Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Става, но според мен е най-голямото разочарование за миналата година. Другите две разочарования - Prometheus и The Dark Knight Rises - някак по-леко ги преглътнах. Тоя Хобит трябваше да бъде реализиран като независима продукция, без връзка с LoTR. Някакви зайци, някакви таралежи, някакви дрогирани чичаци... зле.

    Comment


      Чичката беше толкова дрогиран, че не се беше усетил какво са правили горските птички по лицето му. Това трябваше да е някаква форма на artistic license?
      Другото попадение беше гушата на краля на гоблините, която приличаше на нещо средно между гигантска цица и шкембе (съжалявам, просто така изглеждаше)

      Comment


        Така е (другите два, дето ги спомена, не съм ги гледал - едното, защото никога не ми е било интересно, а другото, защото още предходната част не ми хареса особено). На мен ми харесаха: как беше "прехвърлено" началото на книгата (сцената в Билбовата дупка, с целия при и прочее - бих казал, че беше много близо до усещането ми, когато в 4-5 клас съм чел историята за първи път), началната сцена - с нападението на дракона също беше добра, другото, което ми хареса беше играта на гатанки (макар че, честно казано, можеше и по-добре). И, донякъде, пътуването до Ломидол/Имладрис (имаше някакъв опит за комично намаляване на напрежението около отношенията между джуджета и елфи в края). Останалото не беше много добре, като на моменти решенията на сценаристите буквално ме изумяваха (не в добрия смисъл на думата). Най-зле беше минаването през Мория - реално целият епизод от влизането им в Мъгливите планини общо взето до края.
        Но имай предвид, че аз го гледах сравнително късно и вече бях подготвен от четенето на множество ревюта - през унищожителни до просто отрицателни, та очакванията ми бяха много под нулата. Дори бях решил в крайна сметка да го гледам вкъщи след време, но дъщеря ми ме буташе "хайде да отидем, Хайде да отидем", та отидохме и.. абе ставаше, беше по-добре отколкото очаквах. Нея не я впечатли много (книгата й харесва).
        Определено можеше да се направи много по-добре. Аз дори си мислех, че поначало анимационния формат може би е по-подходящ за тази приказка, докато игралния - за нещо по-епично - някоя от историите от "Силмарилион", да речем (примерно, за Хурин и децата му).

        ПП И аз мисля, че е грешка да се опитва да прави от приказката някаква предистория на "Властелина", просто не му се получаваше - ту излиза с епичното, ту с комичното, ту с приказно-детското, ту направо изскача по нещо нелепо (Радагаст за какъв му трябваше да го включва). Може би това, което ме подразни най-много обаче, бе начинът, по който сценаристите са променили историята по отношение на главния герой (изигран много добре, между другото).

        Comment


          Сцената с Голъм беше много добра. Лично на мен ми достави голямо удовлетворение - просто веднъж спец ефектите да са си на мястото и да придават атмосферата.

          Comment


            Съгласен съм с Кухулин, и аз се разочаровах от Хобита - прекалено детски ми дойде. Всъщност нямаше нито едно човешко същество във филма (Гандалф не го броя), както и кръв - екшън сцените бяха просто... детски.

            Ето нещо за любителите на стрелба с лък. Корея 1636 г. манчу/китайци(?) срещу корейци - предполагам към този момент стрелбата с лък е била усъвършенствана до изкуство.



            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Бяха манджурци срещу корейци - според самите корейци, нещо като корейци срещу корейци . Като екшън не беше лошо филмчето, макар че сцените с лъка си падаха леко фантастични (според мен). Особено снайперския дуел между нашто момче и отряда манджурски командоси (или каквито там бяха).

              ПП Между другото, методът на стрелба с къса и лека стрела и някакъв тип, ъъъ, приставка, е описан в онази сериозна книга за арбалетите.

              Comment


                gollum написа Виж мнение
                Може би това, което ме подразни най-много обаче, бе начинът, по който сценаристите са променили историята по отношение на главния герой (изигран много добре, между другото).
                Тука имаме пълно съвпадение (неизненадващо, предполагам ). Гадост, истинският Билбо беше къде-къде по-...но, спри, сърце . То и Фродо...абе...Питър Джаксън като цяло не е за тая работа. Нито пък...но, хайде пак спри, сърце

                Пътуването през Мория (т.е. през страната на гоблините/ Мъгливите планини) обаче мен ме изкефи. Биваше си го, включително гушата на краля на гоблините .

