Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Rome

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Вече арената не се отваря в САЩ.До миналата седмица теглех без проблем.
    На 16 май си идвам в България, така че ще се свържа с вас за да взема филма.
    Благодаря ви!
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #32
      Хубав е сериалът, въпреки някои слаби моменти. Най-лошо впечатление ми направи начина по който представиха битката между Клеопатра и Птолемей. Вероятно в първия сезон не са имали голям бюджет, защото този моминт наистима ми се видя особено мизерен и нескопосан. Не смятам спесиалните ефекти и зрелищата за най-важни, но ако са зле поднесени или изобщо ги няма, продукцията неизбежно губи от красотата си.
      Актьорската игра беше много добра, особено ми хареса как пресъздадоха образите на Помпей и Сервилия. Англичаните за пореден път показват превъзходството си на екрана. Единствено дето и на мен не ми допадна начинът по който бяха издокарали Цезар.
      Truth will save the world

      Comment


        #33
        О, да, Сервилия определено е попадение - това е най-добрият женски образ във филма и от гледна точка на сценария, и като изпълнение. :tup:

        Comment


          #34
          T.Jonchev написа
          О, да, Сервилия определено е попадение - това е най-добрият женски образ във филма и от гледна точка на сценария, и като изпълнение. :tup:
          Ако имаше възможност нейната актриса да изиграе и бъдещата роля на Ливия Августа, би било чудесто. Но не става така.
          Тази героиня е истински феномен в световната история. Дано само не омаскарят образа й.
          Truth will save the world

          Comment


            #35
            Парабелум, Империяла си ги тегли от някакви САЩ-овски торенти - питай го.
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #36
              ndragostinov е съвсем прав. Досега съм видял на екран няколко Ливии и само една на равнище.

              Comment


                #37
                T.Jonchev написа
                ndragostinov е съвсем прав. Досега съм видял на екран няколко Ливии и само една на равнище.
                В сериала "Аз, Клавдий" Ливия си беше баш на равнище.
                sigpic

                Comment


                  #38
                  Тоя сериал е основно за политическите борби в Рим и по точно за възкачването на Гай Юлий Цезар на престола на Рим ,ако така може да се нарече,и за последвалия го Октавиан,въпреки че още не сам гледал 2 сезон (чакам да излезе целия),та за това няма ВАОБЩЕ битки в него или ако има са ,както аз ги наричам ,"нискобюджетни".Въпреки това сериала "Цепи мрака".(Гледах един коментар за Lost и Prison Break- сериалите нямат ама никакво поле за сравнение,така че коментарите са излишни "Всеки със своите вкусове")

                  Comment


                    #39
                    Гадове! Защо се бави 7-ми епизод ;(
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      #40
                      княз Крылов написа
                      Гадове! Защо се бави 7-ми епизод ;(
                      Ми смутове в Рим /на патриции тръгнаха да посягат вече/.
                      sigpic

                      Comment


                        #41
                        Аде сега не бъркай двата Рима
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          #42
                          Last Roman, :tup:
                          Точно тази Ливия (Шон Филипс) имах предвид. Но не могат да я използват - мисля, че тя почина.

                          Comment


                            #43
                            Досега съм видял на екран няколко Ливии и само една на равнище.
                            Хелън Мирън заслужено взе Оскар и сигурно би могла да се се справи с нейната роля. Изпълнението на Сервилия също щеше да й отива, дори повече, поне доколкото съм запознат с личността на героинята. А за Ливия едва ли може да бъде намерена по-добра актриса от Линдзи Дънкан, която, за съжаление, вече няма как да я играе.
                            Truth will save the world

