Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Annual Academy Awards

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    кало написа Виж мнение
    Филмът е глупав и скучен, според мен.
    Ами да, всеки си има мнение. Нали за това е изкуство. Иначе и аз написах че филма е прекалено разтеглен. Не ми беше скучен но към краят вече започнах да се почесвам. Не знам как бих издържал ако го гледах на кино, а не от канапето вкъщи с чаша в ръка
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      Не знам как бих издържал ако го гледах на кино, а не от канапето вкъщи с чаша в ръка
      Аз го гледах два пъти - първия път от торентите с чаша в ръка и мезета пред монитора, а втория път на кино именно заради детайлите - камера, ефекти, осветление и пейзажи. Еми невероятно е, не скучах нито минута. А пък индианците че бяха малоумни - еми малоумни бяха. Индианци. Кво да ги прайш

      ПП Лично аз предпочитам играта на Том Харди в тоя филм. Много беше зъл.

      Comment


        Ми филмчето според мене го бива, но можеше и по-добре. "Можеше и по-добре" с някак си по-малко иновативност и, както Амазон спомена по-горе, прекалено е разтеглен. Имам чувството, че американците са почнали да страдат от комплекс по отношение на европейските "мълчаливи" филми и The Revenant е поредният "венец" и доказтаелство за това. Но, nigga please, не става въпрос за съвременна deep psychological драма, а за филм за траперите от епохата преди Дивият запад да бъде завладян!

        От друга страна, може би има нещо по-специално за американците в траперската самотия и затова и Зелазни се е спрял на същата история навремето - като си говорим за дълбокия психологичен shit...

        Има много нелогични неща в действието, това не ми допадна, можеше да има по-голямо съсредоточаване и обяснение на това защо траперът прави това или онова... Тоя Ди Каприо беше като виетнамец или хлебарка бре - нема умиране, ей, чак накрая сам го хвана оня подляга! А индианците от друга страна...капят кат' му'и, предполагам, че това е една от причините, поради които на Черния вълк не му е харесал филма

        Много ми хареса началната сцена, ей така съм си представял сраженията между траперите и индианците в "хомъците" на Флорида в "Оцеола", макар че ставаше въпрос, разбира се, за Монтана или изобщо там Севера: Уайоминг? Забравил съм, но племената и историческите топоси бяха северни. Но Майн Рид, струва ми се, е бил военен, и това най-добре си личи в "Оцеола", т.е. сцената на сражението е добра. За съжаление, нищо подобно не идва след нея; горе-долу само "много кадри" и "мечката"...
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          Точно индианския момент е нелеп до малоумие... Сраженията с индианците са пълен смех. Не искам да го анализирам от историческа гледна точка (макар че това е форум за военна история и би следвало именно това да вълнува участниците), като общо взето фактологията е ясна. както за нападението, неговите резултати, последвалата Arikara war (за която писах преди време в съответната тема), знае се и какво прави Глас след раняването си.

          Като цяло битките с индианците са крайно нереалистични - индианците от равнините не воюват по този начин. А и като се вземе предвид, че нещата се случват през лятото все пак (юли-септември) цялостната драма е смешна... А и след м. август арикара бягат доста на юг и остават там ок. 3 години. Освен това Глас го откриват сиукси, лекуват раните му и му помагат да стигне до форт Кайова.
          По принцип "индианските дитирамби и мъдрости дето разтеглят" не са индиански. Някакви измишльотини, изсмукани от пръстите.
          Въобще цялата история с дъщерята на вожда и пр. - пълна глупост. Абсолютно недостоверно от историко-културна гледна точка, както по принцип и практически всичко, свързано с индианските действия в този смехотворен филм.

          Като цяло имаше нелепости при техниките за оцеляване, а Хю Глас е бил запознат с оцеляването в "уилдърнесите" - живял е 4 год. при поуните.
          Дали малкият все още Джим "Одеалото" Бриджър (по-късно самият той легендарна фигура от Запада) е бил един от двамата, които остават в него не е ясно. Повечето биографи на Бриджър отричат това. А другия, Андерсън, след случката постъпва в армията и Глас няма какво да му направи... За посегателство над военнослужещ тогава бесят.

          Така или иначе 10 год. след описаните събития Глас все пак е убит от арикара върху леда на Мисури заедно с още двама.

