Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Desperado написа
    ами, много се извинявам, ама този филм ме потресе... потресе ме с това, че не крие, че е римейк на филм от 2002 година /"Infernal Affairs", http://imdb.com/title/tt0338564/ /, потресе ме, че фабулата е изкопирана едно към едно, цели фрази се повтарят, краят е променен, филмът е гадно американски, а хонг конгския му първообраз, на всичко отгоре е и десет пъти по красиво заснет. Гледах отрочето на Скорсизи и си казвах, това не е кино бате, това е Холивуд!!!
    Вярно че е римейк и след като го гледах се сетих за кой филм говориш, хонконгския. По кабелната ми го дават редовно, само че заглавието не бях хващал. Пък и китайците скорострелно са нацвъкали 2 продължения - в 2003-а и в 2004-а година
    Филмът (The Departed), след като го гледах, се съгласявам че е слаб. Особено краят - явно Скорсезе се е чудил как да завърши историята, кого трябва да убие и кого да остави жив и страхувайки се от моралните оценки на критиците е решил да играе на сигурно. В резултат всичките главни герои умират в последните 5 минути... егати простотията, честно казано, вони на изкуствено и на вкус е пластмасово... очевидна комерсиализация, къде е онзи Скорсезе от времената на "Разярения бик", ех...

    И като се сетя какви ревюта се пишеха за филма - "гениален", "много добър", "Скорсезе в най-добрата си форма" и т.н. Първо, да се хвали така режисьор, взел идеята на готово, си е направо лицемерие, и второ - филмът въобще не прилича на предишните продукции на Скорсезе! Абе какво си говорим въобще, щом известен режисьор може да си позволи да прави римейкове, очевидно е в сериозна творческа криза - или много му е олекнал джоба.
    Last edited by Dinain; 25-11-2006, 16:47. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      бедата е, че ниския италианец е решил, това да му е последния високобюджетен филм и от тук нататък ще снима некви камерни, подръчни или и аз не знам какви... което означава, че ако има залози за Оскар за 2006-та, да тичате при букита-та
      честно казано аз не видях почерк на режисьор в този филм ... сменена е средата, актьорите и финала ... и колкото до финала, сцената в асансьора и пред него ми приличаше повече на Тарантино отколкото на Мартин
      Така че къде е творчеството на Скорсезе, така и не ми стана ясно ...
      Трол по списък.

      Comment


        ниския италианец е решил, това да му е последния високобюджетен филм и от тук нататък ще снима некви камерни, подръчни или и аз не знам какви
        Даа, той и Jay-Z беше обявил през 2003-а че прекъсва музикалната си кариера, няма да записва повече дискове и т.н. И Киану Рийвс в средата на 90-те беше обявил че зарязва Холивуд и ще се насочи към театъра. До 99-та изтрая. Money talks :mhehe:

        колкото до финала, сцената в асансьора и пред него ми приличаше повече на Тарантино отколкото на Мартин
        На мен ми приличаше на зашита с бели конци кръпка от нямане как да решим моралната дилема "добрия престъпник или лошия полицай да оставим живи и кой да вземе мацката?". Откъде се взе втората картица, как се озова в същата сграда и как разбра какво е станало на покрива и в асансьора, че да стреля в момента, в който се отвори вратата? Подробности, айде, също толкова логично щеше да е психоложката да се окаже къртица на мафията... :1087:
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          всички образи бяха неправдоподобни...
          - имаме две ченгете, едното вербувано от мафията, другото под прикритие... и двете за 5 месеца стигнаха до- Лео стана сол ташака на боса на Бостън, Мат получи ключов отдел в борбата с организираната престъпност... 5 месеца след Академята?!?! Заеби
          - 3 месеца в затвора и нашия вече е с нова самоличност, стана престъпник от класа и боса го водеше и в тоалетната със себе си. Но през това време нашия ходеше при психоложка на полицаите в техните офиси... достоверно, заеби
          - психоаналитичката беше най стреснатата психоаналитичка в историята на киното. Много зле, страшно тъпа роля и доста посредствена актриса. Тая и Мат и Ди я манипулираха както си искат, ебати психоложката, разбираш ли. Да не говорим че беше яко невротичка
          Трол по списък.

          Comment


            - психоаналитичката беше най стреснатата психоаналитичка в историята на киното. Много зле, страшно тъпа роля и доста посредствена актриса. Тая и Мат и Ди я манипулираха както си искат, ебати психоложката, разбираш ли. Да не говорим че беше яко невротичка
            Те наистина я водеха за носа и двамата и тя доста посредствена трябва да е, за да не се усети. Аз се сетих откъде ми е позната актрисата - имаше малка роля в "15 Minutes", 2000 г. От украiнски произход е, апропо, родена в САЩ, само че баща и я пратил в украинско католическо училище и до 6-годишна не говорела английски... мани.

