Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    D9 - чудесен, цялата историята на сегрегацията и апартейда (не само като историческо, а и като психично явление) в едно.

    Comment


      Най-добрият sci-fi филм на годината. Може би на десетилетието...?
      Разбира се, това е въпрос на вкус. Но на мен ми се видя твърде банален и не особено интересен. Погледнато като научно-фантастичен - просото не става, твърде много недоглеждания, противоречия, въобще, с нищо не се откроява от всичкия боклук, който излиза в този жанр. Впрочем, като "най-голям фантастичен филм" може да се обявява вероятно ако се гледа в сравнение с останалите неща, излизащи под този етикет - едно от друго по-бездарни. Но не мисля, че има чак такава разлика.
      Виж, ако го погледнем в перспективата на Чичо Томовата колиба (както е споменал кало), т.е. като своеобразна илюстрация на едно социално явление - става. Познатата стара приказка, този път облечена в различни дрешки. Но същото може да се направи и без цялата фантастична дреха, която е повече или по-малко излишна (е, може би е оправдана, ако се е търсел начин "посланието" да се облече в подходящи одежди, така че да е популярно).
      А като се замисля, все пак идеята има някакъв потенциал, ако предположим, че бъде направена както трябва. Но така или иначе, киното (във всеки случай, игралното), явно не става за добра научна фантастика (то тя така или иначе е малцинство и като литература, но в киното съвсем отсъства).

      Comment


        Аз пък се оглеждам за Moon. Някой с мнение?
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment




          Някакви впечатления? Току-що гледах "The Great Buck Howard" (правя си филмов маратон с Джон Малкович) и останах доста разочарован.

          Comment


            последното, което гледах беше дъ информант, но не ме грабна
            иначе може би a serious man

            Comment






              Рекламираха го като "Новият Alien". Е, не е, но е в добрия стар стил на Event Horizon (1997) и Supernova (2000). За съжаление рядко излизат такива филми.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Le frère du guerrier (2002)






                Много добра средновековна атмсфера. Гледах го с удоволствие.

                P.S. Има и арбалет

                Comment


                  Midnight Express (1978)






                  На места леко провлачва, но като цяло е екстра.

                  Comment


                    Да, Оливър Стоун си е Оливър Стоун. Само не мога да си обясня тази ненавист към турците във филма, чак се наложило после публично да се извинява на турския народ.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Струва ми се, че това е чисто режисьорско решение в интерес на атмосферата. Автора нещо не бил доволен, обаче според мен се е получило много сполучливо. Дето викаш - майстори са го пипнали.

                      Comment


                        Dinain написа Виж мнение
                        Да, Оливър Стоун си е Оливър Стоун. Само не мога да си обясня тази ненавист към турците във филма, чак се наложило после публично да се извинява на турския народ.
                        И Алън Паркър би трябвало да се извини. Филма има съществени разлики със спомените на Уилям Хейс, които бяха публикувани в сп. "Съвременник" в края на 80-тте (явно покрай втория наш възродителен процес). Особено драстичните сцени просто са художествена измислица, а филма е остро критикуван от самия Уилям Хейс..

                        С две думи, прекаляват г-дата Стоун и Паркър. И няма да им е за последен път.

                        Comment




                          Жан Клод и Долф се завръщат след почти 20 години Не говоря за сценарий и такива неща, но бойните сцени къртят миФки - буквално.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Orphan (2009)






                            Хубав, качествен филм.

                            Comment




                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Този го изпуснах, докато го даваха по кината. Като излезе на двд ще го гледам.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X