          Comment


            На мен филмът ми хареса, макар и прекаленичко разтеглен. Но не може да бие онзи безкраен локум "Hateful 8". Целят се в Оскарите, то е очевидно.
            Най-много ми хареса, че въпреки че е суров, нямаше добри и лоши (беше споменато) - просто хора, които се опитват да оцелеят.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Blackwolf написа Виж мнение
              Точно индианския момент е нелеп до малоумие... Сраженията с индианците са пълен смех. Не искам да го анализирам от историческа гледна точка (макар че това е форум за военна история и би следвало именно това да вълнува участниците), като общо взето фактологията е ясна. както за нападението, неговите резултати, последвалата Arikara war (за която писах преди време в съответната тема), знае се и какво прави Глас след раняването си.

              Като цяло битките с индианците са крайно нереалистични - индианците от равнините не воюват по този начин. А и като се вземе предвид, че нещата се случват през лятото все пак (юли-септември) цялостната драма е смешна... А и след м. август арикара бягат доста на юг и остават там ок. 3 години. Освен това Глас го откриват сиукси, лекуват раните му и му помагат да стигне до форт Кайова.
              По принцип "индианските дитирамби и мъдрости дето разтеглят" не са индиански. Някакви измишльотини, изсмукани от пръстите.
              Въобще цялата история с дъщерята на вожда и пр. - пълна глупост. Абсолютно недостоверно от историко-културна гледна точка, както по принцип и практически всичко, свързано с индианските действия в този смехотворен филм.

              Като цяло имаше нелепости при техниките за оцеляване, а Хю Глас е бил запознат с оцеляването в "уилдърнесите" - живял е 4 год. при поуните.
              Дали малкият все още Джим "Одеалото" Бриджър (по-късно самият той легендарна фигура от Запада) е бил един от двамата, които остават в него не е ясно. Повечето биографи на Бриджър отричат това. А другия, Андерсън, след случката постъпва в армията и Глас няма какво да му направи... За посегателство над военнослужещ тогава бесят.

              Така или иначе 10 год. след описаните събития Глас все пак е убит от арикара върху леда на Мисури заедно с още двама.
              Между другото в Щатите ми беше попаднала една книга за живота на Джим Бриджър. Не помня автора, нито заглавието. Там се твърдеше, че по-скоро е бил от останалите с Глас, и после когато Глас го е намерил в един форт, не помня дали беше Кайова, са се сдобрили. Бриджър е бил страхотен майтапчия - обичал да се шегува с грийнхорните като им разправял как веднъж команчи го подгонили и го заклещили на ръба на Гранд Каньон. Той цял месец се отбранявал сам срещу хиляди команчи и накрая като свършил патроните...тук внезапно спирал да говори и мълчал тежко. "И какво стана после, мистър Бриджър?" - питали го с нетърпение. "Е, какво може да стане...Убиха ме..."
              В географската литература също е име - смята се, че е първият бял доказано видял Голямото солено езеро. И го сметнал за залив на Тихия океан
              Във филма в началната битка някак доста бързо стреляха с кремъклийките. И на моменти не се виждаше да презареждат...

              Comment


                Dinain написа Виж мнение
                Но не може да бие онзи безкраен локум "Hateful 8".
                Е скучен ли ти беше? Аз от началото до края буквално преливах от кеф

                Comment


                  Кой от двата филма имаш предвид?
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Безкрайния локум H8

                    Comment


                      Николай написа Виж мнение
                      Между другото в Щатите ми беше попаднала една книга за живота на Джим Бриджър. Не помня автора, нито заглавието. Там се твърдеше, че по-скоро е бил от останалите с Глас, и после когато Глас го е намерил в един форт, не помня дали беше Кайова, са се сдобрили.

                      Да не е тази, на Стенли Вестал? Аз имам нея. То за Бриджър има няколко книги (може и 10-ина да са), много повече, отколкото за Глас. Той си е легенда на Запада.
                      Всъщност по време на случката с Глас той е бил момче на 16 годи.

                      Впрочем по време на тази експедиця, наред с Хю Глас в "стотицата на Ашли" са били все знаменити впоследствие хора - Томас "Бракен хенд" Фицпатрик, прочутия черен маунтинмен Джим "Магическото теле" Бекуърт, Джедадая Смит, Уил Саблет...
                      Трябва да кажа, че в битката с арикара Джедадая Смит изиграва много съществена роля, като той е един от хората, които организират отбраната.

