Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    А аз последно четох "Под игото"
    IN VINO VERITAS !!!

    Comment


      От 4 години чета само книги свързани с периода на Турското робство(Османското присъствие!?)Последно прочетох една уникална книга с автор Балчо Нейков - " Факийско предание.Сбирки от народния живот. За праотците на войводата Стефан Караджа.Стефан Караджа и неговите предци" Към книгата има приложение проследяващо родословието на Стефан Караджа до прочутия Момчил войвода загинал 1345г. в борба с османските нашественици.
      Аз просто търся истината

      Comment


        Нас ни учеха, че правилния термин е - Османско владичество.
        Иначе препрочитам "Пир за врани" на Джордж Мартин, от поредицата Песен за огън и лед. Уви още не е излязла Танц с дракони :38:
        Кръвта из нашите гърди
        не е съвсем изляна!
        Народе, цял стани! Иди!
        Че Македония въстана.

        Comment


          "Гражданская война в Испании 1936-1939г." от Николай Платошкин.
          They march in full battle dress
          With faces grim and pale
          Tattered banners and bloody flags
          Rusty spears and blades...

          Comment


            темата се прееба, кайзер /което ми напомня за обичайните заподозрени/
            ама че неприятно

            Comment


              Док Холидей написа
              темата се прееба, кайзер /което ми напомня за обичайните заподозрени/
              ама че неприятно
              Уж слабо се чете (дори един поглед върху интервалите между мненията в последно време е показателен); но и ти мълчиш... хората, които има най-много да кажат все мълчат. Инак всеки вади по триста цитата от Библията в някаква идиотска тема...

              Става нещо. Четенето не го бива. Книги няма, има книжки; книжки за матурите, за секса, за езотерични глупости, или такива, дето чудодейно ти предлагат отслабване за десет дена/убеждават те в чудесата на твоето "подсъзнание"... или да ти опишат "ултраметаболизма" - отврат. Понякога се чете от рекламни съображения (настоящ пример Ваня Щерева), или от идеологически такива (прабългарите, блондинките, Коельо). Да не изпадам в мрънкане, но работата никак не е цветуща. И сигурно никога не е била.

              Comment


                Кайзер, мога да ти отговоря за себе си (да, никога не е била цветуща - това е лична заблуда, обвързана с определена, как да се изразя, духовна възраст и енергичност, но не за това ми е приказката) - аз се усещам, че чета много малко и ако взема да пиша всяка книга, която прочета в тази тема, отбелязвайки се какво чета в момента, то това ще е за мен един тъжен списък, който само ще потвърди това, което подозирам отдавна - сега чета много малко и рядко от преди (когато бях във възрастта, за която намекнах в предходното, затворено в скоби отклонение). Та и какво толкова да пиша? Ще се получи кратичко списъче, отбелязващо няколко лесно забелязващи се над повърхността на купищата книги, издавани днес, романа и дори малко повече на брой препрочитания на неща, които съм чел преди петнадесет и дори повече години (ужас, толкова много ли станаха вече?), т.е. нищо интересно за никого. По-лесно е да пиша за филмите, които съм гледал, ама и това ми се вижда твърде претенциозно, а и пак списъка ще е разочароващо редичък и вероятно блудкав и безвкусен като бульонче-полуфабрикат.
                Работата не ще да е там, че вече не се издава нищо интересно (къде ти!), нито пък че съм прочел всичко, което ме е интересувало (невъзможно, като човек съм толкова лаком в интересите си, макар и вероятно не толкова енергичен в следването им), а просто вече ме е напуснала енергията и стремежите за откриване и прочитане на нещо интересно и ново, авантюристичността на четенето, ако щеш (то затова и се успокоявам с препрочитане). То като се замисля - какво прочетох миналата година? Дали имаше и три-четири романа, които да съм запомнил... Слаба работа.
                Та - винаги е било така, но на една определена възраст ни се струва, че това не е така. или може би наистина тогава не е.

                Comment


                  Аз последно преди няколко дни си купих (за 2 лв от сергия ) и с кеф си препрочетох "Родопските властелини" на Николай Хайтов.
                  A strong toun Rodez hit is,
                  The Castell is strong and fair I wis...


                  блог за средновековна балканска история

                  Comment


                    gollum написа
                    То като се замисля - какво прочетох миналата година? Дали имаше и три-четири романа, които да съм запомнил... Слаба работа.
                    Та - винаги е било така, но на една определена възраст ни се струва, че това не е така. или може би наистина тогава не е.
                    Предполагам, просто ти е висока летвата или е твърде голяма базата за сравнение. То, както сме тръгнали с цитати от Библията, който е натрупал познание, е натрупал тъга.

                    И за да откликна и да напиша какво чета в момента, което доколкото си спомням не съм правила в тази теманикога. Като всички нормални хора чета по няколко неща едновременно, ето:
                    1. Орхан Памук "Името ми е Червен"
                    2. Jan McEwan "Enduring Love"
                    3. списание "New Woman" за януари
                    4. некви глупости из интернет
                    5. Форум Бойна Слава (това май е към т.4)
                    Поне от последните 3 тъга няма да натрупам.

                    Comment


                      3. списание "New Woman" за януари

                      Аз чета "Надхитрени от случайноста" на някой си Талеб. Преди четох учебник по "Административно счетоводство и ценообразуване", но не го препоръчвам :kill_myse
                      Иначе не знам какъв точно е смисълът на темата... може би на хората им писва да декларират какво четат, без да виждам някакви последствия от това.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Eon
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          Жан Кюизение, "Сватбите на Марко".
                          Луд на шарено се радва - цивилен блог

                          Comment


                            Imperial написа
                            Eon
                            Еон на Грег Беър ли? Много добра книга и приятна фантастика. Има и продължение, "Вечност" което също не е лошо.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Dinain написа

                              Аз чета "Надхитрени от случайноста" на някой си Талеб. Преди четох учебник по "Административно счетоводство и ценообразуване", но не го препоръчвам :kill_myse
                              Иначе не знам какъв точно е смисълът на темата... може би на хората им писва да декларират какво четат, без да виждам някакви последствия от това.
                              И аз прочетох "Надхитрени от случайността" като излезна. Ако беше малко по-скромен и систематичен Насим Талеб щеше да е написал една чудесна книга. Уви, няма случай някой да е отишъл в Америка и някак отвътре да не му дойде да опише колко са глупави х'американците. Ако всеки беше умен и с мяра като нашия ливански приятел, борсите отдавна щяха да са затворили, поради пълното и всеобщо тържество на здравия разум. Но щото света очевидно е скаран със здравия разум, умните ливанци трябва прекосяват морета и океяни за да намерят глупаци сред които да се реализират, и да оставят умните си сънародници да се избиват.
                              Лафът на книгата определено е "Като си толкова богат, що не си толкова умен.", който може да бъде и утеха за някой от четящите я бедняци.

                              Току-що прочетох "Евразийството в Русия" на Дарина Григорова. Като лаик бих казал, че е много информативна и систематична книга. Единственото за което съжалявам, че Гумильов е изрично пропуснат за да бъде веселбата пълна. И за да съм позитивен към темата бих казал, че последствията от прочита на тази книга за мен е съкровището от камари руски бисери, и задоволството от спестената ми борба с широката и бездънна руската мисъл търсеща руското.

                              Comment


                                messire Woland написа
                                Еон на Грег Беър ли? Много добра книга и приятна фантастика. Има и продължение, "Вечност" което също не е лошо.
                                Да, вероятно довечера ще я свърша и ще трябва да си взема и продължението.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X