Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крал Артур

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Avatarx написа
    Започвам да ви се възхищавам вече! :sm290:
    Крайно време беше :imperial:

    След 5 мин започва мачът в който Jonny Wilkinson се завръща и нямам много време да ти обяснявам сега, защо не си прав, но знай че не си
    после ще обясня .... :p
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      #17
      albireo написа
      Крайно време беше :imperial:

      След 5 мин започва мачът в който Jonny Wilkinson се завръща и нямам много време да ти обяснявам сега, защо не си прав, но знай че не си
      после ще обясня .... :p
      Б.М. :1087: знаех си аз, че не съм прав пак! :sm113: Малко ме е срам, ама кой е Jonny Wilkinson ???
      Проблемът на форума :damnyou:

      "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
      Паисий Хилендарски

      Comment


        #18
        Avatarx написа
        Mda. Изчетох мненията и там. Пропуснал съм го! Той и филмът не е нов де, ама аз нови филми не гледам. Виж, като ги пуснат на ДВД, тогава става. Спрете се от време на време да търсите историческите неточности. Този не бил с такива лъкове, онзи не бил така облечен, пък що имало лед и пр. Ами сложили - има! Ами нали все пак това не е документален филм, а художествен игрален филм. Важното е не да вкара сарматите като обединители на Британия, пък и не виждам някой да го възприема така. Тук е важно повествованието и битката. Целия филм се върти около боят, героизма на бандата на Артър и останалите побойници. Вие в един филм за Втората Световна Война много повече неточности можете да видите , седнали сте да спорите какво било във времена, от които почти няма данни. Абе хора, аз още не съм видял човек, който да може да ми каже кога и откъде са дошли българите, вие говорите за брити и сакси все едно сте присъствали там. Започвам да ви се възхищавам вече! :sm290:
        Ами то и като "не-исторически" филм издиша от всякъде. Отдавна не бях гледал такава скъпа боза. Даже "Враг пред портите" беше по-добре направен като "не-историчски" филм
        Давай за жизнь, давай, брат, до конца,
        Давай за тех, кто с нами был тогда.
        Давай за жизнь, будь проклята война,
        Помянем тех, кто с нами был тогда.

        Comment


          #19
          Avatarx написа
          кой е Jonny Wilkinson ???
          Шт ! Добре, че Албирео не те е прочел още, щеше да си носиш главата под мишницата :mhehe:
          Джони е един от най-великите ръгбисти на всички времена
          "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
          Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

          Comment


            #20
            Въобще, струва ми се, че киното с многото си средства е по-добре да подхожда към класиката "класически". Историите са си направени много преди да има кино и най-хубаво ще да е то да изрисува с техниката въображението. Тогава става като при Джон Бурман.
            Разбира се, може някой режисьор да надмине по естетическа дълбочина класиката, но това надали ще стане с филм по класическа история.
            Повече уважениение не е излишно.

            Comment


              #21
              sake написа
              Ами то и като "не-исторически" филм издиша от всякъде. Отдавна не бях гледал такава скъпа боза. Даже "Враг пред портите" беше по-добре направен като "не-историчски" филм
              Бозата не е чак толкова скъпа, а ''Враг пред портите'' спада според авторите си към историческите филми. Въобще не ми е ясно на какъв принцип сравняваш филм за ВСВ дето беше преди няколко години така да се каже и филм за период, за който сведения ако намери някой е все едно да уцели 5+1 от тотото. Но явно критериите ни са други. Гледал си филма, запомнил си нещо, значи не е чак толкова лош. Сравнявай с други филми за същия период. Хайде например да го сравним с великия български филм ''681-ва - Величието на хана'' . Аз не искам да ги сравнявам, че ще трябва роман да напиша по темата.
              :1087:
              И не казвайте на albireo какво съм питал :shrug:
              Проблемът на форума :damnyou:

              "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
              Паисий Хилендарски

