Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ето една интересна класация на филми, на която попаднах в нета:

    AFI: 100-те най-добри филми за всички времена в 10 жанра



    Американският институт по кинематография (American Film Institute; AFI) обяви класацията си за 100-те филми на всички времена, разпределени в 10-те най-популярни жанрове на киното – от уестърни, през роментични комедии, до анимационни филми, предава Associeted Press. Сред избраните от критици, актьори и режисьори филми са шедьоври като “Светлините на града” на Чарли Чаплин, “Световъртеж” на Хичкок, “Кръстникът” на Копола и др....

    Comment


      Внимание! Става дума за женски филм.



      Caramel (2007)

      A romantic comedy centered on the daily lives of five Lebanese women living in Beirut.Layal (Nadine Labaki) works in a beauty salon in Beirut along with 3 other women. Each one has a problem: Layal has a relationship with a married man, Nisrine (Yasmine Al Masri) who is no more a virgin, will soon be married, Rima (Joanna Moukarzel) is lesbian and Jamal (Gisèle Aouad) is worried about getting old. Rose (Sihame Haddad), a tailor with a shop next to the salon, is an old lady who devoted her life to take care of her older sister, have found her first love.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Това, както е представено, дори аз изпитвам вътрешна съпротива да го гледам. Но щом казваш, че е добър филм не на историческа тематика - може и да пробвам.
        Гледах един тинейджърски филм - Juno. Не знам дали на някой тинейджър той би му харесал. Може би и с женските филми е така.

        Comment


          Хана написа Виж мнение
          Това, както е представено, дори аз изпитвам вътрешна съпротива да го гледам. Но щом казваш, че е добър филм не на историческа тематика - може и да пробвам.
          Гледах един тинейджърски филм - Juno. Не знам дали на някой тинейджър той би му харесал. Може би и с женските филми е така.
          Btw Не съм тийнейджър ама Juno и на мен не ми хареса. Не знам за какво му дадоха "Оскар".
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment


            Хана написа
            Но щом казваш, че е добър филм не на историческа тематика
            Не е исторически никак. Въобще един от редките филми от региона, които не се занимават с политика, религия и прочие. Интересен ми беше, пък и научих какви приложения има карамелът А, и комедия не е много.
            А Джуно и аз не харесах, даже ме подразни. Оскарът не знам за какво е.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              "The best of time"



              Уникална комедия. Пуснах преди време поръчка в Замундата, ама нещо се бавят. Класика, откъдето и да го погледнеш

              Comment


                Chaos Theory (2007) ми хареса много. Предполагам е най-близо до определението "хубав семеен филм", макар че накрая е и по-сериозен.
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  филм демонстриращ типично британско чувство за хумор. Ето така се прави пародия- интелигентно, без да се взимаш насериозно и талантливо... Избягват се клишетата на американските бозици "Страшен филм" и подобните тийн клонинги... ето и заглавието

                  Shaun of the Dead

                  Трол по списък.

                  Comment


                    Desperado написа Виж мнение
                    филм демонстриращ типично британско чувство за хумор. Ето така се прави пародия- интелигентно, без да се взимаш насериозно и талантливо... Избягват се клишетата на американските бозици "Страшен филм" и подобните тийн клонинги... ето и заглавието

                    Shaun of the Dead

                    Simon Pegg (Shaun) играе и в Hot Fuzz.
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Предполагам, че тук има почитатели на "The Dark Knight" и Heath Ledger Аз предполагам, че ще има поне две номинации и може би Оскари - за Джокера и за сценарий
                      Не 7, а 77 пъти по 7...

                      http://www.mathematicalanthropology.org/

                      Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                      Comment


                        Ще има много номинации за филм, за режисьор, главна и поддържаща мъжка, кинематография, ефекти, музика бла бла и дрън дрън. Съмнявам се, че ще вземе някоя от важните. Има някаква интрига за режисьор ако годината е слаба. Моите почитания към Кристофър Нолън, но ще е неприятно стечение на обстоятелствата и недоразумение, ако той бъде свързван с Черният рицар вместо с Мементо, Following и Престижът. Говоренето за наградите на академията особено когато основните претенденти не са излезли е хипотетично и самоцелно.

                        Comment


                          Не знам, аз лично го гледах 3 пъти досега на кино и не мога да му се наситя Образът на Джокера във филма е класическият образ на Дявола, така както го разбират не само Християните, доста по - различен от действията и подбудите на Джокера от 1989. На мен ми изглежда някаква смесица от Мефистофел и Локи
                          Не 7, а 77 пъти по 7...

                          http://www.mathematicalanthropology.org/

                          Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                          Comment


                            Darkas написа Виж мнение
                            Не знам, аз лично го гледах 3 пъти досега на кино и не мога да му се наситя Образът на Джокера във филма е класическият образ на Дявола, така както го разбират не само Християните, доста по - различен от действията и подбудите на Джокера от 1989. На мен ми изглежда някаква смесица от Мефистофел и Локи
                            Да сравняваш двете роли е като да сравняваш скарфейс на де палма и скарфейс на хауърд хоукс. /за втория съм чел, не съм го и гледал/
                            Те са толкова безкрайно различни, колкото и търсенията на режисьорите. хайде просто да се насладим на една страхотна игра без да търсим сравненията. Не знам какво имаш предвид под класически образ на дявола, доколкото има класически образ. Знам, че според доста вярващи, има рога, но това не е потвърдено отникъде, най-малко от ОЧЗ примерно. Трудно ми е да се съглася, че дяволът има общоприето превъпла/ъщение ))
                            със същия успех мога да кажа, че класическо е избраното от Мел Гибсън за Страстите.

                            Comment


                              Имах предвид психологическия образ на Дявола - начинът по който Джокера манипулира хората във филма, стремежът му да ги поквари, да ги корумпира, да извади най - лошото у тях наяве, умелото му използване на слабите им страни, за да обърне плановете им срещу тях.
                              Не 7, а 77 пъти по 7...

                              http://www.mathematicalanthropology.org/

                              Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                              Comment


                                Darkas написа Виж мнение
                                Имах предвид психологическия образ на Дявола - начинът по който Джокера манипулира хората във филма, стремежът му да ги поквари, да ги корумпира, да извади най - лошото у тях наяве, умелото му използване на слабите им страни, за да обърне плановете им срещу тях.
                                Не съм сигурен, че "психологически образ на дявола" е точното наименование. По-скоро са типични симптоми на маниакално-депресивна натура, без второто. Има една основна разлика между The Joker енд Дъ Девил - злото, чието олицетворение е The Joker е абсолютно. Ти виждаш и си имаш работа с един завършен злодей, а Дяволът все има произход доколкото на някой му се занимава да търси първопричините в Библията.

                                Comment

                                Working...
                                X