Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Док Холидей написа
    Най-сетне гледах No country for old men
    Хубав филм ама IMDB 8.8???
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Какви са тия стари неща? Todor Pavlov, гледал съм "Дрога", ама там Джони Деп по никакъв начин не е качил 35 кг, по-скоро 10-15
      Поправка към стария пост: в "Raging Bull" ДеНиро е качил 23 кг, пише тук.
      В днешно време ще накараш актьор да качи толкова на кукуво лято. А и гримьорските техники са напреднали
      Бейл е свалил 27 кг според това интервю. После качил общо към 45 кг за Батман (т.е. напомпал 18 отгоре). Абе нещо не връзва. Според ИМДБ е 1.83 метра, почти нарушава физичните закони. Както и да е.
      Last edited by Dinain; 07-01-2008, 01:42.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Вчера изгледах един след друг "12" на Михалков и "12 разгневени мъже" на Лъмет.

        Та значи - въпреки твърде понасилените нраувоучения на Михалков, все пак 12 е някакъв вид откъсване от посрамващи го бози като "Сибирският бръснар". ДОкато в оригинала идеята е търсенето на истината, колкото и неочевидна да е тя, в името на хуманността, то в руския вариант, това е само повод за един прекрасен анализ на цяло едно общество, култура - от една страна, и начини на мислене и действия - от друга, както и за предложения какво трябва да се прави (вечният руски въпрос от Чернишевски насам)
        Няма как, ИМХО, двата филма да се сравняват, защото са за различни неща.
        Разбира се, може за база на сравнението да се ползва формалната страна - камера, актьорска игра и т.н., но няма да е честно спрямо оригинала.

        Comment


          Dinain написа
          ВНИМАНИЕ - женски филм с претенции за Оскар '08. Само за ценители :p



          Предупреждение: да не се обръща внимание на модели пушки, камиони, танкове, гербове, номера на полкове, бригади, дивизии и прочие.
          Много разочароващ реквизит - енфилдите бяха от оня новия модел, ножовете изобщо не бяха за тях, револвери не са се раздавали на редници, френското знаме беше обърнато... шегувам се.

          Историята не е кой знае колко оргинална, но е разказана сравнително добре и интересно. Любопитно е "вписано" звуковото оформление във филма. Цветово също е особено решен или поне на мен така ми се стори. Съмнявам се, че ще събере оскари, губи му се малко баланс.

          Чаках да видя кой ще пише пръв за No Country for Old Men, пък и какво. Нямам мнение все още, иска ми се да го видя на кино, но подозирам, че разпространителите ще злоупотребят с търпението ми.
          Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

          Comment


            Утре ще го гледам пак за всеки случай. Гледах го с тексаски субтитри, та ми е простено, че не съм разбрал това-онова.
            Тук е станало някакво опасно място - хвърчат определения от пресилени нравоучения, посрамващи бози тц тц. Направо ме е страх да си кажа какво мисля за No country.
            Нейсе, Деп е различен във всеки филм и същевременно си е той /за щастие/. Дали ще качи пет кила и половина или ще свали девет и двеста е все едно. Това няма да има особено значение.
            При Бейл обаче не е точно така, защото който е гледал първо Американски психар и после изведнъж гледа Механикът, все едно те шибва дърворезачка.

            Няма как, ИМХО, двата филма да се сравняват, защото са за различни неща.
            Добре де, защо тогава горе присъства тая тирада?

            Разбира се, може за база на сравнението да се ползва формалната страна - камера, актьорска игра и т.н., но няма да е честно спрямо оригинала.
            Филм от 2007 и филм от ммм 1958 /май тогава беше/? полза никаква освен ако имаш да кажеш нещо ново.

            Comment


              Ханс написа
              Чаках да видя кой ще пише пръв за No Country for Old Men, пък и какво.
              Изгледах току що "No country for old men". Подозирам че на Ханс ще му хареса. Слагам го в една категория с "Open range" - мъжки филми - ама няма да обяснявам точно какво имам предвид. Макар и да третират съвсем различна тематика, начина на разказване на историята е сходен.
              Жалко че такива филми се правят все по-рядко. Имам забележки само относно продължителността - според мен можеха да се спестят поне 15-20 минути. И едно уточнение за който още не е гледал филма: репликите са малко и нарядко, но е желателно да не се изпуска нищо от тях. С други думи, препоръчително е филмът да се гледа с оригинални субтитри (т.е. на английски). Например само от една-единствена реплика относно датата на една монета можеш да разбереш кога въобще се развива действието (1980 г.) и така много неща си идват на мястото.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Добре де, защо тогава горе присъства тая тирада?
                Ако две изречения ти се струват тирада, то трябва да си се пръкнал насред Лакония в древни времена. Ако търсиш дребно заяждане, защото нечие мнение не съвпада с недоизбистрените ти представи за това що е киното, няма да го получиш. Ако пък мотивът е "фенство" на спомената боза - "Сибирският бръснар", то нещата са трудно поправими.

                ПП - 1957 г. - дай да не си мерим ползата от приказките.


                No Country for Old Men - филмът е страшен - буквално - като се почне от прическата на Бардем, та се стигне до неизбежността на смъртта. И макар братята да не се откъсват напълно от етикета "Коен", то филмът е различен. И си заслужава минимум 4 часа от нечие време. Но все пак, на "Големия Лебовски" съм дал близо месец

                Comment


                  Предполагам, не очакваш някакъв отговор на това, което си сътворил отгоре.
                  Остави ми недоизбистрените представи за кино да се бистрят на воля и т.н.

                  Comment


                    Ханс написа
                    Много разочароващ реквизит - енфилдите бяха от оня новия модел, ножовете изобщо не бяха за тях, револвери не са се раздавали на редници, френското знаме беше обърнато... шегувам се


                    Тъп съм , сух съм и не разбирам от шеги ... пардон -тънък сарказъм...
                    Енфийлдите си бяха точно от времето , ножовете им и те ..."военното" положение на френч байрака не забелязах ...може би защото ограничената ми душа беше запленена от лириката ... Филмът ми хареса !

                    Comment


                      Todor Pavlov написа
                      Тъп съм , сух съм и не разбирам от шеги ... пардон -тънък сарказъм...
                      Енфийлдите си бяха точно от времето , ножовете им и те ..."военното" положение на френч байрака не забелязах ...може би защото ограничената ми душа беше запленена от лириката ... Филмът ми хареса !
                      В момента го гледам и хич не ми се струва лош.
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        Току-що гледах Deliverance.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          Прадядото на цял жанр във филмите на ужасите
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Определено, заклех се да не напускам границите на NJ никога. Даже ще ме е страх да излизам от по-населените места.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              А какво ще кажете за сладкото филмче Enchanted? Главната актриса е сред номинираните за ОСКАР.
                              Не 7, а 77 пъти по 7...

                              http://www.mathematicalanthropology.org/

                              Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                              Comment


                                Atonement, хм. Може би Кийра Найтли все пак ще се покаже като актриса. Както и да е, става. Но не е кой знае какво.

                                Comment

                                Working...
                                X