                      Всъщност нещата започват съвсем прозаично - Ашли с 40 човека започват да пазарят от арикара коне и 200 бизонови кожи. На третия ден от търговията става разправия, арикара си прибират конете и кой е почнал да стреля първи не е ясно. По време на търговията присъстват трима вождове на арикара, двама приканват хората си да нападат, а третия през цялото време се мъчи да спре патакламата и вика в смисъл "Чекайте, момчета, не мой с лошо!"...
                      Естествено, арикара нямат особено загуби - по принцип индианците ако не са продължавали битка ако имат повече от 3-4 убити (стига да има как да се оттеглят).
                      От траперите са убити 12 човека, останалите се качват на ладиите, предвижват се и на едно удобно място правят от лодките и трупи нещо като укрепление.
                      Джед Смит е този, кото отива до Сейнт Луис и вика на помощ полк Левенуърт. И след като арикара бягат надолу в Небраска при братовчедите си скиди (вълчите поуни). Така че в ранната есен Хю Глас няма кой да го гони...

                      Разговарях с хора, които се експерти по Стария Запад, особено по облеклото - във филма е много недостоверно. Хеле па индианците бяха направени като някакви орки...

                      За мене филма е пълен провал. А кинематографично според мен е търсено абсолютно самоцелно мрачното, кървавото, чернотията - и като визия, образ, и като сюжет. Което е прекалено и стои изкуствено.

                      Comment


                        Ето какво пише самият Глас за това кой е започнал битката. Писмото е до родителите на един от убитите:

                        Dr Sir: My painful duty it is to tell you of the death of your son who befell at the hands of the Indians 2nd June in the early morning. He died a little while after he was shot and asked me to inform you of his sad fate.

                        We brought him to the ship when he soon died. Mr. Smith a young man of our company made a powerful prayer who moved us all greatly and I am persuaded John died in peace. His body we buried with others near this camp and marked the grave with a log. His things we will send to you. The savages are greatly treacherous.

                        We traded with them as friends but after a great storm of rain and thunder they came at us before light and many were hurt. I myself was shot in the leg. Master Ashley is bound to stay in these parts till the traitors are rightly punished. Yr Obt Svt Hugh Glass
                        В резюме, индианците с които мирно са търгували са ги нападнали. Нападнали са ги преди разсъмване по време на гръмотевична буря. Глас нарича индианците предатели и казва че господарят Ашли (генерал Хенри Ашли, ръководителят на експедицията и организатор на начинанието - бел. моя) е решен да остане и жестоко да накаже предателите.

                        Снимка на Арикара от 1908-ма:

                        Click image for larger version

Name:	570px-Bear's_Belly_by_Edward_Curtis,_1908.jpg
Views:	1
Size:	70.6 КБ
ID:	552860

                        И Бриджър:

                        Click image for larger version

Name:	Jim_Bridger.jpg
Views:	1
Size:	29.4 КБ
ID:	552861
                        Last edited by Amazon; 25-02-2016, 20:25.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          Безкрайния локум H8
                          На моменти наистина ми беше скучен, доста моменти. После и самоцелно насилие, което седеше като съшито с бели конци, само за да шокира (за ретроспекцията на С. Джексън говоря). Според мен Тарантино бавно, но сигурно се изчерпва и залязва - вече краде с пълни шепи от себе си, освен това се олива в собственото си внушено величие. "Джанго" например ми хареса много повече от този локум, който спокойно можеше да час и половина вместо 3. И това даже била театралната версия, пълната била 3 часа и 20 минути!
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Хм, другото мога да разбера, но "съшито с бели конци"... сцената имаше перфектен тайминг и интензивност, идеално се вписваше в сценария. Отгоре на всичко градираше което я доведе до закономерен резултат.

                            Иначе Джанго също е страхотен филм, няма спор.

                            Comment


                              За мен беше напълно излишно, това че му лапал... , но - въпрос на вкус. Както и да го разправя на бащата на въпросния в стая пълна с въоръжени мъже - въобще не се връзва с представата за препатили ветерани, които са мега-предпазливи и подозрителни; и въобще нелогично от гледна точка на всякакъв здрав разум. Затова ми стоеше насилено и излишно, самоцелно, просто щото трябва всички да са лоши.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Dinain написа Виж мнение
                                нелогично от гледна точка на всякакъв здрав разум
                                А как иначе да го провокира?

                                Comment

                                Working...
                                X