Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Todor Pavlov написа
    The departed - плеяда актьори и режисьор великолепният Скорсизи... Струва си !
    ами, много се извинявам, ама този филм ме потресе... потресе ме с това, че не крие, че е римейк на филм от 2002 година /"Infernal Affairs", http://imdb.com/title/tt0338564/ /, потресе ме, че фабулата е изкопирана едно към едно, цели фрази се повтарят, краят е променен, филмът е гадно американски, а хонг конгския му първообраз, на всичко отгоре е и десет пъти по красиво заснет. Гледах отрочето на Скорсизи и си казвах, това не е кино бате, това е Холивуд!!!
    Потресен съм и от суперлативите за играта на Ди много се извинявам, ама ако този с вид на недорасъл пубер, може да си го представите като ченге под прикритие, заеби ...
    дръпнете си азиатския филм и без това отдавна правят по хубави филми, срамота е ...
    току що ми хрумна едно сравнение ... да сравняваш "Infernal Affairs" с филма на Скорсизи е все едно да сравняваш "Никита" с римейка "Професионалистката", глупотевината със Бриджит Фонда :mhehe: :sm113: :kill_myse
    Трол по списък.

    Comment


      Потресен съм и от суперлативите за играта на Ди много се извинявам, ама ако този с вид на недорасъл пубер, може да си го представите като ченге под прикритие, заеби ...
      Ти да не пишеш и във форума на СЕГА? Защото там имаше пост 1:1 с този, в кинорубриката.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        хахаха... да, пиша, но от дъжд на вятър, но конкретно за този филм, писах ... там е работата че снощи гледах мувито на Скорсизи ... не видях абсолютно нищо което да го отличава от масата други криминалета. А съпоставен с първообраза просто издиша като спукан дюшек...

        /единствения плюс на американския филм е присъствието на Великана... /
        Трол по списък.

        Comment


          хахаха... да, пиша, но от дъжд на вятър, но конкретно за този филм, писах ... там е работата че снощи гледах мувито на Скорсизи ... не видях абсолютно нищо което да го отличава от масата други криминалета. А съпоставен с първообраза просто издиша като спукан дюшек...

          /единствения плюс на американския филм е присъствието на Великана... /
          Интересно, защото мнението, което визирам беше написано поне преди седмица - значи коментираш филм, преди да си го гледал, а? Та за кастинга може да се говори (аз самият още не съм гледал филма, чака си реда на харда), но според мен е въпрос на предварителна нагласа... всъщност повечето филми на Леонардо въобще не са сладникави ("Гилбърт Грейп", "Бетон", "Баскетболен дневник" и т.н.), просто точно двата,с който става известен, са такива - "Титаник" и "Ромео и Жулиета". Навремето и аз не понасях "хубавците" като Брад Пит, Колин Фаръл, Джони Деп и Том Круз, но през последните 3-4 години си промених мнението за тях. Е, Круз и Фаръл все още не го понасям, но това е друга тема.

          ПП Ако наистина филмът е римейк на азиатска продукция, това означава две неща: първо, нищо ново под слънцето и второ, Скорсезе has lost it officially.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            наистина е римейк на този който съм посочил ... и Скорсезе не го крие ... даже ти препоръчвам, да гледаш първо азиатския и после копието...

            колкото до форума в Сега, аз там не писах за филма, а се шокирах от факта, че някой казал, че Ди играе много добре, даже бил за Оскар. Сори, ама лансирането от страна на Мартин, на тоя недорасляк, който вече е на 33, апропо, ми е неразбираемо- вече го влачи в 3 филма, а има къде къде по кадърни пишлимета, млади актьори, че и по евтини. Боя се, че и старото куче вече приябгва да помоща на маркетинга, да си бута продукциите... и Бандите и Авиаторът и този, последния ...

            и като спомена Джони Деп, си спомних за Дони Браско ... съпоставен с Лео ... ми, то е все едно Барса и Левски :argh:
            Трол по списък.

            Comment


              Аз пък си имам едно ИМХО по отоншение на разни Великани... смятам, че цяла редица актьори - Ал Пачино, Джак Никълсън и подобни с твърде надценявани. Тези актьори престават да бъдат добри в момента, в който установиш, че гледаш не Майкъл Корлеоне, а Ал Пачино. за съжаление, особено във филмите от последните години е именно така - като ги гледаш, не виждаш героите, а виждаш актьорите. Джак Никълсън например е станал зверски еднотипен в последните години.

              Comment


                Ами те всички "Великани" са на този принцип - прочуват се с един образ и после го експлоатират 20-30 години до дупка. Виж Ал Пачино, Де Ниро (който в последно време е карикатура на себе си), Дъстин Хофман, Джак Никълсън, Робърт Редфорд, Доналд Съдърленд - всичките играят една роля от 20 години насам...
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Кало, колко филма си гледал на Никълсън от 20 години насам?
                  Трол по списък.

                  Comment


                    поне 5-6 - Относно Шмид, Вълк, Дъ Департед, Колкото-Толкова, некво си нещо с Даян Кийтън, Вещиците от Ийстуик, Хофа, Честта на фамилията Прици, Батман, Марс атакува и т.н. - е,и?

                    Comment


                      "Градът на Бог"- едно от най-потресаващите неща, които съм гледал и в топ 10 на любимите ми филми за всички времена!
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        отиде си Филип Ноаре. един от наистина Големите...

                        Comment


                          Хана написа
                          Много е приятен, аз го гледах на голям екран и визуалното внушение също е много майсторски пипнато. И най-важното въобще не прилича на филм на Уди Алън
                          Днес и аз гледах този филм (Match Point). На някой друг направи ли му впечатление реверанса към "Престъпление и наказание"? Само дето вместо брадва имаше пушка
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Guy de Monferan написа
                            "Градът на Бог"- едно от най-потресаващите неща, които съм гледал и в топ 10 на любимите ми филми за всички времена!
                            Гледах го преди около три месеца , но наистина оставя диря...

                            Comment


                              Todor Pavlov написа
                              Гледах го преди около три месеца , но наистина оставя диря...
                              Нов филм ли е или не?
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                Shelenberg написа
                                Нов филм ли е или не?
                                2002г , с някакви номинации в Кан...Бразилско-американска продукция

                                Comment

                                Working...
                                X