Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    The Avengers, определено е епичен филм! Но лично на мен епосът ми дойде в повече, а и честно казано има какво да се желае.
    Не обичам неритмични филми, в които първия час те преспива, с втория ти дава толкова много екшън, че няма как да го "усвоиш". The Avengers беше точно такъв, а и някъде с около половин час по-дълъг от нужното. Сериозно, в последния половин час не ме свърташе в салона и само се чудих, кога ще свърши това нещо, нищо, че точно тогава бяха най-епичните моменти.
    Гигантският му успех се дължи най-вече на пет годишната рекламна кампания. Още след първия Iron Man всеки чакаше Avengers. Е, дочакахме го. Сега остава да дочакаме и последния Батман
    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

    Comment


      На мен пък не ми се е приспивало и за момент, в началото може и да няма чак толкова епичен ешкън (в сравнение с втората половина примерно...) но диалогът е нагъсто изписан със забавни закачки между героите (а и както споменах съм фен на Joss Whedon).
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        The Avengers мина $1млрд по приходи в цял свят и не показва признаци да намаля темпото...

        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          Брех, ще взема да го гледам и аз. По-добър ли е от The Dark Knight?

          Comment


            Кухулин написа Виж мнение
            Брех, ще взема да го гледам и аз. По-добър ли е от The Dark Knight?
            Нямат нищо общо.
            Dark Knight, както и например V for Vendetta или пък Watchmen имат мрачни първообрази, а при създаването на самите филми са се стремили да задълбават сериозно в образите, мотивите, чувствата, страданията и прочие.
            В Avengers сякаш нарочно са бягали дори от най-леко задълбаване в сюжета и образите. Просто има едни хора в едни костюми, които правят един брутален епичен екшън. Авторът дори не си е направил труда да направи Локи кой знае колко зъл, противен, луд и прочие. Локи е като Ганди на фона на Жокера от Dark Knight. Но това не пречи да се насладиш на един безмозъчен и ултра зрелищен екшън.
            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              Брех, ще взема да го гледам и аз. По-добър ли е от The Dark Knight?
              Imperial написа Виж мнение
              The Avengers - велик. Сюжета разбира се игнорира - всичко останало е адски забавно.
              Можеш да ги сравняваш само ако намираш The Dark Knight за забавен... наистина, нямат нищо общо.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Аха, изясни ми се какво имате предвид. Мерси.

                Comment


                  The Dictator (2012)




                  Official trailer for The Dictator, Watch it here: https://www.youtube.com/watch?v=hymMG0ug6xshttp://www.RepublicOfWadiya.comhttp://www.Facebook.com/RepublicO...


                  Имбецилен, пародиен шедьовър. Попиках се от смях на някакви глупости

                  Comment


                    Може би един от най-добрите sci fi филми, които съм гледал някога. Много семпло, камерно и с чудесен резултат.
                    Има го в Замундата.

                    The Man from Earth (2007)



                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      1951 написа Виж мнение
                      Може би един от най-добрите sci fi филми, които съм гледал някога. Много семпло, камерно и с чудесен резултат.
                      Има го в Замундата.

                      The Man from Earth (2007)



                      http://www.imdb.com/title/tt0756683/
                      Гледах го по препопоръката ти. Хареса ми (поне го догледах до края) без обаче да поскачам от възторг, но всеки с вкуса си. Във всеки случай никога не бих го нарекъл "sci fi" филм (предполагам че имаш в предвид научно-фантастичен). По скоро е студиен фантастичен трилър.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment



                        Добър норвежки филм и не твърде сериозен.
                        Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                        Comment






                          Много добър като атмосфера на неизвестност и страх. Човечеството за пореден път открива, че на най-далечната планета няма Бог, а древна космическа гадост. Ридли Скот не разочарова, въпреки че залага на невероятни пейзажи и панорамни сцени, вместо на мрачни лабиринти (би било вече досадно). Фасбендър прави феноменална роля, другите персонажи са пренебрежими, дори героинята (опитваща се да влезе в обувките на Сигърни Уивър, но не й се отдава много). Гай Пиърс и Шарлиз Терон като търсещият безсмъртие милиардер и неговата (спойлер)дъщеря кучка са клише обаче. Както и останалите странични персонажи.
                          Но си заслужава да се гледа на IMAX, за разлика от много други филми.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Не знам, аз съм крайно разочарован от Прометей. Очаквах много повече от "летен блокбъстър", мамка му. Зле, зле...

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Не знам, аз съм крайно разочарован от Прометей. Очаквах много повече от "летен блокбъстър", мамка му. Зле, зле...
                              100% съгласен. Що-годе започна обещаващо обаче сравнително бързо ми доскуча.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Това си е малко off topic защото "Хобитът" още не е по екраните, но песента и музикалната тема "Мъгливите планини" определено е добра.



                                А иначе малко неприятна поне за мен е новината, че филма ще е на 3D (ще има и 2D версия, но едва ли разпространителите в България ще я пуснат) , както и противоречивите отзиви за новата технология с 48 кадъра в минута 48FPS. Все пак надявам се, че отново Питър Джаксън ще зарадва всички фенове на Толкин.
                                Last edited by Francis Drake; 10-06-2012, 22:32.

                                Comment

                                Working...
                                X