Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Бендамин Копчето беше най-депресивния филм, който съм гледал от доста време.


    Не е лош.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      слаб ако го гледате като кино
      добър ако го гледате като поредния коледен боксофис блокблогбъстър.
      принципно не е зле да се види въпреки че е въздълъг. нали е огледалната противоположност на форест дъмб
      всъщност както и да е.

      Comment


        WALL-E излезе ли в Б-я?
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          Излезна.

          А за хубави филми гледайте:"Сибирския Бръснар" (стана любимия ми филм след като го гледах)
          IN VINO VERITAS !!!

          Comment


            Въпрос на вкус, на мен "Сибирски бръснар" не ми допадна кой знае колко. Михалков правеше по-добре филми по съветско време, според мен. "Пет вечери", да речем, "Няколко дни от живота на Обломов", "Незавършена пиеса за механично пиано" (този ми е любим, заедно с "Пет вечери"), "Свой сред чужди, чужд сред свой", ако щеш е добре заснет и направен филм.

            WALL-E е излезе по кината преди известно време - разбира се, аз го гледах вкъщи покрай дъщеря ми (то не че имаше кой знае колко за превеждане/обясняване). Допадна ми, добре е направен и за деца е идеален.

            Igor не го бях чувал, но звучи като нещо, което може да се гледа, та ще го потърся.

            Comment


              ИМХО Сибирският бръснар е най-слабото нещо, правено от Михалков, но пък комерсиализмът изисква жертви.
              Уол-И завършва с прекрасна песен на Питър Гейбриъл.

              Comment


                Уол-И завършва с прекрасна песен на Питър Гейбриъл.
                Да, така е, на мен най-много (стилистично) ми допаднаха песента и картинките в края.

                За "Бръснаря..." съм съгласен - "Уморени от слънцето" бе значително по-добре. Дори и този иначе добър (според мен) актьор - Олег МЕншиков, - там бе използван доста зле.

                Comment


                  gollum написа Виж мнение
                  за деца е идеален

                  Е добре. За мен е най-добрата анимация, правена досега изобщо.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Аз по отношение на анимацията (мисля сме го обсъждали) съм малко или много дете, с други думи, гледам много и вкусовете ми са доста широки. Предполагам, че имаш предвид в техническо отношение най-добрата? Много добра е не само в това, разбира се, но в други отношения аз други филмчета предпочитам (говорим за анимация). В тая връзка, наскоро ми попадна едно късометражно филмче - "Nine", от 2004, което е много добро.

                    Comment


                      Final Fantasy VII Advent Children



                      WALL-E е страшно добър филм, но според мен това е по-добро. Също и следващото.

                      Grave of the Fireflies



                      Японците някак успяват да напипат нишки, които в останалите школи ми се струват недостижими.

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Final Fantasy VII Advent Children

                        WALL-E е страшно добър филм, но според мен това е по-добро.
                        Не мога да се съглася. На мен лично ми беше скучен и неоригинален. Гледал съм доста японска анимация, екплоатират се все едни и същи теми, омръзва.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment




                          Съвсем леки и приятни филми

                          Comment


                            Ще гледам и някой друг на Михалков и пак ще си кажа мнението
                            мерси за съвета
                            а за "How to lose friends..." имам положително мнение
                            Вчера го гледах и на последните 10 мин щях да падна от смях.
                            IN VINO VERITAS !!!

                            Comment


                              За първия филм ще се съглася напълно с Империал - страшно слаб, на практика отсъстващ като сюжет, логика или свързаност. Вероятно чисто технически не е зле - не съм специалист, за да преценя, но е неинтересен, скучен / предсказуем, а и стилистично - слаба работа. И аз смятам, че имам поглед върху японската анимационна школа, та ще се съглася отново с Империал - за нея са характерни предсказуемост, шаблонност, повторяемост и прочие неща. Ако ес погледне откъм сюжет, история, свързаност и логика: почти всичко е много зле, на парктика често тези елементи отсъстват или са крайно шаблонни. Същото важи за героите. Ако има някаква оригиналност, то тя се отнася до стилистиката и изображението, но, разбира се, и там нещата се повтарят до безобразие, т.е. се щамповат. Но ако трябва да сме честни: това повече или по-малко важи за всяка една национална школа и не само в анимацията. Просто в случая с японската става въпрос за едно много добре развита индустрия, която бълва огромно количество масова конвейерна продукция без художестевни достойнства или особени качества. Т.е. находката бързо и лесно се превръща в повторяема щампа. Разбира се, точно индустриалността и относително ниската стойност позволяват много експериментиране (макар като страничен поток), което пък означава и от време на време находки.
                              Всичко това не означава, че няма и отделни шедьоври - както в пълнометражната, така и в серийната анимация. "Гробището за светулки" е едно от тях, макар че този филм няма много общо с основния поток, а и с по-голямата част от японската анимация (врочем аз много харесвам и другите филми на Такахата, окито съм гледал). Аз бих добавил тук кажи-речи всичко на Миазаки (анимациите на Ghibli, които съм гледал, а "Гробището..." също е тяхно) е доста добро и донякъде различно. Ако говорим за чисто детски филм - "My Neighbor Totoro" - според мен, е ненадминат. И това е малка част от много добри анимации. Но такива ще се намерят вероятно във всяка национална анимация. Въпреки че много харесах "WALL-E", не мисля, че е чак толкова добър. Макар че е трудно да се сравнява.
                              А и вероятно такъв разговор, ако въобще има място в този форум, е за самостоятелна тема.

                              Comment


                                Като стана дума за аниме, ето една игрална версия. За съжаление бюджетът не е много висок и на места си личи.



                                Chanbara Beauty
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X