Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Извинявам се за неграмотноста, ама....как се сваля от този сайт?
    От кой сайт?

    Comment


      valo написа Виж мнение
      Извинявам се за неграмотноста, ама....как се сваля от този сайт?
      Ако имаш предвид imdb, оттам не се сваля - той е база данни за филми и актьори.

      It's a Wonderful Life, 1946 - 8.6/10, аз му давам даже 9. Оттук.
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        още нещо на Кроненбърг, което не е било обсъждано или препоръчвано- сърчнах, не намерих...

        A History of Violence
        Трол по списък.

        Comment


          Watchmen



          Добър е, даже много добър. Почти толкова добър, колкото графичната новeла.
          Филма е пълен с разни шегички, които публиката в киносалона май не схващаше. Всеки път като се появяваше Никсън ме напушваше на смях, но когато дойде и Кисинджър не се сдържах .

          Графичната новела е за задължително четене. Има я в арената - http://www.arenabg.com/details.php?i...d89d84f6994f04
          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

          Comment




            Двама комшии се съдят - израелският министър на отбраната ws палестинска вдовица. Още един добър филм.
            Truth will save the world

            Comment


              Ааа, на тебе след Christiane F вече не ти вярвам
              Снощи гледах Gran Torino и много ми хареса. Превъзходна игра на Истууд. Номера с хващачката и телефона просто ме взриви

              Comment


                Кухулин написа Виж мнение
                Ааа, на тебе след Christiane F вече не ти вярвам
                За него предупредих, че има доста тежки моменти.
                "Лиминовото дръвче" е по-лек.
                Truth will save the world

                Comment




                  "Товар 200"

                  Резюмето: Товар 200” е военен термин, който означава товара от трупове, изпращани в родината след войната. Товар 200 е 11-ият филм на Алексей Балабанов. Филм за смъртта на тоталитаризма в една страна – на прага на 1984 г., в навечерието на Перестройката, когато животът тъне в най-дълбок мрак... С този филм Балабанов обещава да обясни всичко за себе си, за страната си и героите си по-директно, отколкото в предишните си филми.

                  СССР, 1984 г. Краят на Съветската ера. Провинциален град. След като отива на дискотека, дъщерята на секретаря на районния комитет на Комунистическата партия изчезва. Няма свидетели. Не са открити заподозрени. Същата вечер в къща в покрайнините на града е извършено брутално убийство. Обвиняем е собственикът на къщата. И двете разследвания са възложени на капитана от милицията Журов...

                  „Идеята да направя този филм ми дойде преди около 10 години – през 1995 или 1996 г. Но сценария написах едва преди година. Тогава му дойде времето. Вярвам, че съм избрал точния момент да направя този филм. Товар 200 е просто филм за 1984 г. както я помня, както си я представям и виждам. Исках да направя потресаващ филм за края на Съветския съюз и го сторих... Част от случващото се са мои преживявания, друга е базирана на истории, които са ми разказвали. Така си спомням онова време.”

                  Алексей Балабанов

                  ---------

                  Ако трябва да напиша нещо собствено за филма, бих акцентирал на факта, че този филм се помни. Попаднах на него съвсем, съвсем случайно преди сигурно около година време и дори още се чудя как го изгледах докрай. Без значение какво - този филм прави впечатление. Бих го предложил на форумната общественост и по-рано, но бях забравил името. Както често се случва обаче, научих го също толкова случайно и от най-неподозираното място. Няма да ви желая приятно гледане, просто защото то не може да бъде такова.

                  Comment




                    Втората част според мен е по-конструктивна и съдържателна.

                    Comment


                      skycycle написа Виж мнение
                      звучи банално и изтъркано, но все пак - Боен Клуб, Две Димящи Дула, Гепи, Американска История Х, Кръстникът... списъкът е твърде дълъг

                      пиши и мен в тази поредица Общо взето IMDB не греши

                      Comment


                        Коцето написа Виж мнение


                        "Товар 200"

                        Резюмето: Товар 200” е военен термин, който означава товара от трупове, изпращани в родината след войната. Товар 200 е 11-ият филм на Алексей Балабанов. Филм за смъртта на тоталитаризма в една страна – на прага на 1984 г., в навечерието на Перестройката, когато животът тъне в най-дълбок мрак... С този филм Балабанов обещава да обясни всичко за себе си, за страната си и героите си по-директно, отколкото в предишните си филми.

                        СССР, 1984 г. Краят на Съветската ера. Провинциален град. След като отива на дискотека, дъщерята на секретаря на районния комитет на Комунистическата партия изчезва. Няма свидетели. Не са открити заподозрени. Същата вечер в къща в покрайнините на града е извършено брутално убийство. Обвиняем е собственикът на къщата. И двете разследвания са възложени на капитана от милицията Журов...

                        „Идеята да направя този филм ми дойде преди около 10 години – през 1995 или 1996 г. Но сценария написах едва преди година. Тогава му дойде времето. Вярвам, че съм избрал точния момент да направя този филм. Товар 200 е просто филм за 1984 г. както я помня, както си я представям и виждам. Исках да направя потресаващ филм за края на Съветския съюз и го сторих... Част от случващото се са мои преживявания, друга е базирана на истории, които са ми разказвали. Така си спомням онова време.”

                        Алексей Балабанов

                        ---------

                        Ако трябва да напиша нещо собствено за филма, бих акцентирал на факта, че този филм се помни. Попаднах на него съвсем, съвсем случайно преди сигурно около година време и дори още се чудя как го изгледах докрай. Без значение какво - този филм прави впечатление. Бих го предложил на форумната общественост и по-рано, но бях забравил името. Както често се случва обаче, научих го също толкова случайно и от най-неподозираното място. Няма да ви желая приятно гледане, просто защото то не може да бъде такова.
                        Гледах го по ТВ1000 много е сериозен направо ме разби....

                        Comment



                          Една приятна и развлекателна черна комедия.
                          Truth will save the world

                          Comment


                            http://www.imdb.com/title/tt0094746/



                            страхотна роля на Кристофън Уокън ... а и филъмт е някак различен от клишето казармена подготовка...
                            Трол по списък.

                            Comment


                              Един филм без думи: Baraca (Тук, на вълна релакс, да отбележа и едно аудио, обаче внимавайте, много успиват. )
                              И още един филм, където субтитрите няма да ви липсват особено: Once (8.1 на imdb)
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment

                              Working...
                              X