Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ханс, нищо от изброеното от теб не ми е направило лошо впечатление в "Троя" Въпрос на вкусове. Въпреки че би ми харесало да има повече битки и по-малко приказки. Като ще правим зрелищен филм, да има зрелища. Останалото са глупости, и без това критиците ще оплюят сценария и диалога

    От Уве Бол гледах Bloodrayne и щях да умра от жалост. Показват Кристанка и пак е толкова скапан филма
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Поне наистина и за мене Мат Дилън добре си изигра ролята. Иначе по книгата "Голият обяд" от Уилям Бъроуз е още по-трудно да направиш филм. Макар че като го гледах (преди около 1-2 г. по НТВ) мисля че филма е добър.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        Съвсем леко отклонение от темата - забелязах че всички наричаме несполучливите филми "боза", тогава дайте да наричаме добрите филми примерно "ракия" :mhehe: Или направо да направим списък - примерно лош филм - "боза"; добър - "бира" и много добър "ракия" :rock: и така всеки ще пие каквото си иска. :rock: :mhehe:
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          Не знам, не съм го гледал.
          Да филмираш Бъроуз е лудост.

          Comment


            Док Холидей написа
            Не знам, не съм го гледал.
            Да филмираш Бъроуз е лудост.

            абсолютна лудост
            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

            Comment


              Dinain написа
              От Уве Бол гледах Bloodrayne и щях да умра от жалост. Показват Кристанка и пак е толкова скапан филма
              От тоя клас филми преди месец се опитах да гледам Ultraviolet и не можах да издържа. След 15тина минути просто почнах да прескачам напред и след още 5 мин го спрях и изтрих.

              Мислех да гледам Супермен обаче ревютата го изкараха заспала работа и се отказах. За пиратите писаха че е откровено тъп. Това лято просто няма филми.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Е то Ultraviolet е от автора на Equilibrium, не се изненадвам, че е трагедия.
                А Супермен още не съм гледал и честно казано не възнамерявам да си променям традицията.
                Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                Comment


                  Ей забравих, имаше едно филмче, което ми хареса много - новата анимация на Pixar, Cars.


                  Толкова пропит с носталгия по златното имперско минало на САЩ филм просто няма.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Ultraviolet е абсолютно копие на Aeon Flux. 90 минутен МТВ клип. И аз също го изтрих след 2-3 минути гледане
                    А Equillibrium не е толкова лош. Трябва да се отбележи, че той излезе 2002 година и естествено беше тотално засенчен от матриците и властелините, обаче според мен не е по-лош от матрицата 2&3. Което не е много, но като се вземе предвид какъв е бюджета му в сравнение с гореспоменатите, направо си е постижение.
                    Между другото току що се върнах от кино, гледах Пиратите. По-слаб от първия (нищо необикновенно) откъм диалог, затова пък изглежда бяха налели половината бюджет на US Army в компютърни пипала и гримове. Забавен беше, но много ме ядоса завършека. Знаех че ще има трети филм, ама не предполагах че ще е трета част - същия мръсен номер като с Матрицата

                    Гледах и промо на "Deja Vu" - проект на Тони Скот и Джери Брукхаймър. Поредният шпионски трилър, където Дензъл играе поредния детектив/специален агент/шпионин. Тони значи кървища, Джери значи зрелища.
                    Last edited by Dinain; 19-07-2006, 01:05. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Equillibrium не е филм за гледане, това е нещо, което трябва да се слуша или да се четат субтитрите ако не разбираш езика. има нещо общо с 1984. тук, за разлика от останалото кино по-скоро картинките помагат на текста, от колкото обратното. идеята е, че където и да се намираме, каквото и да правим и както и да се самоопределяме сме преди всичко хора - останалото е продукт на обстоятелствата. ако гледате Equilibrium по начина, по който гледате Балистик например между двата филма няма ансолютно никаква разлика.

                      Comment


                        Абе Equillibrium става за слушане колкото става и за гледане, тоест не става. Естествено, че ще прилича на 1984, и двете спадат към един жанр. Проблемът е, че Equillibrium се проваля на всяко ниво - нито актоьрите са убедителни, нито сценарият е на ниво, а режисурата обединява всички неуспехи. В крайна сметка се очаква ако те дрогират за да не изпитваш чувства се првдполага, че няма да изпитваш чувства, в краен случай да ги показваш. Малко смешно е дикатора да приема хора заобиколен от предмети на изкуството, а правителственият диктор да чете с невероятен патос. Това са безобразни пропуски на режисьора, но по-лощото е, че финала се гарнира с такъв блудкав happy end. Последното е доста несъвместимо с жанра, но бих го преживял ако нямаше другите издънки.
                        Освен всичко друго съм и алергичен към подобен тип визия.

                        Та така де, както обичам да казвам, вместо да гледаш този филм, виж още веднъж "Бразилия".
                        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                        Comment


                          Екуилибриум беше вълнуващ, поне доста от сцените. Само че пренаблъскан с ефекти. Естествено имаше и някои тъпотии, но е по-особен и интригуващ като цяло от стандартните.
                          (\_/)
                          (°_°)
                          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                          Comment


                            albireo написа
                            Съчувствам.
                            Искрено...
                            присъединявам се към съчувствията за гледалите "карибски пирати 2". от вчера и аз съм от тези за съчувствие, беше фирмено мероприятие. добре, че джони деп тичаше смешно през половината филм, че да има на какво да се смея...

                            а колкото до Equilibrium - целта да посреща сред предмети на изкуството идва да покаже двойния стандарт на всички властимащи. "актьорска игра", "операторско майсторство", "визия на режисьора" са неща, които принципно ме карат дапропускам постове, добре че тук форумът е малко по-различен. по-добре тъп хепи енд, отколкото качествен "everybody dies" на фона на героично-патриотична музика и изцепки стил "атака". лично мнение де. аз гледам този филм с удоволствие.

                            и що за филм е "бразилия"? :sm186:

                            Comment


                              а колкото до Equilibrium - целта да посреща сред предмети на изкуството идва да покаже двойния стандарт на всички властимащи.
                              Може и да го приема, макар да изглежда малко съмнително. Някак не върви това да се демонстрира публично, то е нещо като Чърчил да посреща гостите си с портрет на Ленин. Не звучи много смислено, нали?
                              "актьорска игра", "операторско майсторство", "визия на режисьора" са неща, които принципно ме карат дапропускам постове
                              Мен тия неща или по-точно "отсъствието" им ме карат да пропускам филми. Не че тези неща не са въпрос на лично усещане.
                              по-добре тъп хепи енд, отколкото качествен "everybody dies" на фона на героично-патриотична музика и изцепки стил "атака"
                              Не че те разбрах, но знам ли, толкова ли е невъзможно да бъде измислен подходящ край?
                              аз гледам този филм с удоволствие.
                              Ами чудесено, в крайна сметка значи си се забавлявал и не съжаляваш за загубеното време.
                              и що за филм е "бразилия"?
                              Явно такъв, на който е по-малко вероятно да се забавляваш.
                              Естествено имаше и някои тъпотии, но е по-особен и интригуващ като цяло от стандартните.
                              А според мен е точно стандартен.

                              Как и да е, гледах Jungfrukallan на Бергман, не ми хареса. Не че няма интересни неща, но е твърде дълъг.
                              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                              Comment


                                Днес си припомних "Изкуплението Шоушенк". Наистина чудесна продукция и може би една от най-добре екранизираните книги. За сметка на това пък "Зеленият път" нещо не ми хареса.
                                (\_/)
                                (°_°)
                                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                                Comment

                                Working...
                                X