Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Филми за Рим и Римската Империя

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Това беше демонстрация на римската упоритост и инженерни умения, както и на еврейския фанатизъм.

    "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
    It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

    Comment


      #17
      selqndur написа
      Филма си споням го бяха давали по Канал 1 и ми беше харесал (като за филм от ония години).
      Американските филми от 60 - те и 70 - те по принцип държат доста достоверна историческа линия, макар, че има за какво да се заде човек малко по запознат с нещата. Костюмите, доспехите за разлика от униформите са също достоверни (имам предвид "Спартак" - с Кърк Дъглас, "Бен Хур", "Крахът на римската империя", "Масада" имаше още но аз в момента не се сещам за повече), най дразнещо е положението с щитовете, но се преживява.
      Например доспехитте в "Бен Хур" са много по достоверни от тези в сериала "Рим" например

      ето как са изглеждали центурион и легионери от края на галските войни

      Comment


        #18
        Моето впечатление от "Спартак" е, че и там доспехите не бяха много много от епохата. А в "Бен Хур" и "Масада" е нормално да са що годе достоверни, тъй като в тези филми действието се развива през ² в. А повечето доспехи в "римските" филми са все от този период. Няма значение дали става дума за Ромул и Рем или за Ромул Августул.

        "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
        It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

        Comment

        Working...
        X