Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Рецензии на книги

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Сега чета една много приятна книжка с есета, която наскоро излезе, та ми се ще да я препоръчам - "За скръбта и разума" на Йосиф Бродски. Разбира се, тя е далеч от основните ни историческо-милитаристични дискусии, но пък е от този род книги, чието прочитане помага за развиване на определен вид аналитично и внимателно мислене (бих добавил, мислещо мислене ). Пък и почти всеки писан текст може да представлява исторически интерес, особено когато става въпрос за лични разсъждения и спомени.

    Comment


      #32
      А аз пък ви препоръчвам "Записки по българските въстания!!!", съвсем случайно я взех да я препрочета и останах като гръмнат - всичко е толкова смешно и жалко, и то написано от човек, взел участие в споменатите събития и определено пристрастен /ударение на втората сричка / към тях. Честно казано, от кандидатстудентските изпити не я бях поглеждал, а се оказва, че е страхотна книга, лошото е само, че след това изпитваш някакъв ужасен срам, че си член на този народ......А пък и апостолите ни едни стратези........
      "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

      Comment


        #33
        Originally posted by "rambler"

        А аз пък ви препоръчвам "Записки по българските въстания!!!", съвсем случайно я взех да я препрочета и останах като гръмнат - всичко е толкова смешно и жалко, и то написано от човек, взел участие в споменатите събития и определено пристрастен /ударение на втората сричка / към тях. Честно казано, от кандидатстудентските изпити не я бях поглеждал, а се оказва, че е страхотна книга, лошото е само, че след това изпитваш някакъв ужасен срам, че си член на този народ......А пък и апостолите ни едни стратези........
        :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #34
          Към любителите на Стила на Толкин искам да отправя едно предизвикателство! :rock:
          Един руснак на име Ник Перумов пише нещо като продължение на Толконовия свят.

          Доколко успешно се справя според вас? :duel:

          Я да ви чуя мненията! :drink:

          Comment


            #35
            Ник Перумов пише типично фентъзи с малко казашки елементи. Не се справя според мен. Хич.
            Виж, ако ти е интересно и знаеш руски, виж "Последний Кольценосец" на К. Есков. Има го в lib.ru.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #36
              ами, не се справя

              Моят Руски е на добро ниво, в този самиздат нещо много е го харесват този Перумов :twisted: , но ме интерисува мнението на тези които са чели "така нареченото" продължение. Целенасочино не изказвам моето мнение защото не искам да влия я на тези които ще споделяат впечатления.
              Но большое спасибо товарищ :twisted: :rock:

              Comment


                #37
                Ами според мен Перумов се справя много зле. То не е продължение на Толкин, защото на практика няма почти никаква връзка с Толкин (нямам предвид имената и събитията, разбира се ). А жалко - защото би могло да бъде интересно.
                За Есков и другаде съм казвал - книгата му е много добра, макар и също да няма много общо с Толкин. Той се е справил блестящо (впрочем и другите неща, които съм му чел са много добри - особено имаше едно "Евангелие от Афраний").

                Comment


                  #38
                  мнение

                  Originally posted by "rambler"

                  А аз пък ви препоръчвам "Записки по българските въстания!!!", съвсем случайно я взех да я препрочета и останах като гръмнат - всичко е толкова смешно и жалко, и то написано от човек, взел участие в споменатите събития и определено пристрастен /ударение на втората сричка / към тях. Честно казано, от кандидатстудентските изпити не я бях поглеждал, а се оказва, че е страхотна книга, лошото е само, че след това изпитваш някакъв ужасен срам, че си член на този народ......А пък и апостолите ни едни стратези........
                  Какво? какво каза? уважавам възраста ти, Рамблер - ти си доста по-голям от мен, но... Това е срамно! Не мога да мълча!! Това е позор
                  Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                  Comment


                    #39
                    Аз пиша за сп. Клуб "Океан" като Пламен Видев, без псевдоними от 1999 г.
                    П.В.

                    Comment


                      #40
                      Бих искал да ви препоръчам ако разбира се вече не сте чели "Голите и мъртвите" на Норман Мейлър. Действието се развива през 43 или 44 не помня на остров Анопопей където американците водени от ген. Къмингс отблъскват войските на ген. Тояку. Не знам доколко книгата е реалистична но самия Мейлър е участвал във войната а и романът е писан през 1948. Все пак това е художествено произведение и ако тръгнете да го четете не трябва да очаквате информация за действителни събития.

                      Също така ако някой е чел "Тънка червена линия" или "Повикай ме" от Джеймс Джоунс го моля да си каже мнението.

                      Comment


                        #41
                        На някого от вас да са му попадали следните книги? Чакам мнения


                        Марин Чуров - Съдбовни срещи с фашизма

                        Карол Грюнберг - Тайната история на SS

                        Амин Маалуф - Кръстоносните походи през погледа на арабите

                        Найден Найденов - Спомени с Иван Багрянов

                        Олег Самойлович - Заедно със Сухой

                        Любен Овчаров - Списаревски

                        Мусолини - мисля че беше от Мазер

                        Мисля да си ги поръчам ама списъкът е голям а трябва да посъкратя малко и се чудя кои да са ми жертвите

                        Comment

                        Working...
                        X