Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Aз лично очаквам с нетърпение това:


    Comment






      Бруклинските стражи

      Ричард Гиър,Уесли Снайпс,Лили Тейлър,Елън Баркън,Итън Хоук,Дон Чедъл и др.

      Режисьорът на един от най-култовите филми за изминалото десетилетие („Тренировъчен Ден”), Антоан Фукуа, се завръща в същия жанр – екшън драма, изглеждаща повече от зашеметяващо.
      Войната е лека за зрителите...

      Comment


        Into the wild, Life is beautiful, Before Sunrise,Forest Gump уникални филми

        Comment


          В "Замунда" попаднах на нещо невероятно. Гледаше ми се фантастика, порових в каталога и попаднах на "Пътят/The Road" от 2009. В главната роля е Виго Мортенсен (затова си го изтеглих), участват още Робърт Дювал и Чарлийз Терон от по-известните имена. Филмът е по едноименен роман на Кормак МакКарти. Не знам превеждан ли е у нас и ако да, под какво заглавие.

          Нищо няма да обяснявам, останах адски изненадан. Просто изгледайте филма. Още ми виси ченето. Има филми, дето накрая и надписите им четеш, и не спираш плеъра докато не се извърти музиката.



          За освежаване ще си пусна "Лудия Макс"
          Луд на шарено се радва - цивилен блог

          Comment


            Чак пък невероятно. Мен филмът единствено ме подтисна, нищо невероятно не видях там.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Книгата на Кормак МакКарти е преведена у нас и е със същото име - ''Пътят''; не съм я чела още, но чувам хубави неща за нея. Определят я като ''тъжния шедьовър'' и е в жанра на пост-апокалиптичната литература...

              Comment


                Всеки с частната си преценка. Определено моят филм. Детето малко дразни на моменти, но бай Виго трепе рибата с лопата. Шапка му свалям на тоя човек. Няма такъв актьор. Още на "Алатристе" удрях шумно и почтително глава в пода на киносалона, а сега вече директно пробивам пода с чело.

                Това е за мене холивудското Тримурти - Виго, Кейт Бланшет и Лиъм Нийсън. Асоциирани членове - Леонардо Ди Каприо (откак надебеля и погрозня взе да ми харесва), Брад Пит (особено в "Копилетата") и Ръсел Кроу (който си е народно момче по мой вкус). Но Виго просто е голям.
                Луд на шарено се радва - цивилен блог

                Comment


                  Руския "Воина",сръбския "Зона Замфирова" и щатския "Леон" са ми не само част от любимите заглавия , но и пример за това как нискобюджетни продукции отвяват като охлюви някави мастодонти като "Троя" и "Титаник"(някои да каже на Селин да спре да вие-лотката потъна!!!):boogie1qw "Мисия лондон" е деиствително първата българска продукция от много години която си заслужава да се гледа и при това с удоволствие-много интересна интерпретация на "Бай Ганйо" от А.Константинов.Хубавото е че ако продължават в същия дух-създатели те му могат да направят стоиностна трилогия
                  Last edited by kantega; 02-06-2010, 08:27.

                  Comment


                    Eто този абсолютен шедьовър:
                    Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                    Показва кой е културния лидер на Балканите в първите години на 21 век.

                    Comment


                      мдааа!! абсолютно си прав! и това за нас не говори добре-държава с която като манталитет и мислане на населението сме единтични,държава която беше във воина 10години и която живееше в хипер инфлация 20години,държава която се разпокъса и загуби територии и пазари-е по близо до държавноста и междонарадното си утвърждаване като лидер в региона от нас които сме и в европеиския съюз:next_verysad2:жалко за нас! Верно че сърбите създадоха чалгата-ама и тя стана международно достояние(наще чалгаджии я изкопираха) но и през тези 20 години спретнаха и шедйоври като "Ъндърграунд"

                      Comment


                        Темата е дълга и странична, но сръбката интелигенция никога не е търпяла такава държавна намеса, каквато тука.

                        Comment


                          kantega написа Виж мнение
                          "Мисия лондон" е деиствително първата българска продукция от много години която си заслужава да се гледа и при това с удоволствие-
                          "Дзифт" е по-добрият от двата.
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                            Hail Michael Douglas

                            Comment


                              И аз го чакам
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Лека неангажираща комедия на тема "джихад".

                                Four Lions (2010)



                                Comment

                                Working...
                                X