Съобщение

Collapse
No announcement yet.

The Hog Father

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    The Hog Father

    Цяла неделя съм го дърпал филма, по мое мнение доста добра екранизация по книгата. Лично на мене много ми се понрави как бяха пресъздадени действащите лица, особенно много Ноби Нокс и О боже на махмурлука, Сюзън също.
    Някой друг гледал ли го е?Впечатления? Да знаете дали има и други екранизации или планове за такива?
    То този е ясно че са го правили с коледна насоченост, но ИМХО интересно времна би бил по-добър ако и не точно най-подходящ от полит. гледна точка, но пък нещо с по-активно участние на Омния....

    #2
    И аз гледах филма, беше страхотен! Харесаха ми Сюзън и Тийтаим (баш психопат го бяха направили). При това репликите са горе-долу едно към едно с текста. А началото с костенурката беше много хубаво. Само малко Смърт беше дървен в движенията...
    Еее, остави омния на мира - там от век живеят само на брошурки... По-скоро "Петия слон" или "Въоръжени мъже" (дори само за диалога Ваймс/Ветинари на края).
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #3
      Да-а-а- Сюзън беше трепач, ако направят "Крадци на време" сигурно ще е супер, а Смърт освен че беше дървен не си мърдаше ченето като говореше, много ме издразн, но се скъсах да се смея когато и даваше картичката
      А иначе "Захапи са врата" ще да е интересно също, или друга с вещиците....абе нека са всички ама Нека има повечко с Ватинари и Ваймс.
      Ама репликите и на мен еми направи впечатление че са почти 1:1, и преводът беше много добър.
      Но все ми се върти момента когато Ноби Нобс си гали коледният подарък, и как отряза омнианеца

      Comment


        #4
        Какъв е сюжета на този филм>?

        Comment


          #5
          E-e-e kakyw, филмът е по книгата на Пратчет "Дядо Прас"
          http://www.sfbg.us/authors/t/terry_p...index-ebk.html
          дръпни си прочети си, тук са на български, при желание почти всичко може да се намери на руски или английски, пък и ги има издадени на хартия.....BTW оня ден точно се канех да го гледам когато една досадна конска муха (в ролята ти) ми се пречкаше по скайпа
          Впрочем по моему е хубаво първо да са прочетени малко книги от цикла за света на диска преди да се гледа, спомага за правилното възпиятие
          Иначе на мене след Ватинари Смърт ми е най-любим герой, после Ваймс, Рънсуинд и Коен....кой ли биха хванали да играе Коен? и дали Аткисън е подходящ за Рънсуинд?

          Comment


            #6
            Направо трябва да се забрани гледането на подобен филм, преди човек да познава Светът на Диска в подробности!

            Ето темата
            Recalibrating my lack of faith in humanity...

            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

            Comment


              #7
              Е гледаш ли, едно добро дело и от мене, аз му препоръчах точно това на човека, даже и линк му дадох

              Comment


                #8
                Браво от мен, Гоги, че отвори тази тема :tup: - иначе въобще и нямаше да разбера за този филм. Вчера си го дръпнах и гледах първата част (не знам защо, но ми се струва, че е правен по-скоро за телевизията, така ккато е разделен на две отделни части). Хареса ми, наистина се придържа почти едно към едно към текста на книгата (добра идея - винаги съм си мислел, че книгите на Пратчет са почти готови сценарии за филмиране). За основа на героите съвсем явно са взели илюстрациите на Кидби, което също ми допада, защото те са подходящи именно за игрален филм. Което ме подсеща, че не знам защо все си мислех, че анимационен филм би бил по-подходящ, но след като видях този малко си промених мнението.
                Ефектите може би на моменти са малко "дървени", но това поне за мен няма кой знае какво значение.
                Докато го гледах се замислих, че ако човек не е чел книгата (а за предпочитане и други от серията) вероятно няма да разбере кой знае какво от филма. Което може донякъде да е минус, но не и за феновете на Пратчет . Та в този случай да се чете книгата и поне донякъде да се познава Пратчет перди гледане на филма е необходимо.
                Gaden Gogi написа
                а Смърт освен че беше дървен не си мърдаше ченето като говореше, много ме издразн
                Между другото, точно това идва май от точното придържане към текста на Пратчет. Авторът не на едно място подчертава, че тъй като смърт няма дробове, гласни струни (и въобще плът), то разбира се не може да разговаря (и не му се налага да си отваря устата, съответно), а когато "казва" нещо то достига директно до съзнанието на слушащите без да се налага да минава по каналния ред на ушите им . В този ред на мисли, случвало ми се е да се чудя как биха могли да реализират "ГЛАСА" му и тук донякъде са се справили, макар че поне за мен остава какво да се желае (но пък и няма как да е толкова въздействащо колкото е в книгата).
                Мен лично ме издразни само едно нещо - гласовете на някои създания, като талъсъмите, които Сюзън пребива или тези на Ревизорите - не ми мисля че са ги напарвили добре.

                Comment


                  #9
                  Хм, товите доводи за говоренето на Смърт звучат убедително...но пък би било добре да си мърда ченето все пак
                  Иначе филмът е правен за телевизия, и записан от там, то даже и се вижда логото в горният ляв ъгъл.
                  А като стана въпрос: с "графиката" на караконджолите можеха малко да се постараят.
                  Мрем си да видим дали ще има продължения.

                  Comment


                    #10
                    Замислих се кои други книжки стават за екранизация и в крайна сметка стигнах до извода - ВСИЧКИТЕ!
                    Но аз лично искам да видя Soul Music...
                    Recalibrating my lack of faith in humanity...

                    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                    Comment


                      #11
                      albireo написа
                      Замислих се кои други книжки стават за екранизация и в крайна сметка стигнах до извода - ВСИЧКИТЕ!
                      Но аз лично искам да видя Soul Music...
                      Напълно съгласен! А може би и "Крадец на време" трябва да се сложи отгоре в списъка... И "Малки богове".

                      А ето и място където обсъждат кой кого би играл в един бъдещ филм - http://ozdw.homes.com.au/couch/discworld_the_movie.htm
                      Ал Пачино като Ветинари... без коментар.

                      Между другото, сега чета "Thud". Някой друг чел ли я е?
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        #12
                        albireo написа
                        Замислих се кои други книжки стават за екранизация и в крайна сметка стигнах до извода - ВСИЧКИТЕ!
                        Но аз лично искам да видя Soul Music...
                        Ами виж го, анимационния филм по книгата го има от 3-4 години.
                        То с него се почна, после направиха Посестрими в занаята, а после се тръгна към игрален филм.
                        http://www.bukvite.com

                        Comment


                          #13
                          Не знаех, че има анимационен филм. Но аз така или иначе имах предвид игрален.
                          Recalibrating my lack of faith in humanity...

                          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                          Comment


                            #14
                            аз съм я чел. много е яка)
                            allah e velik :nworthy: :nworthy:

                            Comment


                              #15
                              albireo написа
                              Не знаех, че има анимационен филм. Но аз така или иначе имах предвид игрален.

                              Soul Music
                              http://www.bukvite.com

                              Comment

                              Working...
                              X