Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    На мен, честно казано, историите в първата и втората част са ми еднакво глупави и изобщо не им обърнах внимание. Впечатли ме претворяването им в кино, където новият филм определено води с доста. Съгласен съм, че Нооми Рапас беше леко безполезна в този формат - трябваше да има повече чувства, повече еротика с нея, нали играе циганка все пак, но пусти рейтинги...

    Comment


      Perfect Sense (2011)

      Пореден британски филм, посветен на възможен апокалипсис. На мен ми навя илюзии с "Постоянство на възприетието" на Джон Варли, което без съмнение е по-хубаво, но и този филм става. Юън Макгрегър е добър.

      IMDB
      A strong toun Rodez hit is,
      The Castell is strong and fair I wis...


      блог за средновековна балканска история

      Comment


        The Rum Diary (2011)



        Слаб Джони Деп, освен за най-крайните му фенове (има ги много, така че може да е спокоен), но пък много силен Бенисио дел Торо. Филмчето си струва гледането, можеш да извлечеш много поуки от него. Атмосферата на 60-те е пресъздадена прекрасно, а също и "отвъдморската" територия на САЩ Пуерто Рико - не че съм бил там, но така си го представям. Личи си почерка на автора на "Страх и омраза в Лас Вегас", само че това филмче е нещо като "спокойна" предистория на "дивашките" години между 1966 и 71/2.

        IMDB
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          За втория "Шерлок" мнението ми се припокрива 100% с това на 1951. Филмът е някак си хаотичен, разбъркан, не се спира достатъчно на нито един персонаж, те идват и си заминават... а кончината на Рейчъл Макадамс в първите 10 минути също ме потресе и се надявах до самия край тя да "възкръсне" някак си, но уви.




          Новата екранизация на безсмъртния роман изненадващо ми допадна. Номерът е да не се взема насериозно и да не се очаква плътно придържане към книгата. Костюмите, замъците и дирижаблите бяха великолепни, ако ще и бутафорни. Целият актьорски състав очеизвадно си правеше майтап с образите, единствено ме подразни прекалено явното копиране на стилистиката на гореспоменатия Шерлок/Гай Ричи - максимална детайлност, забавен кадър на бойните сцени и т.н. Освен това Кристофър Валц можеше да изиграе един доста по-противен Ришельо - тук съм малко разочарован. Микелсен/Рошфор беше на ниво за сметка на това.
          Както в един друг форум спорих относно последната екранизация на "Островът на съкровищата", след като една книга е екранизирана вече толкова много пъти, трябва да се вкара някакъв нов елемент, за да има въобще смисъл цялото начинание - макар и това да вбесява литературните пуритани-консерватори. Иначе се получава просто римейк.



          Кой спомена Оскар за женска роля? Аз залагам на Кийра - страхотна е. А Винсент Касел както обикновенно играе перверзник.
          Last edited by Dinain; 05-02-2012, 18:08.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Dinain написа Виж мнение
            Кой спомена Оскар за женска роля? Аз залагам на Кийра - страхотна е. А Винсент Касел както обикновенно играе первезник.
            Отдавна се каня да го гледам, доста хубави неща се пишат по ревютата. За съжаление Кийра Найтли не е номинирана.

            Best actress in a leading role:

            Glenn Close, Albert Nobbs
            Viola Davis, The Help
            Rooney Mara, The Girl with the Dragon Tattoo
            Meryl Streep, The Iron Lady
            Michelle Williams, My Week with Marilyn

            Говори се, че академиците недолюбват Фройд.

            Comment


              Много жалко.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Преди малко гледах филма. Лично мнение - добър е, но не достатъчно. Кийра Найтли преиграва, не хваща добре неврозата, наистина не е за оскар. Може би съм пристрастен заради отколешното си увлечение по психоанализата, но мисля, че оценката в IMDB е обективна - около 6-7 от 10.

                Comment




                  The Hunter
                  Ловецът

                  Въз основа на прочутия роман на Джулия Лий, "Ловецът" е мощна психологическа драма, която разказва историята на Мартин (Уилям Дефо), наемник, изпратен от Европа от мистериозна биотехнологична компания, в тасманийската пустош на драматичен лов за последния тасманийски тигър

                  Войната е лека за зрителите...

                  Comment


                    Втория Шерлок си е доста забавен филм. По средата леко доскучава, но в края става наистина добър. Героят на Мориарти е един от най–добрите елементи във филма и конфликтът между него и протагониста, както е представен от Гай Ричи е адски преглеждаем. Бих казал, колкото Криминале.

                    Нямам представа кой актъор кого играе и не ми пука.

                    П.п. Не съм особено запознат с литературния Шерлок Холмс. Чувствайте се свободни да хейтвате

                    Comment


                      Ще трябва да се съглася с Dinain за "Тримата мускетари".
                      Филмът върви много добре на "изключен" мозък. Дозата здрава самоирония, която бяха вложели в повечето образи беше на място, дори ако бяха сложили още, щеше да стане още по-добре. Дирижаблите бяха здрави, но адски трудно преглътвам Мила Йовович. Супер изтъркан образ е като актриса, а и няма нищо "фатално и женствено" в нея...

                      Между другото, като си говорим за екранизации на Шерлок Хоумс, може би сериала на BBC "Sherlock" е май най-доброто правено някога. Наскоро изгледах всичките шест серии излезли до сега и трябва да кажа, че съм абсолютно възхитен. Направо не е за вярване как са успели да вкарат класическите истории в съвремието, като хем да не са изтъркани, хем да изглеждат достоверно. А Бенедикт Къмбърбач в ролята на Шерлок е (да ме прощава господ) по-добър с поне 20% от Робърт Дауни Джуниър!
                      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                      Comment


                        Робърт Дауни е едим съвсем друг тип "Шерлок" - като стана дума за екранизации. И на мен ми хареса сериала на BBC, но той няма нищо общо с филмите на Гай Ричи.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          М`да, сериалът на ББС за "съвременния" Холмс и на мен много ми допадна. Рядко ми се случва да гледам нещо дотолкова добре осъвременено .
                          Що се отнася до Холмсовете на Ричи, според мен, трябва да се гледат без всякаква връзка с литературния първообраз, просто като някакъв тип движещи се екшън-картинки (т.е. съвпадението на имената е чисто случайно ) и тогава се възприемат съвсем добре. Същото, предполагам, ще важи и за екранизацията на "Тримата мускетари", за която говорите (още не съм я гледал).

                          Comment


                            Haywire (2011)





                            Много се кефя на Джина Карано и реших да погледна дебюта и в голямото кино. Останах приятно изненадан. Самата тя игра добре. Около нея имаше страхотен каст, който чудесно я подкрепяше в играта. Самият филм е семпъл във всяко отношение и рязко се отличава от околните заглавия. Може би с това спечели сърцата на зрителите и критиците, а и боксофиса върви добре. Бюджетът е 23 милиона долара.

                            Comment


                              My Week with Marilyn (2011)




                              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                              Голям филм. Тая година ще остане в историята с женските роли. Шансовете за оскар на Руни Мара драстично намаляха

                              Comment


                                The Grey - реалистичен до ужас! Но края ме изкефи.
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X