Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts



    това изгледах за пореден път в последните три дни. голем е тоя пич.

    Comment






      Това гледах на кино вчера и ми хареса доста. Абстрахирайте се от постера, това не е плосък антитерористичен екшън. Всъщност не е много екшън. Запознатите ще открият по-задълбочено послание от привидно подобните му "Кралството" и "Сириана" - американците не ги разбират близкоизточните нрави много-много. Незапознатите ще заклеймят филма като "холивудска боза"
      Last edited by Dinain; 06-12-2008, 16:41.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Да убиеш присмехулник
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          C'etait Un Rendezvous
          (препоръчва се разбира се да се цъкне "watch in hiqh quality")

          This is possibly the greatest nine minutes ever captured on film!

          Terrifying yet absolutely compulsive - this exhilarating and now lengendary drive with its surprise ending through beautiful 70s Paris has been shrouded in myths since its first release.

          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            Ако харесвате комедии, ако харесвате комедии със Стив Мартин, ако харесвате комедии със Стив Мартин, Чеви Чейс и др. подобни образи и имате няколко свободни часа, то може би имаме нещичко за вас. Предлагаме на вашето внимание:

            От мошеник нагоре

            и

            Тримата амигос

            Ако тез писания ви проличат на треторазредна реклама (на застраховка "Гражданска отговорност" примерно), то вината не е моя. Просто гледате много ТВ...

            Наистина - вижте филмите, струват си! И весело посрещане на новата година!

            Comment






              Засега държи 8.8/10. Току що го гледах филма, става. Мариса Томей още повече. Някой да сподели впечатления?

              А това ако може някой да ми го намери, черпя:


              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Dinain написа Виж мнение

                А това ако може някой да ми го намери, черпя:


                http://www.imdb.com/title/tt1185616/
                Цък - обаче чети в коментарите, да не би някое да е fake

                Аз пък днес налетях на ето това заглавие - но няма seed.
                Ако ви попадне, дайте го насам, че ми стана любопитно. Както пише на официалната страница, филма е преправян - с добавени кадри с американци - и прожектиран като холивудски. А в някакъв форум пишеше, че бил закупен в 28 страни и че Лукас се консултирал с автора преди Episode IV - толкоз били извънземни венерианските му пейзажи (като за тях години и никаквия бюджет).
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  The Wrestler е страхотен. Факт.

                  Могад а ти намеря само саундтрака на Waltz with Bashir

                  Comment


                    Да, The Wrestler и на мен ми хареса. Мики Рурк се завръща! Нещо напомня "Роки Балбоа" и Сталоун. А и историята на Ранди "Рам" някак си се преплита с тази на самия Рурк - изгряваща звезда през 80-те, падеж през следващите 20 години... а Мариса Томей е на 44 години!

                    "Башир" мисля че го намерих в линковете на pnp5q. Благодаря!
                    --------------





                    Явно през 21-и век ще излиза по един добър уестърн на всеки 5 години. Ед Харис, Виго Мортенсен и Джереми Айрънс могат напълно да се сравняват с Робърт Дювал и Кевин Костнър в Open Range (2003). Както и с Клинт Уестууд, Морган Фрийман и Джийн Хекман в Unforgiven (1992).
                    Last edited by Dinain; 01-01-2009, 10:19.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Въпреки симпатиите ми към двамата, филмът ми беше скучноват. имаше своите моменти, но като цяло не ме грабна.

                      Comment


                        pnp5q, всичките торенти на waltz with bashir се оказаха фейкове....
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Dinain написа Виж мнение
                          pnp5q, всичките торенти на waltz with bashir се оказаха фейкове....
                          Съжалявам. Това е някаква тенденция през последните година-две. Възможно е да се появи по-късно - ако не забравиш да потърсиш. Сайта е мулти-търсачка и ако има нещо читаво из по-популярните сайтове от сорта, го намира. Health-информацията му също е общо взето актуална, коментарите - и те. Говоря от опит.

                          P.S. ЧНГ!!!
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Двадесет и едно

                            Comment


                              Poor Boy's Game



                              Току що го гледах - много добър.
                              Recalibrating my lack of faith in humanity...

                              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                              Comment


                                The Curious Case of Benjamin Button

                                Comment

                                Working...
                                X