Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ханс написа
    Все още не го препоръчвам тук.
    Истинския индикатор за падението на форумите - не сме достойни да ни бъде препоръчан "човешки" филм. Имаме право само на нечовешки филми явно. :vsad:
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Пък аз съм го гледал и без да ми е препоръчван. Даже ми хареса
      За форума - FMJ и AVP

      Понеже не върви да пиша тук, без да препоръчам нещо, се спрях на следния филм. (Между другото, това "Любими филми" малко стои накриво; не е ли по-добре да се промени на "Хубави филми" или нещо такова? "Любими" е малко крайно)


      Приликата с "Death Wish" на Чарлс Бронсън не е случайна, филмът може да се счита спокойно за римейк. На този фон си е направо шедьофър, де. Принципната разлика между двата филма е в последните 5-10 мин, но е фундаментална; "Death sentence" е по същество същият филм, но с по-добра игра (то да надиграеш Бронсън не е трудно, де), осъвременено насилие (в рецензиите се оплакват, но аз не видях нещо чак толкова брутално), по-реалистични злодеи (но има още какво да се желае) и, разбира се, променен завършек, който обръща цялата идея на 180 градуса. Линк към IMDB

      ПП Има и изненада в лицето на Джон Гудман.
      Last edited by Dinain; 04-01-2008, 12:27.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Imperial написа
        Истинския индикатор за падението на форумите - не сме достойни да ни бъде препоръчан "човешки" филм. Имаме право само на нечовешки филми явно. :vsad:
        Ей, ама не оставяте човек да се направил на интересен и всичко гледал.

        Впрочем FMJ съм го препоръчвал тук и това е може би филмът, по който съм имал най-сериозни разминавания с отзивите. Което показва, че препоръките ми са със съмнително достойнство.
        AVP не съм го гледал, но не бих го препоръчал никъде.

        Гледах "Gone Baby Gone" на Бен Афлек и макар да е по-малко лош режисьор отколкото актьор, но не бих препоръчал филма му горещо.
        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

        Comment


          Последните филми (примерно за миналата седмица - беше ваканция) които съм гледал бяха следните, в обратен ред

          Assault on Precinct 13
          Invasion of the Bodysnatchers (1978)
          The Man from Earth
          Invasion of the Bodysnatchers (1956)
          The Invasion (aka Invasion of the Bodysnatchers) (2007)

          С една дума нищо не мога да препоръчам на широката публика :mhehe:
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            ВНИМАНИЕ - женски филм с претенции за Оскар '08. Само за ценители :p



            Предупреждение: да не се обръща внимание на модели пушки, камиони, танкове, гербове, номера на полкове, бригади, дивизии и прочие.
            Last edited by Dinain; 04-01-2008, 12:28.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Приликата с "Death Wish" на Чарлс Броснан не е случайна, филмът може да се счита спокойно за римейк. На този фон си е направо шедьофър, де. Принципната разлика между двата филма е в последните 5-10 мин, но е фундаментална; "Death sentence" е по същество същият филм, но с по-добра игра (то да надиграеш Броснан не е трудно

              вероятно визираш Бронсън, не Броснан, който е Пиърс.

              Comment


                Преплитане на езика.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Ех, как се хващате за думите.
                  Исках да кажа, че въвфилма няма нито хобити, нито рабити, нито роботи, избощи никакви подобни работи. А оръжие през целия филм не се мярка, даже кухнински нож май нямаше. Аз като за форума (понеже много го уважавам) препоръчвам съвременно скандинавски филми, пред-постмодерни грузински филми, черно-бели китайски или още по-добре неми японски. Всичките без субтитири (без японския ням, щот там надписите си вървят с филма), само простаците гледат филми с титри.

                  А "Изкуплението" го пускат от днес по кината, смятам да го гледам. Но някакъв там Дюнкерк се мярка в сюжета, ако въоръжението не е исторически достоверно, не знам как ще го понеса.

                  Comment


                    Хана написа
                    още по-добре неми японски
                    Ето един пример за добър вкус. Макар "Дневника на една гейша" да ми докара тежки изживявания, е по-добре от изредените горе категории филми. Изключвам разбира се скандинавските
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      Седем, Жега, Aмерикански прелести, Боен Клуб и всички филми на Клинт Истууд

                      Comment


                        Dinain написа
                        ВНИМАНИЕ - женски филм с претенции за Оскар '08. Само за ценители :p



                        Предупреждение: да не се обръща внимание на модели пушки, камиони, танкове, гербове, номера на полкове, бригади, дивизии и прочие.
                        Препоръчвам този филм на форума. Причини:
                        1. Романтичен е
                        2. Драматичен е
                        3. Силно британски е
                        4. Около-военен е, главният герой е в по-голямата част от времето в униформа.
                        На мен лично романтичността и драматичността ми дойдоха малко в повече, а британската и военната страна не ме интересуват. Но като цяло става.

                        Comment


                          Оскар 08 е решен

                          Comment


                            Малко е банално обаче - "Война и мир" на Бондарчук и "Кагемуша" на Куросава Вторият ви го препоръчвам, ако някой не го е гледал.
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              Хана написа
                              ...4. Около-военен е, главният герой е в по-голямата част от времето в униформа. ...
                              ....а британската и военната страна не ме интересуват. ....

                              Чия е униформата ? О , извинявай , скъпа !

                              Dinain написа
                              Рекорда за качени килограми принадлежи, доколко си спомням, на Де Ниро в "Raging bull" - 30-35 кг. ...

                              Е , защото не си гледал Джони Деп в "Дрога" :mhehe:
                              Last edited by Todor Pavlov; 06-01-2008, 23:48. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                              Comment


                                Рекордът за свалени и обратно качени - на Крисчън Бейл за Механикът и после за Батман Бегинс. /да не се свързва с Билбо Бегинс или Бойко Борисов/

                                Най-сетне гледах No country for old men

                                Comment

                                Working...
                                X