Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Еле пък "Awakenings". Преди доста време бях чел някъде из тия теми мнения как Де Ниро можел само едно и също да играе. Напротив - просто това иска Холивуд! Еднотипни образи.


    Edit: Или чак сега си започнал да познаваш Крисчън Бейл?

    Comment


      Zalmoxis написа Виж мнение


      Edit: Или чак сега си започнал да познаваш Крисчън Бейл?
      A strong toun Rodez hit is,
      The Castell is strong and fair I wis...


      блог за средновековна балканска история

      Comment


        Zalmoxis написа Виж мнение
        Хахахахха, ще припадна! Това описание ми напомни, незнайно защо, за "Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood". Имайки предвид, че повечето black, coming-of-age, hood филми са вече на по 20-на години, това е доста свежа изненада, благодаря.
        Аз точно в тоя смисъл го употребих, иронично, защото съм сигурен, че някои познати (и непознати) ще видят и търсят във филма предимно това...Boring Комедийката битиви е уникална заради...името си, щото съчетава толкова много култови заглавия: Juice, Menace II Society, Boyz in da Hood... Обаче "Фрутвейл" не е комедия, а драма и някои, мисля, биха могли да се припознаят в нея и главния й герой internationally. Da world iz a mf ghetto и не знам защо 5 кила диаманти/Лил Уейн трябва да е суперзвездата, а "Моли" супер хита...Но освен да мрънкам и да се поклащам като останалите в тълпата в "Шугар" или "Джим Бийм" друго не ми остава...защото, нали, ако се цепиш от компанията, то компанията ти го...
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          pnp5q написа Виж мнение
          Да отчета кино-коледата.

          3. Тъ-дъм! Десерта.
          New World - внимание, силно не-семеен. Според коментаторите в IMDB (7.5) - "между Godfather и The Departed". Приятно гледане.
          Машаала ! Корейското "Под прикритие", ама както трябва да изглежда ! Малко притеснителна липса на огнестрелни оръжия , може би - "Деу" правят какво ли не !?

          Comment


            Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
            Shame on you! Когато става въпрос за Де Ниро, винаги се опитвам да го защитавам. Изобщо не предполагах, че съществува човек, който да не познава Крисчън Бейл!

            Comment


              Zalmoxis написа Виж мнение
              Изобщо не предполагах, че съществува човек, който да не познава Крисчън Бейл!
              Аз откакто го гледах в "Царството на Огъня", гледам негов филм да не пропускам. До сега не съм се разочаровал.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Е, в интерес на истината го знаеме, откакто бяхме автори на въпроси за известни тв предавания и една от темите беше за "нови холивудски звезди" (1 1/2 2000). Но я па съм фен на класиката. Не че Бейл е лош.
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  "Американски психар" (2000 г.) е филмът, с който Бейл става известен. Иначе има и няколко филма в Британия преди това, но разбираемо по-малко известни.

                  А този филм някой знае ли го?
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Сакън! http://en.wikipedia.org/wiki/Empire_of_the_Sun_(film)
                    Филм с Джон Малкович и Крисчън Бейл на едно място не е за изпускане!

                    Comment


                      Мда, 1987 г.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Филмът е бая добър Малко ми е жал за изгубения Шанхай от първата половина на 20 век....
                        A strong toun Rodez hit is,
                        The Castell is strong and fair I wis...


                        блог за средновековна балканска история

                        Comment


                          Снощи изгледах "Fruitvale Station". Заради човешкото и спокойно преливане на сцените от една в друга и липсата на драматизация краят беше донякъде разтърсващ в своята нелепост и ме накара да се замисля, въпреки че бях чел за филма предварително.

                          Comment


                            gollum написа Виж мнение
                            Днес гледах един много добър филм, може би най-добрия филм, който съм гледал последните година-две: the best offer.

                            Затрогващ е ! Мъничко ми напомняше за "Червената цигулка"...

                            Comment


                              Zalmoxis написа Виж мнение
                              Снощи изгледах "Fruitvale Station". Заради човешкото и спокойно преливане на сцените от една в друга и липсата на драматизация краят беше донякъде разтърсващ в своята нелепост и ме накара да се замисля, въпреки че бях чел за филма предварително.
                              Да - и аз изобщо не очаквах подобен развой на филма. Но ми се видя напълно правдоподобен...
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment


                                Том Ханкс и Сомалийски пирати.

                                Това е втори филм който гледам за Сомалийските пирати и е много по добър от първият.Сомалийците бяха много натурални.Последната 1/3 от филма клони към графа - Военни филми.

                                Comment

                                Working...
                                X