Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Като стана въпрос за Тарантино и черните комедии, сетих се за две, според мен, доста свежи такива:

    Severance (2006)


    Sightseers (2012)
    Аз не задължава никого със свое мнение.
    По-добре късно, отколкото още по-късно.

    Comment


      Dinain написа Виж мнение
      Какъвто именно е Big Bad Wolves - холивудско клише. И не може да бъде нищо повече от клише, независимо дали е израелски, френски или индийски филм. Към написаното от Залмоксис ще добавя - дървени диалози и игра. Не знам как е превода, аз израелските филми ги гледам без субтитри - ами просто израелците не говорят по този начин. Все едно са взели холивудски трилър, само че с израелски актьори, произнасящи думите на иврит. На моменти действията, мимиките, репликите им стават толкова нелогични, че все едно са слабоумни. Колкото до Тарантино и изцепката му, това е майтапът на годината, не филма. Както той може да си казва личното мнение, така и всеки може да си казва личното мнение за неговото лично мнение. В крайна сметка не Тарантино определя колко е добър един филм, а публиката.
      Е хубаво, ти така го усещаш, не ти харесва и това е.

      Тарантино, както знаем, е именно един от големите експлоататори на диалога - предполагам, че точно това му е харесало. Израилците не говорели така - това е повече от ясно и без да разбираме иврит. Това си е чисто-експлоатационен филм - цялата постановка е нереална - кой, където и да е било, би се озовал в подобна ситуация, та и чак тарикатски диалози да води

      За мен, BBW в никакъв случай не е "трилър", а си е чиста черна комедия със силно-експлоатационни елементи - специално в диалозите и графичното насилие. Да се търси "реализъм" тук е, меко казано, нереално. На мен ми хареса филма като за едно гледане, но не мисля, че е от моите repeat заглавия.

      В крайна сметка, изкуството е силно-субективно и не може да се хареса на всички. Мен, например, Cloverleaf не ме впечатли с нищо, но какво от това? Като не ме кефи нещо, отминавам го и толкоз. Няма да тръгна да оплювам режисьора или критиците, които са изразили позитивно мнение. Всеки има право на мнение, да, но специално в този случай, дето Тарантино бил станал за смях - доколкото имам впечатления за неговия характер, освен да извърши "секуро" (бугарският вариант на сеппуку), друго не виждам какво може да направи
      Аз не задължава никого със свое мнение.
      По-добре късно, отколкото още по-късно.

      Comment


        Да нямаш предвид Cloverfield...?
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Dinain написа Виж мнение
          Да нямаш предвид Cloverfield...?
          Да, извинявам се за грешката, него имах предвид.
          Аз не задължава никого със свое мнение.
          По-добре късно, отколкото още по-късно.

          Comment


            Аз го гледах с дублаж на английски (на такъв попаднах) и през цялото време си мислех всичкото това на сериозно ли трябва да бъде или ми изглежда нелепо заради дублажа.

            Ето какво разбирам аз като черна комедия, с Били Боб Торнтън, Франсис Макдорманд и Джеймс Гандолфини:


            Не знам кой тук е гледал "Фарго" (който не е, може да се засрами ), но направиха и сериал по него и си е доста стабилен, пак с Били Боб Торнтън и с Мартин Фрийман (от "Шерлок").

            Comment


              Zalmoxis написа Виж мнение
              Аз го гледах с дублаж на английски (на такъв попаднах) и през цялото време си мислех всичкото това на сериозно ли трябва да бъде или ми изглежда нелепо заради дублажа.
              Ооо, ти направо си си изгубил времето с дъбинга - просто целия фън си изпуснал! Да слушаш тези мутри на иврит е просто безценно - специално онзи модел дето купи къщата! Никога не гледам дъбвани филми - ако езикът е проблем, намирам си субтитри. Представи си Шварценегер дублиран - ще се гръмна

              Zalmoxis написа Виж мнение
              Не знам кой тук е гледал "Фарго" (който не е, може да се засрами ), но направиха и сериал по него и си е доста стабилен, пак с Били Боб Торнтън и с Мартин Фрийман (от "Шерлок").
              Фарго (филмът от 1996 - не сериалът) е класика - бих го препоръчал на всеки фен на жанра.
              Аз не задължава никого със свое мнение.
              По-добре късно, отколкото още по-късно.

              Comment


                Аз после гледах трейлъра на иврит и видях какво съм изпуснал - чичката наистина беше много лош.
                A за Шварценегер това би било светотатство, да
                By Harry Hanrahan. Celebrating the finest actor of our generation with 160 of his greatest movie quotes! First featured on Pajiba.com. See any quotes missing...