              Comment


                #22
                Като става дума за крал Артур, нещо съм в настроение за пействане на картинки. Пускам снимки на реенактори на Артуровия период, т.е. романо-брити от 5-6 в. По снаряжение изглеждат като късни римляни/ранни византийци. Всъщност съм фен на византийците, така и ги намерих. От това, което знам за периода, реконструираните облекло и доспехи са доста достоверни.
                Attached Files

                Comment


                  #23
                  Филма го гледах ей така защото нямаше какво да правя в къщи и реших да го гледам понеже го имах на ДВД. Пълна глупост сарматски рицари ,Артуриос-абе шантава изгъзица. Обаче аз не се задълбочавах върху него-просто се забавлявах заради копията и мечовете.
                  Обаче като видях арбалетите паднах от хил. В Артуриос 2 очаквам да видя и кремъчно оръжие-действието ще се развива през 9 век
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #24
                    Parabellum написа
                    Филма го гледах ей така защото нямаше какво да правя в къщи и реших да го гледам понеже го имах на ДВД. Пълна глупост сарматски рицари ,Артуриос-абе шантава изгъзица. Обаче аз не се задълбочавах върху него-просто се забавлявах заради копията и мечовете.
                    Обаче като видях арбалетите паднах от хил. В Артуриос 2 очаквам да видя и кремъчно оръжие-действието ще се развива през 9 век
                    Добре де, може ли някой накрая да ми каже какво им е лошото на арбалетите? Аз не разбирам чак толкова много, но все пак при положение, че арбалета се появява предположително 4-ти век пр.н.е защо да не може 800 години по-късно да се срещне?
                    Проблемът на форума :damnyou:

                    "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                    Паисий Хилендарски

                    Comment


                      #25
                      Avatarx написа
                      Добре де, може ли някой накрая да ми каже какво им е лошото на арбалетите? Аз не разбирам чак толкова много, но все пак при положение, че арбалета се появява предположително 4-ти век пр.н.е защо да не може 800 години по-късно да се срещне?
                      Доста прдположително е това. А арбалетите видени във филма и използвани от Урук-Хаи-те ъ-ъ-ъ-ъ Саксите , извинявам се датират от около IX-i - X-i век, ако не се лъжа, но ако Парабелум мине през темата, да уточни че и аз не съм 100 % сигурен. И изобщо 4в. пр.н.е не знам къде си чел че е имало арбалети, прати го този ресурс , да му хвърля един поглед, плс

                      Comment


                        #26
                        Chronology of Crossbows

                        * *341 BCE --- Earliest reliable record of the use of the crossbow at the battle of Ma-ling in China.

                        * *228 BCE --- Earliest factual evidence in the form of a bronze lock mechanism from the tomb of Yu Wang.

                        * *1 st. cent. CE --- Heron records a form of hand balllista.

                        * *4 th.-7 th. cents. CE --- Roman evidence from carvings and remains
                        Проблемът на форума :damnyou:

                        "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                        Паисий Хилендарски

                        Comment


                          #27
                          За арбалетите и саксонците във филма

                          Принципът на действие на арбалетите е известен от много отдавна - вероятно от посочения от Аватаркс период (тогавашните катапулти използват сходен принцип, има и сравнително леки стреломети, които са на същия принцип). Въпросът е, че във филма с подобно оръжие разполагат племена, които са се намирали на много ниска степен ан технологично развитие и едва ли биха имали технологичното познание за този вид оръжия, кактои вероятно съответните възможност, за да ги изработват. Нито пък биха имали голяма полза от оръжие, което по същество има армейско приложение и е много по-важно за организирана армия от войници, а не за бойни групи от воини.
                          Доколкото знам, арбалетите масово навлизат на въоръжение в Европа някъде около Х-Х² век (във всеки случай, ако парвилно си спомням през Х²² век са забранени за употреба "срещу християни").
                          Та поради тази причина масовото въоръжаване на саксонците с арбалети ми се вижда анахронизъм.

                          Comment

                          Working...
                          X