Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    А, това е екранизация на едно крими-шпионско романче на един американски автор, казваше се "Шестте дни на Кондора", но в момента не мога да се сетя за името на писателя. Нелоша книжка, но филмът май беше слаб. Но съм го гледал доста отдавна, та ...

    А, да, сетих се. Джеймс Грейди се казваше.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #92
      HELLCAT написа
      В "Трите дни на Кондора" за какво иде реч ?
      Следвайки горния линк, ето какво излиза:



      Режисьор - Сидни Полак
      Сценарий - Джеймс Грейди
      Участвуват - Робърт Редфорд, Фей Дънауей, Макс фон Сидоу и др.
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        #93
        Филми

        Бе момчета и момичета , къв STAR WARS все се надявах че един като мен ще каже че от толкова тъпа анимация , на мен лично ми заприлича на БЪГЗ БЪНИ . Тоя сорт анимация.
        Такам : Смотаняци , Индиана Джоунс, 5 тия елемент, Укротяване на опърничавата , Давай докторе , Давай сестро , Давай Клеопатра , Давай Хенри ( от тази поредица има още много и всичките ме побъркват от хилене ) , Мълчанието на агнетата , Контакт , Сфера , Слона моя приятел ( майтап бе Уили ) :twisted: Има още ама много .......

        Comment


          #94
          A, Star Wars . По третата серия си личеше, че се прави без желание и единствено за пари. Наистина е удивително, че се намериха хора да го харесат. Докато "Петия Елемент" ... това е друга бира. Това е един наистина хубав филм. И като фантастика и като идея. А колко забавно само звучи, ей-така, като човек го погледне отстрани "таксиметров шофьор спасява света", а? Дори и само това
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #95
            Какво ше кажете за Saw (Убийствен пъзел)?
            (\_/)
            (°_°)
            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

            Comment


              #96
              Warlord написа
              Какво ше кажете за Saw (Убийствен пъзел)?
              Като начало - никога не съм го чувал
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #97
                Абе готин е. Тотална психария. Некъф откачен олигофрен отвлича хора и те се събуждат на непознати места и ги очакват най-неприятни изненади и изпитания, като оставеният им шанс да оцелеят е само символичен. освен това е оригинален като идея, ангажиращ и напрежението се запазва през целия филм, като края е съвсем неочакван и изненадващ.
                Гледай и втората част, там кръвта за нищо я немат.
                (\_/)
                (°_°)
                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                Comment


                  #98
                  Този е от тия филми, дето леят кръв с легени само и само да не можеш да спиш вечерта. Става, точно "готин" филм е, в смисъл за едно ходене на кино с приятели, обаче не бих го наредил сред "значими филми за гледане". Освен това се харесва само на определени хора, имунизирани срещу гаденето и поверъщането
                  XV mile the sea brode is
                  From Turkey to the Ile of Rodez...

                  Comment


                    #99
                    Е верно не е много за пред широка публика, защото е прекалено груб и тежък. Аз по принцип се кефа на кланета и психарии, ама когато наркоманката я хвърлиха във вана с отворени спринцовки чак и мене ме заболя! :aaa: Режисиора и сценариста са болни мозъци.
                    (\_/)
                    (°_°)
                    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                    Comment


                      Добре гледахте ли Cannibal Holocaust (забранен в над 18 държави той е значим според мен

                      "...чудя се кой са истинските канибали"
                      Ruhm und Ehre der Waffen SS

                      Comment


                        Warlord написа
                        Какво ше кажете за Saw (Убийствен пъзел)?
                        :aaa: :aaa: :aaa:
                        Пич ти си фен на дет метъла , филма всъщност е римей на един филм Незнайни улици , от шейсетте , тоя е направен просто по- дет , по-гаден по-бруталн няма я интелигентноста на старата версия . :twisted: :twisted: :shrug:

                        Comment


                          Скоро гледах Saw 2 - дам, определено беше по-брутална от първата, още от началото се убедих.
                          Но поне някакво разнообразие има (признавам богатото въображение на
                          сценариста)

                          Ама първата част като я гледахме се хилихме като олигофрени, да
                          ни питаш какво толкова смешно видяхме ама
                          "Нима, Създателю,
                          съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                          мигар аз самият съм те молил
                          от мрака да ме извлечеш?"

                          Comment


                            Защото за това са направени тия филми да се хилиш като дебил хе хе ха хе ха :lol:

                            Jason X, Fredy Vs Jason.
                            Ruhm und Ehre der Waffen SS

                            Comment


                              gstg написа
                              :aaa: :aaa: :aaa:
                              Пич ти си фен на дет метъла , филма всъщност е римей на един филм Незнайни улици , от шейсетте , тоя е направен просто по- дет , по-гаден по-бруталн няма я интелигентноста на старата версия . :twisted: :twisted: :shrug:
                              Филма е направен за 25 дни.Един Австралиец решил да изпрати един сценарии в Холивуд и те зели, че го удобрили.Чак втора част наравили.
                              Филма е добър! :tup:

                              За любим филм нямам дори 10 филма любими не мога да кажа превърженик съм на киното и много филми гледам и или ми харесва даден филм или не...

                              Cry Wolf е тоз филм според мен е много добър и ще ви хареса. :tup:
                              Първото онлайн научно списание !!! BG-Science.info

                              Comment


                                Аз викам да нападаме кино Арена, щото оня ден видях трейлъра на "Нарния" и вече съм в пълна бойна готовност!
                                (\_/)
                                (°_°)
                                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                                Comment

                                Working...
                                X