                Готино е също, че и "Хобитът" ще бъде в три части, винаги съм се дразнел на това, че някоя книжна история не е предадена пълно във филмов формат, все се пропуска някоя важна според мен подробност, е, сега просто няма как да е така

                Голъм е як, сцената е по-слаба, отколкото в книгата или поне както аз си я представям - това все пак е един от най-важните моменти в цялата история, трябваше да е много по-пипнат. Орлите не говореха, а си останаха просто животни - айде бе, супер гадно, те са основни съюзници на "добрите", защо ги низвергнаха така? Торин приличаше на Арагорн и Уилям Уолас от "Смело сърце", а аз си го представям по-скоро като микс между Иван Грозни и Витус Беринг...
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  Аз пък винаги съм си представял Торин по земен и непосредствен, докато героя от филма се държи на дистанция, като същински аристократ.
                  Liberte, egalite, fraternite
                  Viva la revolution
                  Zalmoxis написа
                  Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                  http://hristoen4ev.blogspot.com/
                  dibo написа
                  Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                  - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                  Comment


                    boilad написа Виж мнение
                    Аз пък винаги съм си представял Торин по земен и непосредствен, докато героя от филма се държи на дистанция, като същински аристократ.
                    Еми движат по инерция, в духът на Властелина,филмът ме накара пак да прочта книгата,и малко общо открих,просто е друга атмосферата.

                    Comment


                      Готино е също, че и "Хобитът" ще бъде в три части
                      Точно това е потресаващо за мен, да раздуеш една книжка в цели три(!) филма, и то съдейки по първия, и трите ще са "епични". При все че историята не може да сравнява с "Властелина" по епичност. Чудовищната продължителност от близо три часа подсказва яко алчност, и това ме отврати. Гледам минал вече над 1 час от филма, а тия още ядат и пеят в землянката и не бързат за никъде... алчност
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Dinain написа Виж мнение
                        Гледам минал вече над 1 час от филма, а тия още ядат и пеят в землянката и не бързат за никъде... алчност
                        Тегли тогава от Замунда и не подкрепяй холивудския капитализъм...

                        Хобитът за мен е много добър филм. Чакам следващите с нетърпение.
                        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                        Comment


                          Че аз точно това направих. 3 часа филм с 3Д очила ме отказаха да го гледам на кино.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Аз също не останах твърде впечатлен от Хобита, книжката е според мен доста друга по дух - приказка, не епос ала Властелина. В крайна сметка все пак гледах филма на кино, но без да е 3Д. Някак си и половината филм ми направи впечатление, че е просто "хайде сега да се гонят като луди и да падат камъни заради 3Д ефектите" без да се полагат усилия в други направления.

                            Сценката с гатанките вече беше готина, това беше единствения момент когато го почувствах като историята от книжката.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              foton11 написа Виж мнение
                              Еми движат по инерция, в духът на Властелина,филмът ме накара пак да прочта книгата,и малко общо открих,просто е друга атмосферата.
                              Нали? Това е най-големият провал на П. Джаксън - цялостната атмосфера, изключителна издънка въпреки невероятно сполучливия избор на Нова Зеландия за снимките. Но светът на Толкин, като изключим природата, не е това . Не е пошлата, мъртвотъпа вселена на "Амазонки срещу гладиатори", до която се доближава представата на Джаксън...Хващам се на бас, че дори и да е чел Толкин, не му е доставило удоволствие и за него е било по-скоро мъчително преживяване...Де да беше Робърт Хауърд...
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment


                                И книгата и филма са само бледо подобие на комикса в Дъга.

                                А иначе и аз като Голъм гледах филма с толкова ниски очаквания, че не останах толкова разочарован. Изключая дрогираният надрискан магьосник. Нистина дразнещ момент. Имах чуството че през монитора мога да доловя миризмата на чилийска селитра.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X