                            Comment


                              #44
                              Голям филм! Цели дванайсет часа! (сезон 2 още не съм го гледал). Наистина такова нещо не бях виждал досега. Очукани колони, олющени мазилки по фасадите, графити (май на моменти прекаляваха с тях), тревата между камъните от уличната настилка. Нищо не приличаше на бляскавите холивудски декори. Всичко това прави филма много истински. Ако и героите говореха на латински, можеше всичко да бъде още по-истинско.
                              Както във всеки филм, посветен на Римската цивилизация, обаче има някои елементи които страшно много ме дразнят. Става дума за въоръжението. Имам забележки към шлемовете и щитовете, които бяха използвани. Добре, че поне легионерите бяха облечени с ризници. Също не ми стана ясно за какво служат копията, които римляните разнасяха напред-назад през целия филм. В единственото подобие на битка в началото на първия епизод те ги стискаха, сякаш се бояха някой да не им ги открадне. А пък битката при Фарсал по-добре да не я бяха показвали изобщо – Цезар и Помпей надяват шлемовете на главите си. В следващия момент започва показване на кадри с размазани войнишки силуети, вероятно биещи се помежду си. А след няколко секунди войниците на Цезар го поздравяват с победата. :rock:
                              Наистина, ако авторите на филма бяха пресъздали поне една битка щеше да е много по-интересно.
                              Също ми направи впечатление, че римляните никога не ядяха легнали. Много ми хареса яденето на съсели, обаче! Изкефих се и на момента, в който Атия съветваше Октавиан как да съблазни Цезар... И садо-мазо сцената в началото на трета серия си я биваше... Интересно ми е, обаче как Цезар толкова време е опазил епилепсията си в тайна. Сигурно е припадал по график. А пък съм чувал, че епилепсията уврежда и мозъка. Интересно, че Цезар е бил сравнително гениален... А пък какво филмово чудо се случи след корабокрушението, когато оцеляха само онези двамата... А пък и как изплуваха от острова... А пък с детето на Клеопатра замириса малко на сапунен сериал. От кого ли е то? Май не трябва да го наричат Цезарион, а Пулион... А пък как беше удушен Верцингеторикс...
                              Ето и две странни реплики от филма:
                              1. “Всички провинции на Италия”?! :sm186:
                              2. “Не ми се прибира. Искам да пийна нещо.” Какво ли е можел да пийне един римлянин? Чиста вода, вода с лимон, вода с мед, вода с вино или вода с мляко?
                              Но стига съм богохулствал!
                              Въпреки всичко, което изброих, поставям този филм в графа “много добри филми” в личната ми класация за филми по темата. В графа “отлични” стои самотен двусерийния филм на BBC за Ханибал. Но той си беше направо документално-игрален. Докато “Rome”, макар създаден с участието на BBC е направен за излъчване по канал за художествени филми, все пак.
                              Последните две серии на “Rome – сезон едно" бяха изпълнени с много драматизъм и бяха изключително силно въздействащи. За убийството на Цезар се бях настроил предварително, макар че 12-та серия се казваше “Февруари” и до последно се надявах, че той може и да остане жив. Но самоубийството на Ниобе беше потресаващ момент. Тъкмо бях започнал да я харесвам и гадният режисьор я хвърли от терасата. А пък двамата с Луций бяха толкова щастливи напоследък...
                              Няколко думи за главните действащи лица: Цезар трябваше да е малко по-плешив. Иначе си го представях точно такъв арогантен, пресметлив, като че ли взимащ винаги правилното решение и винаги оцеляващ... до момента на убийството му. Като, че ли беше прекалено навъсен и никога не се усмихваше, обаче...
                              Октавиан беше изключително интелигентен, проницателен хлапак и сякаш разчиташе мисли от разстояние 500 мили. Това беше в пълен противовес на Август от сериала “Аз, Клавдий”, където беше представен като изкуфял глупак, воден за носа от Ливия.
                              Марк Антоний, въпреки опита да бъде представен в доста негативна светлина, по едно време започна да ми става симпатичен, за разлика от онези невестулки, наричащи се сенатори...
                              А пък Цицеро и той беше изобразен като някаква шушумига. Поне веднъж да го бяха показали като добър оратор...
                              За сметка на това, Катон изглеждаше точно, както си го представях. Същия фанатизиран идиот. Явно фанатизма му се предава по наследство...
                              Брут беше интересно пресъздаден. Приличаше на герой от пиеса на Шекспир.
                              Помпей пък беше изтипосан като изкуфял старец без помен от миналото му величие. Всъщност неговата най-голяма грешка беше, че повярва че е възможно Цезар да бъде победен.
                              Женските персонажи също ги бяха издокарали. Повечето бяха истински отровни змии.
                              Много ме изкефи, обаче глашатая. Страшно колоритен персонаж. Макар и да се появяваше само епизодично, много освежаваше филма... “... Истински хляб за истински римляни!” Очаквам в следващия сезон да се изкефя на начина по който ще съобщи за
                              смъртта на Гайъс Джулиъс Сийзаа...
                              ... Евальа! Страотен фильм! :tup:
                              Last edited by IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS; 01-03-2007, 04:42.

                              "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                              It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                              Comment


                                #45
                                Много добър коментар. Единствената ми забележка е чисто на медицинска тематика - епилепсията не уврежда мозъка.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X