Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Червенопойна Шапчислава

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    хахахахаха ей щях да умра тука на место от смех!!!!! :rock: :aaa: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Това е просто уникално :lol: :lol: :lol: :lol: Ама не пренебрегвайте и чичо Парабел, той може да каже много нещо за калибрите и мунициите, използвани от Ловеца :rock: :fire: :lol: :lol:
    На нож!

    Comment


      #17
      Забавно :streichel , стига и мен да не истипосаш :twisted:

      Comment


        #18
        МСР
        dibo написа
        Червенков, Вълко Лупов

        Произведен в генерал по погрешка. След атентата на 16 април 1925 е останал без една топка и без опашка. Импотентен.
        Умира: На една опашка за салам през януари1990.
        Excuse me, Dibo, but I think you made a slight mistake in general Chervenkov bio. According to my sources which are the result of more than thirty years of work, he did not die waiting for the sausage in January 1990, but on the 1st of February.

        Another little problem.
        There is something that I don’t understand. Can anybody translate this for me?
        След атентата на 16 април 1925 е останал без една топка
        Did you mean “without baseball ball” or “without soccer ball”?

        Many thanks.

        ____________________

        Hans Delbruck
        Струва ми се, че нито автора на приказката, нито някой друг се е опитал организирано да постави рамка на разглеждания проблем. Въпросът , е че тази теория е родена от перото на един Перо, а не от специалист. Аз не твърдя със сигурност, че съм експерт по този въпрос, но ще споделя какво мисля по темата.
        Това което твърдя е наличието на определени аксиоми в сферата на отношенията Вълк-Шапка. Тези аксиоми аз свързвам със съществуването на форми на действия извън двойката Вълк-Шапка (ВШ), но и двойките Вълк-Баба (ВБ) и Шапка-Баба (ШБ).

        Ключов момент в обсъжданата офанзива е снабдяването на бабата. Преди да воюваш трябва да се научиш да снабдяваш, е казал Наполеон. Питката и гърненцето с масло, т.е. логистиката по отношение на бабата, е силният мотивационен фактор в отношенията между основните воюващи сили: ВШ, ВБ, ЧБ.
        При такава сложна разстановка на силите всеки е болтче в гигантска машина. Всяко болтче е не само напълно заменимо, но и изпълнява научно обосновани норми. Майката заповядва да се осигури дневен рацион за бабата и редник шапчица се втурва да изпълнява заповедите на майката. От това се възползва стратегическия ум на вълка и с обходен маневър изненадва шапчицата. Причината за това се състои в стратегическия подход на Вълка. Вълка е стратег на изненадата. Това е смисъла на блицкрига. А силата може да се мултиплицира посредством изненада. И то съвсем основателно, Вълкат е съзнавал, че не разполага със силите необходими за успешната победа над Червената Шапчица, която е негова стратегическа цел, а тактически поема по пътя към къщата на бабата.
        В гората не е имало развита пътна мрежа и се е наложило разделянето на пътечките на двете основни колони: вълка и шапчицата. А и вълците в този период се движат се линейно. С това се възпрепятства блицкрига на Вълка.

        Sir Gray написа
        Или по-точно 100 слона за преминаване на Алпите. Или не, 80 са слоновете. Всъщност май бяха 100. Въпросът за слоновете в имението Red Hat е изключително важен.
        Има разлика ако 80 слона заемат 5 км, 100 ще заемат 50км. Ако 5км горска пътечка е възможно да бъде изминате за един ден, то 50 е вече невъзможно. Ето точно с това аз се боря, само защото някой не е посочил числото 100 не значи, че не е фантазирал и не пише глупости. Не е така, когато се посочва дадена цифра, незвисимо от кой тя трябва да бъде проверена с всички възможни средства. Не само това тя трябва да бъде подложена на критика(в смисъл на анализ, не на безцелни хули). Точно това се опитах да направя аз разглеждайки логистичните и икономическите проблеми отхвърлящи възможността за съществуването на 100 слона в манора Red Hat Chilli Pepper. Но това за слоновете ще го разясня по-дълго и по-подробно в една друга тема.

        Comment


          #19
          Така. Какво става тук? :mhehe: :mhehe: :lol: Смейкате се, а? :nod: И никой не се обажда, че тук ставало весело. :nod: Чак сега се усетих какво имало. :sm186: Добре поне, че междувременно съм успял нещо да напиша тази тема. :love63:

          Comment


            #20
            Забавлявате си се, а
            Ех, деца, децаа........ :streichel
            "Нима, Създателю,
            съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
            мигар аз самият съм те молил
            от мрака да ме извлечеш?"

