чета "Легионът на прокълнатите" на Свен Хасел.
                    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                    Comment


                      Zalmoxis написа Виж мнение
                      Аха
                      Само че поведението на Кати е необяснимо за мен.
                      Кофти личност
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
                        Кофти личност
                        Аз просто отказвам да повярвам, че човек може да е изначално зъл. Няма логика. Образът й е доста плитко построен, за разлика от останалите в книгата.

                        Comment


                          Zalmoxis написа Виж мнение
                          Аз просто отказвам да повярвам, че човек може да е изначално зъл. Няма логика. Образът й е доста плитко построен, за разлика от останалите в книгата.
                          Хм, защо, аз пък мисля точно обратното т.е. че е доста интересен образ, а пък и в крайна сметка, "доброто" в нея, колкото и да беше малко, като че ли надделя- завеща имуществото си на сина си Арон и, хм, се отрови...

                          Книжката като цяло е много интересна- заслужила си е мястото сред класиките Типичната англосаксонска, да не кажа американска, семейна сага, но в Стайнбеков вариант. Едва ли някой друг би могъл да напише нещо подобно.
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            THE BIRTH OF EVROPE - MICHAEL ALFORD ANDREWS

                            Comment


                              След изключителната "Исторически корени на вълшебната приказка" на Владимир Проп, имах късмета да намеря "Човекът в търсене на смисъла" на Виктор Франкъл. След това неочаквано попаднах на чудесната новела "Клубът на убийците на букви" на Сигизмунд Кржижановски, а сега вече преполовявам "Махалото на Фуко" на Умберто Еко.
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                Наскоро най накрая успях да завърша дълго продължилото четене на
                                " Цивилизацията на средновековния Запад " От Жак Льо Гоф. Книга нямаща нужда от коментар !
                                Last edited by Aruta; 06-05-2009, 16:45.

                                Comment

                                Working...
                                X