Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Фурията написа
    Супер съвпадение , аз я имам от няколко месеца , но е доста дебеличка и сега чак седнах да я чета
    На мен ми я подарих за РД, знаейки колко съм запален по историята на точно този полуостров
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      За Лабиринт казват че имало някои неща които доста си е фантазирал Шеленберг, така че бих казал че книгата 50/50 спрямо действителни факти, макар че още не съм я чел.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        Гняв на жена и други истории из еротичния живот на древните гърци - Хана бе представила Секс и ужас на Киняр "въпреки садо-мазо заглавието". Подзаглавието на книгата на гръцкия историк Димитрис Киртатас* не бива да навежда на мисълта, че това е някакво словоизлияние по една толкова (напоследък) натоварена с различни интерпретации тема. Един чудесен малък текст. Стигнал съм само до Въведението ("Още за еротичното"), но и това е достатъчно да предусетя, че книгата ще е наистина добра.

        Далеч назад е Платон и птичечовката влизат в бара... Ускорен курс по философия, илюстриран с вицове. Наистина има ли нещо по-ужасно за една шега от това, да бъде обяснена, че и да стане "илюстрация" за въведение във философията? Очакванията за подобен род книги е да бъдат нещо "леко". Разликата между "леко" и "посредствено" е доста тънка. Приемам книгата за интересен опит да се пише върху смешното,** да се покаже колко дълбок смисъл има една шега, но и като "американски" опит за "тънко" въведение в основните теми на философията. Смешно слабо, което в случая е комплимент.


        * авторът бе представен в един от броевете на Алтера (8-9, '07), където предварително бе отпечатан част от текста на книгата; оказа се част от нова поредица, "Литературен атлас", от която ми допадна и Лейди и нейното ветрило - поглед върху "женската" литература от XX век.
        ** темата не е много натоварена в България

        Comment


          Чарлс Буковски - "Всичко на масата"
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            "Ленин - руският демон" от Дмитрий Волкогонов.
            I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

            Comment


              "Разгром Японии и самурайская угроза" от А.Шишов. Чета я с голямо удоволствие.
              They march in full battle dress
              With faces grim and pale
              Tattered banners and bloody flags
              Rusty spears and blades...

              Comment


                скоро четох "Сказание за Казан" на 1 татарин
                разказва се за историята на волжска България малко преди нашествието на монголите
                IN VINO VERITAS !!!

                Comment






                  Чудесна книга. Забележете оценката в амазон - 4.5 звезди, нещо много рядко срещано. Книгата е направо образец - многослойна, увлекателна с мярка, обективна без да изпада в крайности като Бивор в The Fall of Berlin например.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Чета "Уинстън Чърчил" на Трухановски. Като изключим соц пропагандата става.
                    They march in full battle dress
                    With faces grim and pale
                    Tattered banners and bloody flags
                    Rusty spears and blades...

                    Comment


                      "Хусарят" - Артуро Перес-Реверте
                      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                      Comment


                        Shelenberg написа
                        "Хусарят" - Артуро Перес-Реверте
                        Артуро Перес-Реверте е неимоверно увлекателен. Прочетох Капитан Алатристе и Чиста кръв, а вече си взех и най-скоро почвам Слънцето на Бреда )))

                        Между славните приключения от епохата на дон Фелипе IV започнах Одисеята на Пенелопа (в оригинал /забележете/: The Penelopiad) на Маргарет Атууд - интересна, макар и на моменти протяжна.

                        Comment


                          М`да, тук ще ви подкрепя - и на мен ми се видя приятно-увлекателен, макар че засега съм само на половината на "Чиста кръв" (но съм хвърлил око на "Хусарят"). Личи си, че във филма са окепазили нещата от желанието явно да вкарат всичко в два часа и нещо (книжките може и да са тънички, но по-скоро всяка е за отделен филм).
                          Преди време прочетох една негова книга, която не е приключенско-увлекателна - "Художникът на битки" и ми допадна по определен начин. Не всичко в нея, но като цяло е прилично добра.

                          ПП Но като гледам как приятно се чете, вероятно ще потърся (дано търсенето ми да не остане напразно) и останалите излезли негови романи.

                          Comment


                            Аз препрочитам "Митко Палузов"...

                            Comment


                              Ами наистина "Хусарят" е великолепна книга. Явно занапред мисля да прочета и друго от Артуро Перес-Реверте.
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                Дам, така си е. Гледах "Алатристе", после прочетох книгите. По-хубави са дори от филма
                                Луд на шарено се радва - цивилен блог

                                Comment

                                Working...
                                X