            Vera Farmiga

            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Dinain написа
              Те наистина я водеха за носа и двамата и ...]
              Големи гарвани сте и двамата... :x

              И за никакъв нос не го водеха чедото, ами ...

              Comment


                Dinain написа
                Тази дама игра в един сравнително посредствен филм - Running Scared. С нея беше и единствената прилична сцена - педофилската(!?) двойка. Другото наистина интересно във филма бяха финалните надписи.

                Динайн, гледа ли The Libertine, аз все го отлагам, че имам някакво лошо предчувствие за този филм.

                Гледам за Филип Ноаре и се сещам, че за съжаление на 20-ти почина Робърт Олтман(Прет-а-Порте, Госфорд парк). Кофти седмица за киното.
                Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                Comment


                  Ханс написа
                  Динайн, гледа ли The Libertine, аз все го отлагам, че имам някакво лошо предчувствие за този филм.
                  Гледах го и ми хареса. Но като се вземе предвид че нищо не знам за периода преди електричеството, може някой друг да открие във филма куп исторически грешки и да го оплюе. Във всеки случай филмът хвърля светлина върху (не-дотам)пуританските нрави в Британия от 17-и век (поне за мен) и даже има любопитен елемент на "медийна война" посредством театрални постановки.

                  ПП А на Джони Деп му окапва носа и това е допълнителен плюс.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Да привлека вниманието ви върху един много силен филм. Научих за него съвсем случайно преди 2 години, когато работех в подобна фирма (затова и ми го препоръчаха де). Както и да е, филмът е необяснимо неизвестен като се погледне каста...



                    Нещо като негова модерна версия е следния филм (доста по-слаб, но пак си заслужава) - купчина актьори от новото поколение Разбира се, този не е кавър на предния и разглежда малко по-различни въпроси.

                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Dinain написа
                      Да привлека вниманието ви върху един много силен филм. Научих за него съвсем случайно преди 2 години, ...

                      Няма случайни неща... , споделям мнението ти , наистина смятам , че е великолепна камерна творба... може би е използван сценарият на пиеса?...

                      ПП Май остарявам , преди десетина години си го купих на безбожна цена от една видеотека...

                      А на киноманите предлагам "Цялото кралско войнство"-Шон Пен , Джъд Лоу, Антъни Хопкинс...
                      Last edited by Todor Pavlov; 17-12-2006, 01:06. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                      Comment


                        може би е използван сценарият на пиеса?...
                        То личи от километри че е по театрална постановка и наистина е адаптация на такава. Само че ме мързи да търся как и беше името

                        А на киноманите предлагам "Цялото кралско войнство"-Шон Пен , Джъд Лоу, Антъни Хопкинс...
                        По някакво невероятно съвпадение точно сега гледам този филм. Засега изглежда някак пропилян потенциала, не на място, фалшив... подобно нещо пишеше и в една рецензия. Както и да е, ще го догледам утре.
                        ("Цялото кралско войнство" ми звучи лично на мен ужасно; "All the kings men" е съвсем друга работа... дори технически ми се струва че е грешен превода)
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Dinain написа
                          По някакво невероятно съвпадение точно сега гледам този филм. Засега изглежда някак пропилян потенциала, не на място, фалшив... подобно нещо пишеше и в една рецензия. Както и да е, ще го догледам утре.
                          ("Цялото кралско войнство" ми звучи лично на мен ужасно; "All the kings men" е съвсем друга работа... дори технически ми се струва че е грешен превода)
                          Аз го изгледах току що и съм още под въздействието му... гледах го тъй както се гледа приказка , ... или по-скоро комикс ... а една приказка не може да бъде фалшива защото в приказките всичко е възможно


                          ПП Заглавието така се и наложи от 60те ... поне книгата ми е от тогава

                          Comment


                            На мен книгата много ми допадна навремето, когато я прочетох (а и все още ми харесваше, когато я препрочетох преди около година). Малко се съмнявам, че може да се филмира добре, макар че това донякъде важи за почти всички подобни ситуации.
                            Не съм специалист, но на мен превода ми звучи на място, макар и в никакъв случай да не е буквален. Защото в известен смисъл става въпрос точно за това, за "цялото кралско войнство" .

                            Comment


                              Подобни акценти мисля , че бяха на правени и в "Хофа"...

                              Comment


                                Да, определено имаше нещо подобно.

                                Comment

                                Working...
                                X