Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Присъединявам се. Троновете са смислено начинание определено. Струва ми се освен това, че двете споменати продукции няма на базата на какво да се сравняват, поне стилистично и съдържателно. Троновете представя доста непосредствено и диво една, хм, сеньорно-васална атмосфера, аз поне не мога да се сетя за друг филмов опит, така концентриран тъкмо в тази посока (разбира се, може пропуска да е у мен). Властелинът, филмът, пък набляга на епичността, тъй че съвсем друга ми се ми се струва атмосферата ("феодалният момент" бе загатнат само, когато се събираха рохимирите, за разлика от книгата, в която има и други такива моменти - например, описанието на дружините в битката при Пелинорските поля - но пак е само орнаментална подробност), а и в него, както в литературния първоизточник, има ясно очертана морална опозиция (това нещо в Троновете е нарочно много по-размито, което прави пристрастията към персонажите въпрос единствено на пристрастия).

    Най-хубавото при Властелинът е, че книгата, поне при мен, си запази независимо от филма внушение (Песен за огън и лед не съм я чел, дилетант съм в жанра фентъзи).
    sigpic

    Sword song and horn sound

    Comment


      [QUOTE=Dinain;Чудесен филм от братята Коен.

      QUOTE]

      А оригиналът с бай Джон Уейн ?

      Comment


        Тези дни обърнах малко внимание на югославския режисьор Душан Макавеев. Творчеството му е свързано с коментар на социалистическото общество по един, хмм, специфичен начин. Долните два филма не се препоръчват на лица под 18 години.

        WR: Mysteries of the Organism (1971)






        Sweet Movie (1974)






        Лентите са доста агресивни, но според мен заслужават висока оценка.

        Освен това, ето едно добро ревю на GoT, много прецизно и обективно.

        Comment


          Secondhand Lions (2003)

          Доста добро филмче, с повече от един смисъл, а и вероятно всеки ще види вътре различни неща. Тук го даваха с името "Уморените лъвове" и определението "комедия", което, меко казано, е много далеч от истината.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            Hesher (2010)






            Свежа, оригинална драма.

            Comment


              Тия дни си говорихме с Империал за този филм:
              messire Woland написа
              Или филмът "Догма" (http://www.dogma-movie.com/) с Бен Афлек, Мат Деймън, Зелма Хайек и т.н.
              И се оказа, че е ставало дума за него на форума
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Terry Pratchett : Choosing To Die (2011)






                Преди известно време му откриха Алцхаймер и в този документален филм разглежда проблема с евтаназията. Има доста тежки сцени.

                Comment


                  The Prestige
                  Law abiding citizen

                  Comment


                    Fast Five (2011)






                    Дебилен, разбира се... но много-много див екшън

                    Comment


                      Attack the block
                      http://zamunda.net/details.php?id=277705&hit=1

                      Много готин - лондонски гето-тинейджъри, срещу извънземни. От продуцентите на Shaun of the dead, за който това говори нещо. Майтап, екшън, малко драма и интересни асоциации със скорошните английски "бунтове".
                      Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                      Comment


                        Оня ден го гледах - средна работа. Веселяшки де Ако се интересуваш от подобни социални драми без комедийния елемент, гледай Fish Tank (2009). Не е лош.




                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          Ако се интересуваш от подобни социални драми без комедийния елемент, гледай Fish Tank (2009). Не е лош.

                          Да, филмчето е готино
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            Вчера си свалих едно филмче, което съм пропуснал навремето - "Himalaya" (има го в "Замунда"-та). Много е добро, направо етнографско що се отнася до подробностите и общото усещане, на фона на страшно красива природа (много добре заснета за моя вкус поне). И една съвсем проста и достатъчно универсална история, добре разказана. Бих го сравнил с "Ofelas", макар че историята е различна.

                            Comment


                              Преди време излезе един сходен като визия, пак френски "Loup"
                              Изглежда има цяло подобно течение в съвременното френско кино.
                              Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                              Comment


                                Някой знае ли кога излиза 2-ят сезон на Игра на тронове и дали така ще се казва?Може би ще сложат името от 2-та книга.Доста ми харесва ,че РЕЖИСЬОРИТЕ спазват сюжета точно по книгата,а няма своеволия.Които сме виждали в доста филми правени по книги.С нетърпение очаквам вторият сезон.

                                Comment

                                Working...
                                X