Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аха. За новия сезон са събрали почти $60к, да видим какво ще излезе.

    Comment


      Джо - нормален филм, за вредата от алкохола и някои други работи. С нормални хора. Мисля, че малкия ще стане голям актьор.
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Гожира беше... ами какво да кажа, в един кадър една река довлече, заедно с останалия боклук от разрушенията, ... горящ танк. Какво повече да коментирам?
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          в един кадър една река довлече, заедно с останалия боклук от разрушенията, ... горящ танк.
          Сигурно е бил надуваем .

          Comment


            Има и плаващи танкове ако не знаете Иначе винаги са ми били смешани филмите в които най-най-най армията в света не може да претрепе един гущер дето дори не се крие и е достатъчно голям за да го оцелиш с което и да е първобитно оръжие.

            Comment


              Много разпилян, на моменти нервиращ филм. Повествованието се късаше като мокър конец. Не съм предполагал че филм с нелоши ефекти, може да е толкова скучен. А разни неща от рода на това че мъкнаха 40 тонни минътмени, вместо да им вземат еднотонната бойна глава, даже не ми се коментират.
              А да - от еволюционна гледна точка е съвсем логично същества които се хранят с радиация да имат зъби като на тиранозавър.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Новият Х-мен е доста приятен. Има си всичко. При това краят предполага че могат да върнат в играта и вече мъртви персонажи. Което също е добре. Само една ме ядоса поради което ми идеше да се върна и да наритам тъквеника на входа- "стойте има допълнителни сцени след надписи", стоя си аз и какви са допълнителнице сцени? "Не пиратствайте филми, 15 К човека са се трудли за този". Баси, щом съм в киното а на в къщи (още вчера го качиха) значи явно го оценявам труда им, за какъм трябва 5 минути от живота си да губя да кибича? Отделно като искат да се види да го сложат в началото на филма.

                Comment


                  Приятен е, но промяната на времевата линия показва изчерпване на идеите. С този стар трик, както казваш, вече могат да съживяват умрели персонажи и да разтягат франчайза до безкрай. Същото направиха с поредицата Resident Evil (с клонирането в последния филм). И на мен ми хареса филма, но според мен трябва да е последен от тази серия. Иначе ще заприлича на сапунена опера. Има куп персонажи, на които могат да се посветят вече отделни филми (както The Wolverine беше за Wolverine).
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Resident Evil след първият е страшна боза. Иначе сега когато всички са живи може да се направи филм за тях без краят да е известен.Иначе забавно как Логан се събуди в по-младото си тяло а косата му е прошарена, да бяха му ударили една вакса

                    Comment


                      Новия на Том Круз - Не мога да говоря за психологически дълбини или за невиждан екшън, но - отдавна не бях ходила на филм, на който не ми хареса, че свърши.
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        Тъкмо се връщам от него. определено МНОГО хубав филм. Ако и да не ми е любим актьор не се сещам слаб филм с него в последните години. Не че няма за какво да се заям ако искам, но филмът си беше супер.

                        Заяждане (че ме напъва от вътре)- с цел да напраят хеши енд губят логика- денят се рестартира защото го оля кръв.....кой обаче рестартита деня след като те убиха Омега а тя/то беше отговорна за това?
                        И стандартното за такива фирми- винаги когато хора се бият с гадинки те го правят с леко оръжия макс екзоскелети. няма танквое, артилерия или н'кване на Париж (примерно)..

                        Но пак- филмът е супер

                        Comment


                          Хм, и аз тъкмо се връщам от него... може би не ми харесват такива филми по принцип, но не бях впечатлен особено. Този подход load/save game прекалено ми напомня аркадните игри от едно време
                          И никакво, ама никакво обяснение откъде идват извънземните, как са устроени и какво аджеба искат. Директно си го казаха, когато някакви дядки коментираха - "на кого му пука?" - идват там някакви гадинки да завладяват света и трябва да ги изтребим.

                          Също като Гоги да кажа, защо нямаше авиация, артилерия, танкове? Само 5.56мм, дето трябва да изстреляш цял пълнител в гадинката, докато я умре (ако я уцелиш въобще) - бих предположил, че ще са разработили някакви по-мощни боеприпаси заедно с екзо-скелетите...

                          Още един въпрос ме гложди като гледам тайминга на премиерата - това да не е някакъв нескопосан опит за хомаж на D-Day...? Всичко се връзва - инвазията започва от Германия, врагът завзема Европа, съюзниците се измъкват след тактическа победа при Вердюн (Дюнкерк), накрая правят десант от Британия, докато руснаци и китайци напъват от изток. Иначе не мога да си обясня, защо при положение че десантират с хеликоптери, а не кораби, е нужно да ги стоварват на плажа?

                          Но всичко това са дреболии. Приличен екшън, друго не мога да го нарека. Нито ефектите бяха нещо невиждано, нито в сценария имаше нещо интригуващо, че да минава за научна фантастика.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Dinain написа Виж мнение
                            при положение че десантират с хеликоптери, а не кораби, е нужно да ги стоварват на плажа?
                            аааа не, имаше кораби Поне един.руски, на въздушна въглавница. Иначе интересно като ка Париж беше под вода...и как бяха успели да съборят айфеловата кула и при това тя да е цяла...това за да стане се искат мноооого сериозно усилия.

                            Comment


                              Така е, но това са вече козметични подробности... Възникват много въпроси - след като завладените територии са очевидно обезлюдени, защо не се използва ОМП? За 5 години от инвазията сигурно са можели да разработят и нещо биологическо или химическо. По-нататък - какво е станало с хората в завладените територии? Убити, поробени, изядени? Дори Скайнет имаше нужда от робска сила и ползваше човешкия ресурс.
                              Какво ядат извънземните, как се размножават, какви източници на енергия ползват? При всички случаи трябва да имат някакви жизнени центрове, градове, бази, заводи (мравуняци, гнезда?) - едно, за да си отглеждат малките, две, за да произвеждат нещо. При един от панорамните погледи на плажа ясно се виждаше, че зад хълмовете имаше прикрити позиции с някаква извънземна артилерия - изстрелваха проектили с крива траектория в посока плажа. Други водеха зенитен огън, с които сваляха хеликоптерите. Тоест имат някакви експлозивни оръжия, които значи че има някакво производство, което трябва да се организира и провежда някъде в тила... тоест има някакви цели за авиацията

                              Като се замисля, поне за мен това ми е най-интересната част във филмите с извънземни - как е обяснено съществуването и организацията им, доколко са се напънали сценаристите. В това отношение Alien е на светлинни години напред... дори "Денят на независимостта" имаше повече дълбочина Без този елемент остава само безмозъчната пуцалка.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Филмът е доста по-близък като сетинг и амбиции до Звездни рейнджъри, отколкото до Пришълецът и тн. филми за Контакт. Чел съм книгата/повестта по която е правен и идеята на автора е повторяемостта на действието и израстването на героите като Герои. Извънземните са само фон - рандъм кайджута, които правят това, което всички кайджута намират за забавно. Доста приятна книжка, написана като комикс.
                                Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                                Comment

                                Working...
                                X