Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ето ти филма

    Comment


      Тазвечершната прожекция



      Самият филм е добър, макар че посланието му вече не върви. Не че не е "актуално" - в смисъл че проблемите, които повдига, са валидни и днес - но смятам, че съвременната публика е тотално претръпнала към такъв тип "разкрития" и съответно основният движещ елемент на филма днес просто не работи. На мен ми беше интересен именно от тази гледна точка, така де, от кино-социо-историческа гледна точка
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Имаше един филм, който преди време ми направи страшно впечатление - "Деца на рая". Ако го намерите някъде, ви го препоръчвам. Много истински филм...

        Comment


          Какъв е по националност филма и от коя година е? Че аз попаднах на два със заглавие, звучащо така, в IMDB - единият е френски от средата на четиридесетте, а другия финландски от 90-те. А сигурно има и други, които с повърхностно търсене не съм намерил.

          Comment


            Проблемът е, че го гледах преди доста време. Иначе е ирански филмът ( такива спомени и имах, но не бях много сигурен за точната държава ), Маджид Маджиди трябва да се казва режисьорът. Поне в една статия се пише, че е "негов". За годината нищо по- конкретно не намирам, но във всеки случай не е от новите. Ще те излъжа.

            Comment


              А да не е бил "Цветът на Рая"? Ето този. Е, не, трябва да е този. Аз съм го гледал, сега се сетих (по детето, което накрая тичаше - споминх си сцената, а покрай нея и филма).

              Comment


                Да, същият е. Какво впечатление остави у теб?

                Comment


                  Доста отдавна съм го гледал, така че не мога да кажа, че сега си го спомням добре. Но най-малкото го изгледах до края, т.е. намерил съм какво да харесам (филмите, които ме разочароват рядко ги доглеждам, освен ако нямам специална причина за това). Но доколкото си спомням беше сравнително обикновена житейска история, която на първо място ме заинтригува с това, че ми дава някакъв поглед към съвременен Иран, за когото нямам почти никакви познания (навремето четох "Шахиншахът", но то е повече за преди и по време на революцията; съвсем наскоро гледах "Персеполис", но също е различно). Самата история имаше нещо в нея, макар и да не бе точно "завладяваща". Но филмът не бе зле напарвен, разказът си течеше и общо взето ми допадна.
                  За художествените достойнства не мога да съдя - не разбирам от тези неща.

                  Comment


                    най-големия филм Е "ЦРНА МАЦА ,БЕЛ МЕТЕРОК"
                    или "черна котка бял котарак"
                    супер луд сръбски филм
                    скасах се да се смея
                    Last edited by kiosev; 25-03-2008, 13:58.
                    IN VINO VERITAS !!!

                    Comment


                      Моля, хайде да се пише по същество. Какво означава "най-големия"? От празни възторзи няма полза, ако ти е харесал, то пиши какво и защо. Така подхвърлено това изречение няма никаква информационна стойност за никого, освен за пишещия го, но тогава какъв смисъл има да се публикува.

                      Comment


                        Не знам по същество ли е, но от неисторическите филми на последния филм фест най-много си харесах "Абсурдистан".
                        Луд на шарено се радва - цивилен блог

                        Comment


                          Какво представлява той? В смисъл, две-три думи, ако може .

                          Comment


                            Руско-немска продукция, както разбрах. Участват артисти от още няколко страни, включително България. Действието се развива в изолирано кавказко село. Филмът е забавен, прилича малко на стария грузински "Не тъгувай" с Вахтанг Кикабидзе, ако си го гледал, а и на нашия "Чичовци", може би. Разбира се, има момче и момиче и те се обичат от малки. Разбира се, звездите им предначертават да бъдат заедно. Но за да стане това, момчето трябва да извърши подвиг, а именно - да докара вода до селото, защото останалите мъже са страшно мързеливи.
                            Във филма имаше много гегове и смешни наивни приказки, казани с адски сериозен тон. Направо си беше приказка. Смях се с глас, когато жените на сеото се наредиха пред кръчмата и започнаха да мятат тенджери и кофи по вратата. Мъжете се показаха и млладото момиче се изстъпи напред и изтърси лапидарното: "Нет воды - нет секс!" Да не говорим, че всички бяха толкова абсурдни фигури, че приличаха на "натурчиците", подбирани навремето от Фелини.
                            Луд на шарено се радва - цивилен блог

                            Comment


                              Добре звучи, ще си го потърся . "Не горюй" е много добър филм, навремето много му се кефех. Ако този се приближава до него, ще ми допадне.

                              ПП Под "говорене по същество" разбирам като се спомене името на някакъв филм, да се допълни и от някакви детайли, че човек да може поне да намери филма, а и да си състави някаква, ако ще и да е съвсем приблизителна, представа за него.

                              Comment


                                Извинете, да знаете случайно кой е прототипът на главните герои от филма /респективно-книгата/ “Пътят към София”? Андреа и Коста Будинови, изобщо имат ли прототипи? Една колежка пита.
                                Иначе, Голъм, харесвал си “Не тъгувай”? Бре, ти си от нашия отбор. А “Мимино” гледал ли си го? Много добро филмче, мисля че от същия режисьор беше…

                                Comment

                                Working...
                                X