Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    а, и още един от тая класа, уестърните де - "Малък голям човек"

    Comment


      .

      Comment


        Лонганлон, това някакъв майтап ли е???
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          тцъ. съвсем сериозен е човека, и аз съм приятно изненадан. въпросът е ноември (според плаката горе) коя година ще гледаме филма статията долу е от 2002...

          Comment


            кхъм, нещо имам мнооого лошо предчувствие по тоя случай. Дори само плаката не ми хареса (да не говорим, че продължение на историята само по себе си е глупаво), Люк Бесон не е това което беше...
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              Съгласен. Тия розови очилца не напомнят нищо хубаво, само МТВ клипообразни извращения от рода на "Aeon flux" и "Ultraviolet".
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Dead Poets Society, определено. Велик е. Филм със заряд, със собствено мнение, ако мога така да се изразя... Също така Vanilla Sky, In Dreams, "Момчето си отива", "Дами канят" и др.

                Comment


                  "They call me Trinity"
                  :tdown :tup:

                  Comment


                    Аз изгледах наскоро Das Boot. Този филм много ме впечатли! Правен през 80-те на миналия век, а сред американските филми за ВСВ още няма филм, който може да се сравнява с този. Страхотна игра на актьорите и въобще филмът изпраща не едно две послания към зрителя и го кара да се замисли за много неща. Толкова ме впечатли, че дори си поръчах книгата по-която е направен (автор Лотар Гюнтер Бухайм). Тя също е определяна като една от най-добрите в своя жанр.

                    Comment


                      Забавното е че режисьорът му в момента прави холивудски бози и няма друг истински силен филм (най-добрият му друг е Троя, но не може да се сравнява).
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Imperial написа
                        Забавното е че режисьорът му в момента прави холивудски бози и няма друг истински силен филм (най-добрият му друг е Троя, но не може да се сравнява).
                        Ще изразя едно несагласие, "Перфектна буря" определено е по-качествена от "Троя", което определено не я поставя особено високо.
                        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                        Comment


                          Предполагам става дума за различие във вкусовете, на мен лично перфектната буря (ама че заглавие!) ми се стори твърде самоцелен и мелодраматичен.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Не твърде одавна гледах La Jetée на Chris Marker. Късометражен филм от 1962г. най-известен с това, че вдъхновява Тери Гилиам да направи "Дванайсет маймуни". Всъщност историята до голяма степен се покрива, но лично на мен повече ми допада "оргинала". Определено филма е нестандартен, даже в известна степен не е съвсем сигурно, че това е точнно филм, а дължината от около 30 минути го прави още по-привлекателен. Филма в никакъв случай не е пленяващ, шедьовър и т.н., но пък е интересен като идея и режисьорски решения(ако това вълнува някого).
                            За да няма заблудени още сега бързам да кажа, че не става дума за кино което да ви хване с невероятни специални ефекти и т.н.

                            P.S.
                            Пускам туй най-вече за да разкарам от последното място Радиозавистник.
                            Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                            Comment


                              Imperial написа
                              Предполагам става дума за различие във вкусовете, на мен лично перфектната буря (ама че заглавие!) ми се стори твърде самоцелен и мелодраматичен.
                              Естествено, че става дума за вкусове. Донякъде сравнението е компрометирано от времето, колкото нещо е по-отдалечено толкова по-хубаво ми изглежда обратното също е в сила. А че "бурята..." е некъдърен филм спор няма, просто Троя е "по". Е както казахме вкусове, всеки има право на мнение, но май ще се обединим около становището, че след "Das Boot" е трябвало Петерсон да се пенсионира.
                              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                              Comment


                                гледах "Карибски пирати 2"
                                )

                                Comment

                                Working...
                                X