Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Предполагам, че историческите филми засягат исторически събития и затова "300", "Троя" и "Небесно царство" са квалифицирани като такива. Може би и "Величието на хана" да е исторически филм. Научната коректност е съвсем друга песен според мен и няма много връзка с жанра.

    Comment


      Затова в личната ми класация фигурира графа "коефициент на историчност", където в проценти съм определил в каква степен историческата истина е подменена с никога неслучили се събития, като в посочения по-горе филм "Империята". Нямам предвид "запълване на празните места с измислени събития", а "подмяната на пълни места с измислени събития".
      А във филмите "Троя" и "300" събитията са пресъздадени приблизително в степента, в която знаем за тях.
      Е, "300" беше украсен с разни чудовища и тем подобни, което го прави да прилича доста на фентъзи. Но мисля, че е много по-исторически от "Империята". А за "Троя" не знаем доколко написаното от Омир е историческа истина и доколко измислица. Затова мисля, че и "Троя" може да мине за исторически.

      "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
      It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

      Comment


        Аз не виждам съществена разлика между "Илиада" на Омир, легендата за Беоулф, легендата за крал Артур или ако щете "Дракула" на Стокър. :mhehe: Но щом настоявате да слагате коефицент за историчност, моля :clown:
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          А между сериала "Rome" и "Империята" виждаш ли разлика? Защото аз просто не виждам нищо общо.:mhehe:

          "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
          It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

          Comment


            Тази "Империя" не съм я гледал, но "Рим" ми хареса, особено първия сезон. Понеже не знам нищо за истинския Рим, нямам(х) представа колко процента му е историческия коефицент, но повярвай ми, това е ни най-малко не ми попречи да му се насладя. Аз гледам филми за забавлението, а не за да уча история от тях.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Dinain написа
              Аз не виждам съществена разлика между "Илиада" на Омир, легендата за Беоулф, легендата за крал Артур или ако щете "Дракула" на Стокър. :mhehe:
              Струва ми се, без да съм специалист, че археологичните данни в различна степен подкрепят изброените творби.

              Comment


                Dinain написа
                Аз гледам филми за забавлението, а не за да уча история от тях.
                Да, ако чакаме от филмите да научим историята, няма да стигнем до никъде. Но въпреки това доста хора си изграждат мнението за дадени исторически събития именно въз основа на гледани филми и прочетени романи. Тези хора не биха се подразнили от някакви несъответствия и биха се насладили на филма.
                Но дразнещо е да видиш в някой руски филм за ВСВ на въоръжение в немската армия танкове Т34 напр. Но за това поне си има достатъчно основателни причини, които могат да бъдат разбрани. В други филми обаче има несъответствия, които могат спокойно да бъдат избегнати.
                А когато познаваш, или поне си въобразяваш, че познаваш даден период, прекалените разминавания с историческата истина дразнят. Поне при мене е така. В такъв случай, удоволствието ми от гледането на филма се състои само в правенето на забележки и яденето на чипс.op:
                По едно време бях минал на фъстъци, понеже били по-полезни. Особено за мозъка.:1087: Но тъй като не забелязах ефект, пак минах на чипс.op:

                "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                Comment


                  В такъв случай, удоволствието ми от гледането на филма се състои само в правенето на забележки и яденето на чипс.
                  Ох, как ненавиждам тия дето не могат да си затворят устата, докато гледат филм и непрекъсно правят забележки. Ако съм наоколо, ще получиш някой чехъл. :clown:
                  Всичко опира до дразненето значи. Мен не ме дразни. Хана беше пуснала някакъв текст в една от темите, за смесването на художествена измислица с исторически факти. Ако пък познавам събитието или си мисля че го познавам, даже ми става интересно как и защо е било променено. Опитвам се да вляза в главата на твореца, един вид :mhehe: Ама много спам стана тук.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Dinain написа
                    Ох, как ненавиждам тия дето не могат да си затворят устата, докато гледат филм и непрекъсно правят забележки. Ако съм наоколо, ще получиш някой чехъл. :clown:
                    Ако ще получа някой чехъл, то ще е заради хрупането, защото забележките обикновено ги правя на ум, тъй като на кино рядко ходя с придружител. Аз покрай тия торенти съм се отказал да търся ентусиасти. Но пък пред монитора поне няма опасност от летящи чехли.
                    Между другото, ти по чехли ли ходиш на кино?:tongue5:

                    Dinain написа
                    Всичко опира до дразненето значи.
                    Предполагам, че причините за дразненето са строго индивидуални. Затова и не се надявам да стигнем до консенсус по този въпрос.

                    "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                    It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                    Comment


                      по изключение се вмествам между женските разправии с
                      Brother - Takeshi Kitano

                      Comment


                        Taxidermia, невероятно творение на филмовото изкуство. Унгарска психария, която може да докара нашите кинаджии до бяло светене от завист. Чувствам се размазан и дълбоко удовлетворен, след като я гледах.

                        Comment


                          А какво ви е мнението за http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1165841, т.е. за филмите спечелили тазгодишните награди Оскар

                          Comment


                            Tod-or, погледни малко по надолу в същия подфорум, ще отриеш тема, посветена точно на това. Пиши в нея.

                            Comment


                              Не може ли поне на едно място да бъде запазена тайната и да седнем/седна/ да гледам/е/ церемонията по телевизията с очакването, с което трябва да се гледа.

                              Up to now -- since shortly after the Bolshevik Revolution -- most movie makers have been assuming that they know how to make movies. Just like a bad writer doesn't ask himself if he's really capable of writing a novel -- he thinks he knows. If movie makers were building airplanes, there would be an accident every time one took off. But in the movies, these accidents are called Oscars.

                              Това е мнението на Годар за Оскарите. Дори да съм съгласен до голяма степен с него, искам да гледам церемонията с някакво очакване. )

                              Comment


                                Може ли да се обърна с молба за помощ. Търся филм, но за съжаление не мога да се сетя за заглавието. Накртко в него се разказва за французин, който след като загубва семейството си в атентат става наемник по време на гражданската война в бивша Югославия. По една превратност на съдбата спасява една бременна босненка и се опитва да я спаси.

                                Извинете ме за грешката- по недоглеждане съм сбъркал темите
                                Last edited by Razor; 29-02-2008, 18:55. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                                Comment

                                Working...
                                X