Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Та като стана дума за Спилбърг, май се оказва, че не съм гледал новите му филми "Война на световете" и "Мюнхен". Но вече 2,8% от тях са на харда ми. Дано да си заслужава взирането в монитора (винаги съм предпочитал големия екран). Пък и напоследък не си падам много много по марсианска фантастика. Ще трябва да наваксам и с някои от старите му филми обаче. Може пък да попадна на нещо, което да не ми хареса чак толкова. В крайна сметка, не мога да повярвам, че някой може да е чак толкова съвършен.
    А Дуел си го бива. Но Спилбърг има филми, които са ми въздействали доста по-силно. Но това са си мои лични впечатления.

    "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
    It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

    Comment


      "Мюнхен" става, "Война на световете" е лигав, даже много. А на Спилбърг имаше и една откровенна дупка, "ИИ".
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Спорът около Спилбърг се състои в това дали някои признават, че гледат филми единствено, заради удотвлетворението от перфектното техническо изпълнение.

        Comment


          Dinain написа
          А на Спилбърг имаше и една откровенна дупка, "ИИ".
          Ако става дума за "Изкуствен интелект", на мен пък успя да ми въздейства, въпреки че това бяха супер фантасмагории.

          "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
          It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

          Comment


            аз казвал ли съм че харесвам този - http://bg.wikipedia.org/wiki/2001:_%...81%D0%B5%D1%8F ?
            всъщност част от "ИИ" е режисирана от кубрик. интересен ми е паралелът между двата филма...
            Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

            Comment


              Те си казвал, че харесваш 2001, но да ти кажа, слабо ме и интересува
              малко по-любопитно ми е откъде разбра, че кубрик има нещо общо с AI

              Comment


                аз наскоро отново гледах "Двестагодишния човек" - този филм ми бъка право в душата. Азимов не можа така да гонапише , както успя Робин Уилямс да го изиграе
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  току-що привърших поредицата:
                  1. тъпичко скроен Дарт Вейдър/Аникин в "Буден"
                  2. Шаблонен до немай къде, но поносим Кевин Бейкън в "Смъртна присъда"
                  3. Любим от детството - "Подкрепете местния шериф"
                  4. За пореден път се убедих, че Тарантино е съвременият Дали - "Кил Бил 1" в HD-вариант...

                  За утре съм подготвил бутилка текила (Хосе Куерво/Репосадо) и Кил Бил 2...

                  Comment


                    княз Крылов написа
                    аз наскоро отново гледах "Двестагодишния човек" - този филм ми бъка право в душата. Азимов не можа така да гонапише , както успя Робин Уилямс да го изиграе
                    Хм това май не съм го гледал и се чудя защо.

                    (себе си де)
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Aз пък точно днес гледах нещо направено по комиските на Рене Госини и Албер Юдерзо - "Asterix Au Jumeaux Olympic".

                      Адски забавно фимче(игрално е). Ален Делон в ролята Юлий Цезар е просто върха. Отговора му на поздрава "Аве Цезар" е "Аве Мене си!"
                      Ако ви се намира час и половина и време за трепане - заслужава си! А да, ако сте на моя хал(опитвам се да уча френски, но от регионалната политика на ЕС ми остава малко време) - филма е със субтитри.
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        Sailor_Malan написа
                        Отговора му на поздрава "Аве Цезар" е "Аве Мене си!"

                        "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                        It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                        Comment


                          е това вече сме го гледали в много филми - веднага се сещам "Продуцентите" (Мел Брукс рулез!!!!)

                          "Hail to me! Rise your hand! It no greater dictator on the land!" - Adolf Elisabeth Hitler

                          А и на мен си ми харесва повече Цезар от предишните серийки (Alain Chabat го игра )



                          Ален делон нещо не ми харесва в тази роля - ама ще трябва да видя филма за да кажа по-категорично мнение
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            O, гледай го обезателно ако ти попадне. Има и по-весели персонажи, като египтянина Зиданикс(в ролята Зинедин Зидан), германския пилот на колесница му забравих името, но в ролята е Михаел Шумахер.
                            А накрая Брут стана роб на галера
                            Просто се попиках от хилеж :tongue5: Добре, че беше ранна прожекция(напоследък съм обърнал деня и нощта ама това му е хубавото, човек да пише Ph.D. - може да избира кога да го прави) и нямаше много туземци да ми гледат сеира :sm113:
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              Тази сцена ми е любима от пародиите с майн фюрера :mhehe: Mein Feuhrer! I can walk!
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Ооо то целия филм "Продуцентите" е покыртителен.

                                "Dont be stupud! Be a smarty! Come and join the Nazi party!" - Nameless urbanshturmanubersoldier
                                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                                请您死在地狱般的阵痛
                                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                                きさまはしんでくださいませんか
                                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                                Comment

                                Working...
                                X