            Comment


              #21
              Parabellum
              Решението на оръжейника!

              Вълка е по-тъп и от негъра от мен да го знаете.
              Аз не че сьм расист ама сьм националист.
              И не мразя индианците – само негрите и евреите. Турците ги мразя ако сьм в Бьлгария. А вълците – винаги ги мразя. И комунистите. Тя, червената шапчица на комунистка ми прилича, ама ... много й е сладка шапчицата, такава една червена. Аз сьм я мяркал в Icq и веднъж си говорихме и разправях за един мой пищов.
              Много исках да я разглобя от .. таз шапчица, ама тя не даде. Засегна се. Казва,че й е мальк кобура. На отвертка ми се прави, ша й... Обещах й, че първо ще я смажа с машинно масло или с препарат WD-40 , той е много по-добър от машинното масло и тогава, ма тя .. Аз само да й обера ръждата, че паяжина е хванала от дълго въздържание. Предложих й тъпия ръб на моята отверка, досега винаги съм се справял с него, за да няма поражения по отделните й части. След като я смажа с WD-40 й предлагах продължителни натърквания, мноооого продължителни, ма тя... кво да я правиш - жена, нищо не разбира от боравене с оръжие.

              А с ловеца сме авери,той е от “Традиция”. Има един манлихер от 1895 – с него утепа една бабичка като я мислеше за голем заек. Ама ко толкова – Стара Бьлгария си има баби колкото аз патрони.

              _______________________________________


              Sex oriente fuX

              ____________________

              Kaiser
              По следите на изгубената книга
              Кайзер Вьлкелм седеше на една пейка в гората и чете-
              ше. Четеше една книга.
              Единствената книга ,която ня-
              кога бе притежавал. Тя обаче бе наполовина – от 1 до 50та стра-
              ница. Дори корицата
              й бе скьсана наполовина. Загла-
              вието сьщо бе наполовина – “Секс”. Останалата част липсваше.
              На Кайзер Вьлкелм това заглавие му харе-
              сваше.Той бе вьзбуден
              кат ` ш ишарка и загор ял кат стар котлон.
              На пейката до него седна червената шапчица и започна да че-
              те единствената книга
              която имаше – тя бе от 50та до 100 страница. И на нея пи-
              шеше “Ужас”. На
              корицата ,която сьщо бе скьсана наполовина.
              Изведньж Кайзер Вьлкелм каза:
              - О вие дочитате Киняр?
              А червената шапчица отвьрна:
              - О а вие започвате Паскал?
              - Блез?
              Не. Само Паскал. Имал е само едно име. А ва-
              шият Коняр? Така де Коняк... уф Киняр?
              - И той имал само едно име.
              - Ебати секса - отвьрна вьлка.
              - Ебати ужаса – промьлви Червената шапчица. Конфузна
              ситуация. Дори големият интелект на шапчи-
              цата не би помогнал. Всьщност
              у нея той липсваше.
              Мина ловеца ,който бе и селският библио-
              текар и троснато им рече:
              - Олеле колко сте зле... направо може сами да се
              застреляте... това е една книга – остави им пушката и
              им препорьча да се гьрмят в устата ,а послед-
              ният да избьрше отпечатьците.

              _________________________________________
              Gott ist Hure ,Gott ist Scheise,
              Maimunsern Shmeiser ,unser DisneyLand
              !

              Comment


                #22
                Фон Ханщайн, вие сте истински талант! Предлагам тази рубрика да стане "важна" и да се кръсти "Who is who in Boina Slava" Освен това да се дадат монополни права върху пародиите на Фон Ханщайн (Magister Parodiae).

                Marvelous!
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #23
                  messire Woland
                  Нека разгледаме подробно основните движещи сили: Вълк, Червена Армия, Бабел, Ловец. За да се разбере позицииите им трябва да се има предвид кога са се формирали вижданията им по отношение на враговете. Въпросът има различни измерения и отговора на него не е еднозначен.

                  Имаме следните ясно изразени конфликтни точки:
                  сблъсъка, или по-точно срещата на Вълка с Шапката
                  битката между Бабата и вълка
                  сражението край къщата на бабата между Ловеца и вълка

                  Моето мнение е следното: страните са сериозни в намеренията си, а освен това някои от тях имат общи врагове. Това означава, че имат и горе-долу общи интереси по отношение на развитието на ситуацията.

                  _____________________

                  Торквемада
                  .


