Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ревютата за него са не особено ентусиазирани.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Док Холидей написа
      гледах "Карибски пирати 2"
      )
      Съчувствам.
      Искрено...
      Recalibrating my lack of faith in humanity...

      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

      Comment


        Аз пък искам да го гледам. Щом намеря време. 2.5 часа ми се струват множко за такъв филм, но как да е...

        Ревютата, които аз четох са напротив, доста положителни. Сниман е по-модел на Матрицата - 2-ра и 3-та част заедно, за по-евтино 3-та част ще излезе другото лято.
        Last edited by Dinain; 15-07-2006, 11:49. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          имах нужда точно от това.
          хареса ми.
          много приятно прекарани 2 часа и половина.

          Comment


            М`да и аз с жена ми отделихме преди два дни съответното време за гледане на този филм. Мога да кажа, че получих точно това, което и очаквах - забавление .

            Comment


              М`да, съгласен съм с вас, съвсем скоро случайно (щото съвсем не съм киноман) свързах фамилията на режиьора на "Подводницата", който толкова ми хареса със създателя на холивудски бози и донякъде се учудих.

              Comment


                Голъм написа
                получих точно това, което и очаквах - забавление
                Док Холидей написа
                имах нужда точно от това.
                хареса ми.
                Динайн написа
                Аз пък искам да го гледам
                Албирео написа
                Съчувствам.
                Искрено...
                Май само Албирео е очаквал документален филм за подвизите на Хенри Морган и превземането на Панама, та е останал разочарован
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Ами вчера гледах друго негово произведение - "Посейдон" но не ми хареса беше пълна боза. Иначе Das Boot е изключителен. А що се отнася до Троя не беше лош.
                  Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                  Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                  Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                  Comment


                    Гледах "Фактотум" и останах много разочарован. Добре че прочетох първо книгата,която много ми хареса. Препоръчвам ако някой реши да се излъже да гледа филма по-добре е да прочете първо книгата. Филма дава действията разбъркани, а не както са в книгата. Действието в книгата се развива по време ВСВ, а във филма в наше време. Абе въобще не си губете времето да го гледате.
                    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                    Comment


                      шеленберг, ще те разфасовам, момче.
                      /изпращам поглед с извинение към сър грей, но не мога да не бъда заядлив и ироничен в случая каквото и да значи това/
                      Шеленберг, останал си разочарован, защото сцените не са ти подредени по номерца и защото не си видял танкове в Ел Ей, понеже действието се развива уж през 40те, нали? никъде във филма никой не казва каквото и да е за 40те. нали така??
                      Не приемаш, че е възможно буковски да съществува извън 40те и че книгата му може да бъде разглобена и сглобена по друг начин така ли? аз на това му викам хиперпластичност и съм впечатлен от работата на Бент Хамър. Всъщност днес отново гледах филма и бях очарован още веднъж.
                      Не знам дали си видял, но в началните надписи пише, че филмът е сглобен от книгата Фактотум и от още три книги. ако очакваш буковски сцена по сцена в книгата - има 87 глави ако не ме лъже паметта. филмът ще бъде с продължителност не по-малка от 7 часа.
                      сигурно си плакал, когато Питър Джексън не сложи сцените с Том Бомбадил в ЛОТР а? и си викаш - бе как така това го имаше в книгата а във филма ко нямаше???

                      Буковски е начин на живот. Буковски е начин на възприемане на света. Буковски може и да е поредната прочетена книга за теб, но за други е много повече.Интерпретацията на книгата, направена от режисьора е много стабилна, хванал е основни неща, основни възлови линии във "фактутом" и писането на буковски. ти просто нямаш право да плюеш, защото гледаш на филма не като на изкуство, а като на това доколко те са следвали фабулата/сюжета. това е проява на кон с капаци.

                      Comment


                        Знаех че може би ти ще реагираш така за Буковски. От както прочетох "поща" Буковски ми е един от любимите автори. Даже като прочета негова книга винаги отивам след това до най-близкия магазин и си взимам една двулитрова бира с патронче водка. Не че не възприемам, че книгата му може да бъде сглобена по друг начин но не беше направено както трябва. Между другото това наистина съм го изтървал че филмът е направен по Фактотум и още три книги. Вярно е че Буковски е начин на живот и възприемане на света. Ама филма след като изгледаш не те кара да се замислиш за света или нещо такова. Абе интересно ще ми е и други които са чели книгата и гледали филма да видим какво ще кажат. Абе каквото и да приказваме всеки си има мнение, моето е такова, на Док на онакова и т.н.
                        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                        Comment


                          е как да не те кара. той целия филм е такъв. сценарият е много силен. мат дилън също. не ме карай да вадя сценария от нета. по-буковски сценарий трудно може да се направи.

                          Comment


                            И аз чух че Посейдон е боза. Ще го гледам все пак (без пари де). Гледал съм преди няколко години оригинала с Джин Хекман, ставаше. "Троя" също не е лош, стига да не гледаш на него като на "исторически" филм (кавичките са заради съмнителната "историчност" на самата концепция за троянската война) и да се отърсиш от съответните очаквания.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Посейдон го гледах на кино и беше върховната боза, много повече от Титаник.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                "Троя" също не е лош, стига да не гледаш на него като на "исторически" филм (кавичките са заради съмнителната "историчност" на самата концепция за троянската война) и да се отърсиш от съответните очаквания.
                                Ако не се интересуваш от актьорската игра, режисурата, сценарият и операторското майсторство, ако се отърсиш от каквито и да е очаквания, то тогава най-вероятно ще харесаш и филмите на Уве Бол(аз ги харесвам), този модерен вариант на Ед Ууд.
                                Last edited by Ханс; 17-07-2006, 00:04.
                                Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                                Comment

                                Working...
                                X