Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Най-слаби военни филми - лична класация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Dinain написа
    Това не е единствения недостатък на филма, четох че е доста слаб по всички параметри.
    Ами автора все пак е ученик още.
    И ужасно мнгоо заемки от звездни войни /Сапфира не е Хилядолетния сокол все пак/.
    Но ако се абстрахираш - два приятни часа.
    http://www.bukvite.com

    Comment


      #32
      bukvite написа
      Явно не си чел книгата.
      Поначало си е трилогия. Разглеждай тази част като 'Задругата на пръстена". И там не ставаше нищо особено. Все пак - въвеждащ филм, той едва се научи да се бие през филма.
      Не знаех, че е имало книга, както и че ще снимат още две серии
      Сега вече нещата се вързват с изключение на негъра, който беше крал на цяло племе белокожи
      Все пак главната ми цел е постигната - жената хареса филма и останам ного доволна от вечерта :nod:
      с удоволствие ще я заведа и на другите две серии, когато излязат.
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #33
        Даваха наскоро по Диема едно странно нещо наречено "Кръстоносци".
        Ако го чуете бягайте надалеч(или сменете канала)

        Comment


          #34
          Аз пък си изрових една експортна версия на "Александър Невски" и сега свалям "Суворов" - голям майтап е да се гледат баталните сцени. Хореографията им е на ниво първи курс в НАДФИЗ
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #35
            Гледал съм няколко пъти съветския филм "Александър Невски". Считам, че за времето, в което е правен е бил много поносим и кинематографично доста добър. Особенно баталията накрая. Музиката към филма също е много подходяща и в унисон с темата. Сочи се от много изтъкнати кинаджии като великолепна- за времето си. Филма е правен по време на войната и естествено има ярка пропагандна цел. Той трябва да активизира населението за по-активно водене на войната. И да покаже врага, който трябва де се унищожи. Затова има и някой сцени, като горенето на деца от тевтонските рицари, които явно са пропагандна измислица. В самия филм диалозите са в някой моменти смешни и необмислени, но това е било нивото на сценаристите и така са го разбирали руснаците.
            От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

            Comment


              #36
              Александър Невски е пропаганден и кинематографичен шедьовър. Поносим е твърде слабо определение за този филм. Саундтрака е на Прокофиев и е великолепен не само за времето си ами въобще.
              Recalibrating my lack of faith in humanity...

              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

              Comment


                #37
                Gil-Galadh написа
                Даваха наскоро по Диема едно странно нещо наречено "Кръстоносци".
                Ако го чуете бягайте надалеч(или сменете канала)
                Подкрепям те,беше супер мега зле тоя филм!

                Comment


                  #38
                  Odzava написа
                  Аз пък си изрових една експортна версия на "Александър Невски" и сега свалям "Суворов" - голям майтап е да се гледат баталните сцени. Хореографията им е на ниво първи курс в НАДФИЗ
                  Откъде сваляш "Суворов" ?
                  SEMPER AGRESSUS

                  Comment


                    #39
                    За "Кръстоносци"

                    Имаше през 60-те години такъв полски филм по романа на Сенкевич. И хич не беше лош. Той и още два филма - италианският "Троянската война" и българският "Калоян", ме насочихаа и по-късно станах историк и по образование, и по душа. А "Кръстоносци" направо ме насочи към въоръжаване с хладни оръжия и в махалата организирахме голяма банда от гледали филма. Нашите родители ни помагаха. Баща ми, с който гледахме филма, ми направи щит от шпертплат - точно като на рицарите от филма. С прозорец и украса. Тогава се сблъсках с хералдиката и копирах малко несръчно нашия лъв от герба. Баща ми ми издялка страхотен меч от една букова тачка и с него и щита бях най-добре въоръженият в бандата. Голям кеф!!!
                    От тогава е и любовта ми към оръжията. По-късно започнах да търся оригинали и като нямаше мечове си намерих едно парче от сабя. После цяла сабя, после едно малко пищовче - велодогче, което много-по късно разбрах, че било револвер. И почна тая краста колекционирането на такива дивотии -та до днес.
                    И какво му е толкова лошото на филма "Кръстоносци"!?!
                    От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                    Comment


                      #40
                      Битката за Москва

                      Става дума за едноименния съветски филм от 1985 г. Още не съм се хванал да изгледам това 358-минутно чудовище докрая, но правят впечатление някои неща. Може би по-старите потребители са го гледали и могат коментират филма. Въпросът ми е, това кино ли е или "образователен" филм?

                      ПП Морето от Тигри през 1941 г. радва окото :mhehe:
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        #41
                        Имаше нещо с подобно име, битката за Москва или операция "Тайфун". Много слаб филм
                        И май имаше тема за него преди време някъде тука ...
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #42
                          М`да и аз имам някакви смътни спомени за подобен филм, гледан някъде през 80-те години. Не беше ли от две части (първата май беше "Операция "Барбароса", а втората "Оепрация "Тайфун" с подзаглавие "БИтката за
                          Москва"). Успях да изровя от паметта си само два спомена от него - единият е как настъпва "фашистката военна машина" - едно поле, по което "пъплят" ред танкове, зад тях крачат войници с "шмайзери", а над тях на няколко метра над земята "плават" в стройна редица "Щуки" (е, тогава не ми хрумна, че е малко странно за пукиращи бомбардировачи да влизат в боя по този начин). Другият смопен е как "трудещите" се копаят противотанков ров край Москва. И толкоз.

                          Между дургото, сещам се за полския филм "Кърстоносци" по романа на Сенкевич - навремето ми хареса много. Май излезе някъде в първата половина на 80-те години.

                          Comment


                            #43
                            За "Операция Тайфун" или битката за Москва - http://www.forum.boinaslava.net/show...3746#post83746 - тук, дискусията за същия филм започва от пост номер 107.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #44
                              Полският филм "Кръстоносци" беше върховен. Дали го има в Нет-а ?
                              SEMPER AGRESSUS

                              Comment


                                #45
                                messire Wolland написа
                                За "Операция Тайфун" или битката за Москва - http://www.forum.boinaslava.net/sho...83746#post83746 - тук, дискусията за същия филм започва от пост номер 107.
                                Мда, той е. За който желае да си го намери - има го в Мулето, 4х700 мб (наистина е 6 часа това нещо), даже се сваля много бързо.
                                Конкретно за филма - това не е кино: няма герои, няма сценарии. Нещо като документален филм, ама не съвсем (пропагандата настрана). Редуват се дикторски глас (обяснява какво става), анимацийка със стрелки по картата, батална сценка (90% от танковете са Тигър-1, но сцените напомнят танцов ансамбъл или битка на линейни ветроходи: прави редички от танкове се разминават и пуцват от време на време, без да завиват, без да се сблъскват или да нарушават реда по друг начин; аз имам подозрение защо е така - немските танкове се вижда че нескопосани картонени модели, качени на нещо, та може би при завой "надстройките" има опастност да се разпаднат :lol; след баталната сценка, където задължително някой мужик загива геройски, следва артистичното интермецо - идилистична сцена в колхоза, обора или у дома, където пристига известието от армията или пък старците бистрят хода на войната. От време на време има и сцени в щабовете - Хитлер като истеричното човече с мазна коса, драскащо френетично по картите, а бащата на народите е с каменно изражение и задължителната лула. Следват близки кадри с бляскаща роговица, тягостна тишина и задъхано осмисляне на реалностите. Накрая - вожда рече и отсече.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X