Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    1951 - Между другото, като си говорим за екранизации на Шерлок Хоумс, може би сериала на BBC "Sherlock" е май най-доброто правено някога. Наскоро изгледах всичките шест серии излезли до сега и трябва да кажа, че съм абсолютно възхитен. Направо не е за вярване как са успели да вкарат класическите истории в съвремието, като хем да не са изтъркани, хем да изглеждат достоверно. А Бенедикт Къмбърбач в ролята на Шерлок е (да ме прощава господ) по-добър с поне 20% от Робърт Дауни Джуниър!
    Трети сезон в - края на 2012 началото 2013 г. http://сыщик.рф/01/poklonnikam-seriala-sherlock/ Бенедикт Къмбърбач изнася целия филм сам. Сам сред празна стая да стои пак ще го запомнят.

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      Мерил Стрийп явно е решила да напъне мускули за още една статуетка
      Best Performance by an Actress in a Leading Role
      Winner: Meryl Streep for The Iron Lady (2011)


      Това е положението, не се тича срещу товарния влак

      Последно гледах The Devil's Double (2011)





      Историята е прясна - разправя се за Удай Хусейн - пък и не е много акуратна, доколкото разбрах, та спокойно можем да го пишем към тая тема. Бива за едно гледане, има добри моменти, но леко куца актьорската игра в поддържащите роли. Въпреки всичко филмчето е добро.

      Comment


        Моята фаворитка за женска роля не победи, но пък показа най страхотна визия на червения килим (лично мнение)



        А Мерил доволно преиграва при получаване на наградите си. Това ръкомахане тип "пак ли аз, не очаквах" дразни сериозно. Като се сетя другия титан Джак Никълсън как си приема поредната награда, разликата очевадно е осезаема...
        Трол по списък.

        Comment


          Forces speciales (2011)





          Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


          Чудесна френска работа. Режисьора е документалист, дебютира в игралното кино с десет милиона бюджет. За тия пари доставя мнооого яко.

          Comment


            The Ides of March (2011)





            Стабилна драма. Семпла, но много добре построена. 10 милиона долара бюджет, 70 милиона приход дотук.

            Comment


              Desperado написа Виж мнение
              Голям филм. О Г Р О М Е Н.

              Comment


                Прав си, страхотен филм, отдавна не съм се смял толкова (добро отвличане от заниманията с карти, география, броене на военна техника и оръжие ). Благодаря, Десперадо, че го спомена - сигурно щях да го пропусна.
                "Спец-частите" също ми допадна, макар че имаше може би малко повече героизъм в един момент, гарниран с по някое клише.

                Comment


                  Всъщност, по-голямата част от този постинг е ОТ, но какво да се прави - неведоми са пътищата интернетни. А все пак искам да поясня защо пиша за доста стар филм. Та значи, попаднах на поредното издание на `Списъка на Торн` (т.е. - логическите грешки при спор), този път - в РациоУики. След това - на един също много интересен списък - Ефекти, изкривяващи познанието. (Аз, впрочем, съм самоходен пример за `Грешка при планиране` ). И там, като стигнах до ефекта `Грешка на оцелелия`, се сетих, че съм го гледала филмиран. И филма е страхотен! Казва се "Безстрашен".
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    The Artist (2011)





                    Еми... не съм гледал още Хюго, но оскара за най-добър филм ми се вижда заслужен.

                    Comment




                      Ох, не знам как се е получило, но това го чакам от 1992 г. някъде и самата история според мен е по-велика от Междузвездни войни (които крадат адски много от нея) и Аватар, взети заедно и от още няколко допълнителни фантастики. Уникално е слабо определение! Нямам търпение да го гледам на 3D, дано не са го извратили и да са запазили първоначалния сюжет.
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
                        Ох, не знам как се е получило, но това го чакам от 1992 г. някъде
                        Още не съм го гледал, но отзивите са доста зле. Слаба работа май, въпреки 250-те милиона долара.

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          Още не съм го гледал, но отзивите са доста зле. Слаба работа май, въпреки 250-те милиона долара.
                          Недей, направо ми се дорева...А и тоя Джон Картър прилича не на супер герой, а на жмуда.
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            Видях, че утре ще дават това:
                            "Да разлаем кучетата"
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Слабичко е според мен, но на някой пък може и да му допадне...
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment


                                The Hunger Games (2012)




                                Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                                Да не повярва човек, но филма е доста добър. Грамотна, интересно навързана история. Добра игра. Другото е средна работа. Мисля, че ни очакват поне три продължения с тоя боксофис

                                Comment

                                Working...
                                X