                  _____________________

                  gollum
                  всезнайко
                  Пръво трябва да си тоговорим на въпроса какво влагаме като инфобект в тази приказка. Към първостепенните предпоставки: Влък, Шапка, Баба, Ловец, аз бих добавил и стратегията за междучовешка комуникация межде тези 4 индивида. Ако поизчеткаме идеалогическия прах, натрупал се връху тези индивидуалистично дефинирани обекти, то ще можем да стигнем до един чисто психологически извод: според мен първото и най-важно условие за да можем да напарвим подобно заключение е съответната личност на Шапката или Вълка сама да се идентифицира като Шапка, респективно като Вълк.

                  Парвилното планиране на Вълка, както и рационалното командване и разпределение на ресурсите показват ясно какъв е временният успех в тази кампания. Преценката на Влъка за необходимите ресурси и наличието на стратегически резерв се оказва фатална за неговия успех, или по-точно тотален неуспех. Естествено, предполага се, че тази самоидентификация на основните движещи сили трябва да е подкрепена с известно сходство в рамките на трудовия колектив, в който пребивават индивидитеот анализираната ситуация.

                  Да напарвим един по-детайлен ситуационен анализ на случилото се. Напълно съм съгласен с Делбрюк по отношение на логистичната занчимост на снабдяването на тила с гърнета от масло. Имаме в началото една Майка, която си поставя политико-стартегически цели да нахрани своя тактически съюзник бабата. Шапката успешно се предислоцира в горския масив, като по този начин демонстрира крайно непознаване на характеристиките на терена. Кризата на стандартния начин на снабдяване на бабата довежда до нетрадиционно решаване на проблема с предислокацията на Шапката: тя дефинира своя път не пряко, а косвено, като по този начин дава оперделени предимства на стратегическия си противник във войната – Вълка.

                  От другата старна имаме Влъка – опитен и образован стратег, който дефинира ясно целите си, действа бързо и решително при стиковането с Шапчицата и успява недвусмислено да вземе явно предимство в блицкрига. Правилното планиране на Вълка, както и рационалното командване и разпределение на ресурсите показват ясно какъв е временният успех в тази кампания. Ох, надявам се по това време на всички им е писнало да четат Голъм и само скролват надолу по страницата. Но не всичко в блицкрига Вълк – Шапка + Баба е предрешено още – ще се появи и нова мобилизационна сила: Ловеца, който ще демонстрира превъзходството в маневреност и жива сила, както и най-вече сюрпризирана изненада при атаката на Вълка.

                  Бих обърнал внимание и на още един интересен според мен аспект: в този смисъл, мисля че успеха на Ловеца се дължи на един психологико-информационен трик - изненадата. Баси, да не би някой още да чете все още... Преценката на Влъка за необходимите ресурси и наличието на стратегически резерв се оказва фатална за неговия успех, или по-точно тотален неуспех.

                  Това беше накратко, защото съм зает.

                  Comment


                    #24
                    :rock: :rock: :rock:

                    :nworthy:
                    Dulce et decorum est pro patria mori

                    ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                    СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                    НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                    СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                    Comment


                      #25
                      мен пак ме няма ;(
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        #26
                        Може би причината е ниската ти активност напоследък.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #27
                          Малеееееее, тоя човек ше ме убие, направо съм се посрал да се хила! :lol: :lol: :1087: :nut: :p :mhehe:
                          Като стигнах до Торквемада получих такъв гърч, че щях да падна от стола
                          Last edited by Warlord; 29-07-2005, 22:12.
                          (\_/)
                          (°_°)
                          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                          Comment


                            #28
                            .
                            Last edited by ; 21-03-2006, 07:05.

                            Comment


                              #29
                              Голям смях :lol: така не бях се смял отдавна а по принцип се водя като доста весел човек наистина четенето на тази тема ми доставя голямо удоволствие :tup: :rock: :nworthy:

                              Иначе Крилов и твоя ред ще дойде, трябва само автора да те доуформи най-вероятно най-вероятно около тебе ще падне голямо писане. Ти все пак си интересна личност за управата на форума,както сигурно и за автора
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                #30
                                Все едно съм бил на психиатър, какво проникване в света на моето Его Едно нещо обаче ме разочарова- няма заигравка с Юнг , инак химна на Австрийската империя е опропастен много добре
                                ПС Ханщайн , изобщо е :rock: ( имах нужда да го добавя )
                                Last edited by Kaiser; 06-01-2006, 15:29. Причина: добавки

                                Comment

                                Working...
                                X