                Comment




                  Сравнително ново, успява да е нестандартно и същевременно да има вкус на класическо аниме от едно време.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Брилянтен младежки филм



                    Last edited by Imperial; 12-07-2014, 03:29.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Dinain написа Виж мнение
                      никакво обяснение откъде идват извънземните, как са устроени и какво аджеба искат.
                      Оказа се, че филма си имал книжен източник. Но още не знам дали манга-автора се е обременил с обяснения, тъкмо я почвам. :>
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        ,,Сейлъмс Лот" от 1979 г. по едноименната книга на Стивън Кинг :

                        Преводът обаче не е на ниво.
                        "Най-тежкият грях спрямо ближните ни не е омразата, а безразличието ни към тях. Това е същността на безчовечността."

                        Джордж Бърнард Шоу

                        Comment


                          Пазителите на Галактиката е доста приличен филм, става за приятно прекарване на вечера.

                          Comment


                            Динаин написа
                            никакво обяснение откъде идват извънземните, как са устроени и какво аджеба искат.
                            Е, обяснение в японската новела има: "мимиците" всъщност са нещо като биороботи, които са изпратени от някаква друга цивилизация на около 40 светлинни години от земята, която иска да се разселва. Преценили са, че най-подходящата за тази цел планета е третата в нашата слънчева система и са изпратили автоматизиран кораб, който съдържа инструкции и нано-роботи, чиято задача е да тераформират планетата, така че да стане подходяща за обитание. След това ще дойде и кораб със заселници (т.е. реалните извънземни, нещо, до което така и не се стига). Когато корабът достига земна орбита е засечен - той пуска няколко (май бяха седем) спускаеми апарата, три от които падат в океана, а останалите на континентите, а една част остава в орбита (тя трябва да сигнализира, когато тераформирането ще бъде завършено). Обяснява се, че въпросната цивилизация е много по-напреднала от земната.
                            Мини-корабчетата съдържат нанороботи. Тези, които падат на сушата са пленени от съответните държави, този в орбита е унищожен с ракети. Реално проблемите идват няколко години по-късно от тези, които падат в океана. Там чрез нанороботите се създават нещо като (макро) био-роботи ва базата на някои от океанските създания (май някакви морски звезди), които първоначално функционират само като "работници", т.е. ядат земя/вода и я преработват в подходяща за бъдещите колонисти, но както се оказва, отровна за земната флора и фауна. Това отнема години и дори първоначално земните държави не знаят, че има връзка между двете - промяната в океаните (които постепенно стават отровни) и чуждите космически кораби. Всичко става ясно, когато въпросните "работници" излизат на сушата и започват там да тераформират. Естествено, първите са избити - те са невъоръжени.
                            После обаче еволюират (използвайки онзи механизъм за връщане във времето, около когото е формирана завръзката на новелата) и се превръщат в почти неуязвими и добре въоръжени био-роботи, които успяват да извършат успешна експанзия на сушата - особено в Африка и Южна Америка, както и по тихоокеанските отрови. Постепенно преработват сушата, превръщайки я в отровна пустиня.
                            Според описанието в книгата, почти неуязвими са заради много здравия екзоскелет (сигурното му преодоляване иска поне 50 мм бронебоен снаряд), а ефективността им идва от много мощните удари с крайници (с които могат да откъснат крайник на войник в брониран костюм) и копията, които изстреват (които също без проблем пробиват изцяло тухлена постройка или броня на машина).
                            Основната сила на земната армия е в танкове, вертолети, бойни самолети и бронирана пехота - войници в бронирани костюми с екзоскелет и усилващи мускули, въоръжени с 20-мм автоматична пушка, тризаряден гранатомет и двадесет зарядно оръжие за близък бой, което изстрелва нещо като бронебойни игли.
                            Т.е. с био-роботите няма как да се преговаря, защото няма с кого (те нямат такива инструкции в програмата си, единствената им задача е тераформирането на планетата).
                            Не е описано ясно откъде идва силата им (откъде се създават копията, как ги изстрелват с такава скорост, как са толкова бързи и подвижни, при положение, че са многократно по-плътни от живо същество), но като се има предвид, че става въпрос за юношеска НФ-новела, мисля че е доста добре "навързано" обяснението.

                            Comment


                              Мда, виж това е интересно, но нищичко от него не е споменато във филма.

                              Между другото "Зората на планетата на маймуните" е доста добър. Като как започват войни и т.н.
                              Но и с всичките обяснения, пак не ми е ясно как маймуните могат да завладеят света. Северна Америка или поне части от нея как да е, но да се прехвърлят на други континенти не виждам как ще стане, дори след векове. А дотогава дори малцината оцелели хора ще са се организирали в цивилизация с огнестрелно оръжие, дори самолети.

                              Може би ще има още един филм, който обяснява това.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Gaden Gogi написа Виж мнение
                                Пазителите на Галактиката е доста приличен филм, става за приятно прекарване на вечера.
                                Да, но аз честно казано очаквах да е малко по-оригинален след цялата шумотевица около него.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X